Swing busters 

taneční improvizace pro začátečníky

SOLO JAZZ 2

Shim sham ovládáš, na pár solo jazz workshopech či kurzech už jsi taky byl/a, někdy si solo sám trénuješ nebo na tančírně i chvíli sám/sama zaskáčeš, prostě základy ti už vysvětlovat nemusíme. Co víc se tedy naučíš? Jak tvořit své vlastní kroky, jak se točit, jak se cítit ve svém pohybu a projevu jistější, a co se všechno na muziku dá :).

TANEČNÍ SKUPINA

Skupina je otevřena všem, kteří na sobě chtějí pracovat ještě o něco víc,  společně tvořit a věnovat se choreografiím jak párovým, tak solo jazzovým.  Lekce se budou věnovat z části taneční technice, solo jazzu, budování kondice, přípravě choreografií již známých i tvořených spoluprací lektorů s vámi :). Nepovinnou součástí skupiny bude také vystupování na akcích SB i mimo ně, nicméně předpokládáme zájem prezentovat se a to třeba i komerčně ;)
Kurz je určen středně pokročilé až pokročilé tanečníky. Do skupiny se prosím hlašte v páru.

Středy 18:15 - 21:20

Lektor: Swing Busters (www.swingbusters.cz)

Ceny a přihlášky

 

Bharatanatyam -  staroindický chrámový tanec

Tanec Bharatanatyam je nejstarší formou indického klasického tance. Snoubí se v něm tři základní ingrdience tance, kterými jsou výraz, melódie a rytmus. 

Je základem všech tanečních forem Indie, jak klasických, tak také moderních.

Pro ty z nás, kteří holdují netradičním formám je velice zajímavý a návykový. Vyžaduje vytrvalost a pevnou vůli, leč přináší grandiózní výsledky na mnoha úrovních. Vystoupení tanečníka Bharatanatyam je téměř duchovní zážitek.

Neděle: 17:00 - 18:00

Cena: 1000 Kč / kurz 5 lekcí / 230 Kč drop-in 

Lektoři: Gabriela Juhásová a Monika Janíková

imrpo.jpg

Jak mohu sebe/své tělo uvolnit? Jak se mohu odpojit od řešení a kontrolování a s důvěrou nechat tělo/pohyb/sebe jít tam, kam cítí, že potřebuje? Jaký je to pocit jednoduše se otevřít různým možnostem pohybu a se zvědavostí s nimi experimentovat? Jak pracovat v pohybu ve dvojici, jak pracovat v pohybu ve skupině? Jak odhodit sebekritiku a sebehodnocení? Jak si naučit reflektovat zážitky z pohybu tak, aby mi něco přinesly do každodenního života? Jak si dovolit tvořit vlastní choreografie, vlastní jedinečný projev? Chcete-li hledat odpovědi s námi, tak přijďte. 

V současnoti neprobíhá

Cena: 1200 Kc / 6 lekci (1 běh)

Lektorka: Jolana Šohájková

taneční improvizace a experiment

Pojďme experimentovat, tvořit, spolupracovat ve skupině, zkoumat všemi smysly, co máme. Jak si lze poradit s různými tématy, náměty, rytmy? Co vše nás může inspirovat? Po úvodní relaxaci a naladění si budeme hrát s vlastním pohybem skrze různá zádání, která nám pomohou objevit nové směry, formy, obsahy toho, jak sám sebe v pohybu/v životě projevit. Inspirací nám může být i hudba, barvy, vůně, texty, smyslové vnímání či vzájemná interakce ve skupině. Nedílnou součástí lekce je také sdílení zážitků z pohybu a zamýšlení se, co se z procesu pohybu můžeme naučit pro náš život.

V současnosti neprobíhá

  • Kapacita lekce maximálně 8 tanečníků

  • Celkem 12 lekcí, cena 3000 Kč

Lektorka: Jolana Šohájková