Swing busters 

AŤ žije improvizace - taneční večery

 

TANEČNÍ PRŮPRAVA PRO SWINGAŘE

Taneční průprava je vhodná pro každého, i neswingaře. Kdo chce umět dobře tančit v páru, musí prvně umět ovládat své tělo sám a právě proto pro vás vedeme kurz tanenčí průpravy, kde se se svým tělem sžijete, že vás pak v páru už nepřekvapí a budete se moci plně soustředit na toho druhého v tanci.
Kurz vede zkušená lektorka baletu Šárka Lafková.

TANEČNÍ SKUPINA

Skupina je otevřena všem, kteří chtějí společně tvořit a věnovat se choreografiím jak párovým, tak solo jazzovým.  Lekce se budou věnovat z části taneční technice, solo jazzu, budování kondice, přípravě choreografií již známých i vámi tvořených :). Nepovinnou součástí skupiny bude také vystupování na akcích SB i mimo, případně i placené vystoupení.
Kurz je určen spíše pro pokročilejší tanečníky swingu.

Středy 18:20 - 19:20 Taneční průprava

Středy 18:30 - 19:30 Taneční skupina

Od 21.9.2016

Lektor: Swing Busters (www.swingbusters.cz)

Ceny a přihlášky

 

Bharatanatyam -  staroindický chrámový tanec

Tanec Bharatanatyam je nejstarší formou indického klasického tance. Snoubí se v něm tři základní ingrdience tance, kterými jsou výraz, melódie a rytmus. 

Je základem všech tanečních forem Indie, jak klasických, tak také moderních.

Pro ty z nás, kteří holdují netradičním formám je velice zajímavý a návykový. Vyžaduje vytrvalost a pevnou vůli, leč přináší grandiózní výsledky na mnoha úrovních. Vystoupení tanečníka Bharatanatyam je téměř duchovní zážitek.

Začátek kurzu pro začátečníky: říjen 2015

Neděle: 17:00 - 18:00

Cena: 1000 Kč / kurz 5 lekcí / 230 Kč drop-in 

Lektoři: Gabriela Juhásová a Monika Janíková

taneční improvizace a experiment

Spontánní večery s Dubravkou Radonjić skrze tanec a komunikaci . Vítán je každý, kdo vnímá a cítí hodnotu tance ve svém životě a kdo miluje hudbu. Kdo vyhledává výzvy a provokace, které nastolují vnitřní progres a narušují zastaralé předsudky: “Co být má a nemá, co je možné a nemožné". Pro všechny, kteří se rádi obohacují skrze abstraktní komunikaci, jejíž účel je zastavit prázdné hledaní či odkládaní prožitku na “lepší časy”.  Tento prostor je pro ty, co už mají dost toho lovit zážitky jeden za druhým, aby nebyli v tom, který se zrovna děje.  

Pojd’te do kosmické školky pro dospělé, kde karneval naší mysli najde své uspokojení skrze tanec. Kde se rozproudí vitální energie v těle. Kde se děje magie skrze položení se do tance. At' žije taneční improvizace a vzájemné shledaní se!
Žadné taneční zkušenosti předem nejsou nutné. Potřeba je jen láska k hudbě a tanci. Tančit může každý, at’ je čímkoliv a kdokoliv.

Kdy: Úterky 20 - 21:30

Cena: 250 Kč

Lektor: Dubravka Radonjić 

taneční improvizace pro začátečníky

imrpo.jpg

Jak mohu sebe/své tělo uvolnit? Jak se mohu odpojit od řešení a kontrolování a s důvěrou nechat tělo/pohyb/sebe jít tam, kam cítí, že potřebuje? Jaký je to pocit jednoduše se otevřít různým možnostem pohybu a se zvědavostí s nimi experimentovat? Jak pracovat v pohybu ve dvojici, jak pracovat v pohybu ve skupině? Jak odhodit sebekritiku a sebehodnocení? Jak si naučit reflektovat zážitky z pohybu tak, aby mi něco přinesly do každodenního života? Jak si dovolit tvořit vlastní choreografie, vlastní jedinečný projev? Chcete-li hledat odpovědi s námi, tak přijďte. 

Čtvrtky 16:15 - 17:15

Kurz: 1. běh 14. 9. - 26. 10. (lekce se nekoná ve státní svátek 28. 9.)

           2. běh 2. 11. - 14. 12. (lekce se nekoná 16. 11.)

Cena: 1200 Kc / 6 lekci (1 běh)

Lektorka: Jolana Šohájková

Pojďme společně poznávat život a nás v něm. Zkusme to ale jinak než hovorem nad kávou či každodenními starostmi. Experimentujme v pohybu! Po úvodní relaxaci a naladění si budeme hrát s vlastním pohybem skrze různá zádání, která nám pomohou objevit nové směry, formy, obsahy toho, jak sám sebe v pohybu/v životě projevit. Inspirací nám může být i hudba, barvy, vůně, texty, smyslové vnímání či vzájemná interakce ve skupině. Nedílnou součástí lekce je také sdílení zážitků z pohybu a zamýšlení se, co se z procesu pohybu můžeme naučit pro náš život.

Čtvrtky 17:30 - 19 hod.

Kurz (13 lekcí) od 7.9. do 14.12. (lekce se nekoná 28.9. a 16.11.)

Cena: 3250 / kurz

Lektorka : Jolana Šohájková