Sanskrt pro učitele jógy - kurz od září
Sep
3
10:00 AM10:00

Sanskrt pro učitele jógy - kurz od září

Záměrem “jóginského” kurzu sanskrtu je naučit se správnou výslovnost a český přepis termínů používaných v józe, naučit se číst indické písmo dévanágarí a to vše na pozadí veršů z jóga súter, bhagavadgíty, manter a dalších indických skvostů.

Naučíme se čist, psát a krásně vyslovovat, nahlédneme pod roušku sanskrtské gramatiky a obohatíme svého ducha o nejednu nehynoucí duchovní pravdu, kterou nám odkázali ršijové dávnověku.

Kurz je vhodný i pro ne-jóginy, kteří se chtějí s jazykem seznámit. Po skončení kurzu je možné ve studiu pokračovat.

Pro účey kurzu budeme používat českou učebnici Sanskrtu.

Prosím berte na vědomí, že studium tohoto jazyka si vyžaduje vaši přípravu a studium, proto je určen jenom pro vážné zájemce.

Začátek kurzu září 2019

Dělka a cena kurzu: 12 lekcí / 3600 Kč

Kdy: úterky 10:00 - 11:30 hod.

Počet míst omezen!

Závazné přihlášky posílejte emailem na: pohledpracoviste@gmail.com

Přihláška je platná po uhrazení plné částky na náš účet (údaje pro platbu vám zašleme mailem).

View Event →

Angamardana workshop v češtině
Feb
9
to Feb 10

Angamardana workshop v češtině

Angamardana je fitness sestava založená na starodávném jogíckém cvičení spojeném s Kalaripayattu, tradičním bojovým uměním. Skládá se ze 4 částí: stojící, dřepící, sedící a ležící a nabízí možnost dosáhnout špičkového fyzického a duševního zdraví.
Sestavu, kterou se na workshopu naučíte budete potom praktikovat sami doma.

Slovo Angamardana znamená získání úplné kontroly nad svými končetinami, orgány a dalšími částmi těla. Pokud chcete, aby vaše tělo bylo trvale silné, vytrvalé a odolné potřebujete posílit vazy a šlachy, základní tělesné tkáně, které navzájem spojují klouby, kosti a svaly. Přesně to Angamardana umožňuje.

Angamardana revitalizuje tělo na všech úrovních včetně svalů, oběhového systému, kosterního aparátu, nervového systému a základního energetického systému. Pro její praktikování nepotřebujete žádné vybavení, používáte pouze své tělo a můžete ji praktikovat kdekoli, třeba i v hotelovém pokoji na cestách.

Benefity praktikování Angamardany:

 

 • Posiluje páteř, svaly a kosterní aparát

 • Zvyšuje fyzickou sílu, zdatnost a vytrvalost

 • Revitalizuje oběhový a nervový systém

 • Přináší pocit lehkosti a svobody

 • Omlazuje tělo a napomáhá hubnutí a tvarování těla

 • Zvyšuje koordinaci těla a mysli

 • Vynikající pro sportovce

 • Připravuje tělo pro Hatha jógu

 • Vhodné od 14ti let a více

Kdy: 9.-10.2. 2019

Lektorka: Petra Thomas

Cena: Celková cena workshopu je 3.800,-Kč. (Přihlášení s kamarádkou, svobodné maminky nebo studenti 3.500,-Kč.).

Doba kurzu se může o 30 minut lišit a odvíjí se od tempa celé skupiny. 

SOBOTA, 09. únor 2019

• 8:00 – 11.30: Angamardana Část I.

• 11.30 – 16.30: Přestávka

• 16:30 – 19:30 Angamardana Část II.

NEĎELE, 10. únor 2019

• 8:00 – 11.30: Angamardana Část III.

• 11.30 – 15.30: Přestávka

• 15.30 – 18:30: Isha Kriya Meditace, Procvičování Angamardany, Otázky


Důležité informace:

Vzhledem k povaze tohoto cvičení je důležité dbát některých preventivnćh opatření. Lidé, kteří spadají do některé z níže uvedených kategorií, se bohužel nemohou workshopu zúčastnit:

• Ženy, které jsou v současné době těhotné

• Každý, kdo během posledních 6 měsíců podstoupil větší operaci

• Každý, kdo během posledních 6 týdnů podstoupil laparoskopickou operaci 

• Angamardana není vhodná pro ty, kteří májí kýlu

• Věková hranice je 12 let

View Event →
Feldenkrais method - course (1st lesson for free)
Apr
26
to Jun 28

Feldenkrais method - course (1st lesson for free)

The Feldenkrais Method® was developed by Dr. Moshe Feldenkrais as a method for teaching neural learning and repatterning to individuals. Dr. Feldenkrais was fascinated by the physiological and psychological functioning of human beings. His method is based on neurophysiology, anthropology, developmental psychology, and anatomy. Feldenkrais lectured at Tel Aviv University, held six patents, and authored 14 books and numerous articles.

The basis of the Feldenkrais method is that all activities will improve, often dramatically, if the brain is aware of appropriate sensory information about alternative movements. A newborn infant learns how to move by spontaneously trying many movement patterns, absorbing the sensory information resulting from those movements, and making new neuronal connections that allow more complex and efficient actions. Recent discoveries in neuroscience confirm, that our brains can continue to grow completely new connections to improve our abilities by somatic learning - with impressive results for our quality of life. 

A Feldenkrais teacher uses specific verbal guidance or hands-on contact to gently stimulate the nervous system connected to the muscles, joints, and ligaments of the students. All functions of life are related to movement and always can be improved: breathing, sitting, standing, walking... as well as the higher functions of orientation, imagination, coordination which lead to better integration of the embodied self and organisation in everyday life, while at work, sport or home... creating, meditating, living and loving.

During each lesson of this course we will focus on a different function of life. The programm is adapting to the individual interest of the students. In the first lesson you will receive an introduction to the method as well as support to ask questions or name topics you want to improve. This can be a limiting, painful movement or a part of yourself you want to heal, feel more in harmony and use efficiently or be inspired by awareness approaching perfection.

Thursdays  20:00 - 21:00 from 

From 26.April,  course will have 9 lessons + 1st lesson for free on 26. April

Price: 1800 Kč / course (8 lessons)

Teacher: Alexander Fuxbauer

Translation to Czech possible with help of students.

View Event →
ROZ-MAZLENÍ RÁNA - VSTUP DOBROVOLNÝ!
Mar
19
to Apr 15

ROZ-MAZLENÍ RÁNA - VSTUP DOBROVOLNÝ!

Co začít den trošičku jinak, neobvykle ? S příchodem jara si osvěžit své tělo a svého ducha tím, že celé tělo jemně prodýchám, svým vědomím osprchuji, protáhnu se a plynule přejdu do tance, na konci spočinu do ticha a dovolím si naslouchat jeho více-vrstevnosti a hloubce.

Roz-mazlená rána můžou být něžná, křehká a procítěná jako převalování se v kokonu a umývání se po ránu, ale také divoká, nespoutaná a vášnivá, v nějakou chvíli plně rytmická a temperamentní. Společně se podpoříme a pozvedneme, uděláme si prostor zevnitř, prostor, ve kterém vše dává smysl a každodenní zacyklenost nás tam nebude trápit.

Melodie, dech, protažení, prodýchaní, citlivá hudba pro duši a tělo, naslouchání tichu, jemný prostor mého bytí, vzájemné sdílení a dotek. Co víc si po ránu přát.

Pro ty, kteří nemusí po tanci utíkat do práce, následuje ranní kafe či snídaně a sdílení.

Pondělky 8-9:15 hod

Vstupné dobrovolné, cenu si určiš sám podle nálady a možností, možnost použít kartu multisport

Vede: Dubravka Radonjíć

p.s Večer před lekcí je potřeba potvrdit svou účast sms-kou na čislo: 602 722 419

Dubravka Radonjić od roku 2006 vede taneční a pohybové terapie. Neustálé se v této oblasti vzdělává a rozšiřuje vlastní taneční a terapeutické zkušenosti. Již 12 let má vlastní taneční label Katharsis Dance, ketrý je známy široké veřejnosti v Praze

dubravka.jpg

Souběžně je profesionální Human Design terapeut a analytik.  Human Design je vysoce precizní sebepoznávácí systém, který čte Váš genetický otisk. Jednoduše zobrazí Vaše vědomé a nevědomé vzorce chování, vnitřní vedení a uspořádání. Získáte tak jedinečnou znalost sebe samého.Jaké je váše vnitřní nastavení a podle čeho se máte rozhodovat? Co je pro vaše tělo a osobnost skutečně přirozené potažmo zdravé? vice: www.humandesign.one

Tato dvě povolání Human Design analytik a Taneční terapie se vzájemně velice doplňují a obohacují jako logika a abstrakce. Tam, kde logika naráží na svá omezení, potřebuje abstraktní pole pocitu, aby se obohatila a vyjádřila. Tam, kde procítění a abstrakce přestává udávat směr je logika, která ho může pojmenovat a směr znovu nastolit.

Dubravka Radonjíc : "Cítím věčný boj mezi tradicí a inovací, mezí starým a novým systémem. Ve své prací používám toto napětí pro tvoření a prožívání krásy." Tanec a obraz jsou kanály, skrze které žiji spontánní a upřímnou komunikaci se světem kolem a uvnitř mě.

REFERENCE:

Monika: "Ďakujem za to, že môžem byť znovu o niečo viac skutočná. Tanec, je môj liek a ja v ňom nachádzam svoj rytmus. Rytmus, ktorý vychádza z hĺbky mňa a dovoľuje mi dotýkať sa, rezonovať a stretnúť sa s rytmom iných. Dotkla som seba a to vďaka tvojim úžasným playlistom a vďaka tomu, akú hĺbku do společného priestoru prinášaš. Znovu ku koreňom. Cesta je jediná. Poznanie späť do tela. Do esencie. Ďakujem Katharsis Dance-Dubravka"

Gabi: "Dubravka, královna temných nocí duše. neuvěřitelně hluboká, inspirativní a moudrá. Kontakt s ní vás přiměje dotknout se oblasti ve svém nitru, které se snažíte potlačit anebo nevidět. Na první pohled jsou nepříjemné, když se však do nich ponoříte naleznete opravdovost a hloubku sebe sama, o které člověk často nemá ani tušení. V té hloubce se ukrývá pravda, nepřibarvená a nepodmíněná. pro někoho děsivá, pro jiného pokladnice perel moudrosti."

Tereza: "Tanec pod vedením Dubravky je návratem k sobě, dovnitř do těla, do prožitků a přímo do středu srdce. Přináší mi uvolnění a svobodu v bezpečném prostoru prožít a roztančit každý kousek mě samotné. Dubravka je čarodějka tance."

Kateřína: "Chcete si nejen zatančit, ale podívat se hluboko do sebe? Dubravaka na svých večerech zve k experimentu, konforntaci sama s sebou, tím, co je neustále v pohybu, ale většinou to nevnímáme. Nenabídne vám klasické hladivé tóny, ale rizí pravdu o jedné části vás samých - tu která vše vyživuje, ale spí pod povrchem. Na téhle cestě půjdete sami, ale Dubravka bude vždy při vás, tichý strážce, který vám vždy řekne vše bez příkras."

 

View Event →
Tummo - meditační seminář dle starobylé tibetské bönistické tradice
Dec
10
9:00 AM09:00

Tummo - meditační seminář dle starobylé tibetské bönistické tradice

Ve starobylé bönistické tradici se pracuje s technikou TUMMO za účelem prohloubení schopnosti spočívat ve stavu Dzogčhenu. Výuka a cvičení proběhne přesně podle spisu Gyalwa Chagthrid ze 13. století.

Tummo se užívá k odstranění překážek, prohloubení a rozvoji Thegcho a Thogalu. Skvělý mistr Dru Gyalwa Yungdrung (Tibet, 13. století) uspořádal a vložil Gyalwa Chagthrid tresť z nejvzácnejšího cyklu Dzogchenu jménem Zhang zhung Niyengyud. Jedná se o ústní pokyny osvícených mistrů. Tato tradice přežila ve své úplnosti až dodnes. Ochránkyně Dzogchenu Yeshe Walmo se zjevila a nařídila ve 20.století mistrovi Lopon Sangye Tenzinovi, aby byla pokladnice tajných nauk otevřena veřejnosti.

Pro bližší informace o Yungdrung Bönu v českém jazyce je doporučeno studovat Zázraky přirozené mysli a jiná díla od Tenzin Wangyal Rinpočeho. V anglickém jazyce pak překlady od Johna Reynoldse, přepisy nauk Lopon Tenzin Namdak Rinpočeho, nebo Nine Ways of Bön.

Rozrvh meditací

9-12 hod. Úvod, nauky a vlastní cvičení: Zhang Zhung Niyengyud Gurujóga (sjednocení s mistry tradice), Trulkhor (tajná tělesná cvičení), Tummo (meditace vnitřního ohně) a Semnyid (spočívání v přirozenosti mysli)

15-18 hod. Nauky, Gurujóga, Trulkhor, Tummo a Semnyid.

Kdy: 10.12. 9-18 hod.

Cena: 6x koeficient (Koeficientem je míněno, kolik si jednotlivec vydělá za hodinu své vlastní práce).

Vede: Martin Matsyendranáth (Melounovský)

http://magazin.maitrea.cz/ryzi-vedomi-v-tradici-tibetskeho-bonu/

 

 

 

View Event →
Bederní svaly a bránice - uvolňování
Apr
3
to Apr 10

Bederní svaly a bránice - uvolňování

Dvou-dílný večerní  terapeutický seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - bránici. Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu, než jsme dosud zvyklí. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla?  A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky cvičení.

Kdy: 3. a 10.4. 19:45 - 21:15

Cena semináře: 500 Kč / 2 lekce

Lektorka: Michaela Cusanova

Seminář je rozdělen do dvou večerů, ale tvoří jednu ucelenou formu. Účastníci dostanou sestavu cvičení mailem.

View Event →
Meditace s Martou Kanno
Mar
23
7:00 PM19:00

Meditace s Martou Kanno

Znovunabytí vlastní síly a spojení se svým Vyšším Já je klíčem k vědomému vytváření reality, po jaké toužíte.

Vždy před začátkem práce vytvořím v místě meditace silné energetické pole, které oslabí vliv okolního „matrixu”. Následují jednotlivé meditace o délce cca 45 minut. Mezi nimi je cca 20 minutová přestávka.

Meditace efektivně odstraňují programy, systémy přesvědčení i kódy negativně působící na tělo, energetická centra i na podvědomí. Dochází k intenzivnímu čištění, následné revitalizaci a obnově fyzických a psychických sil i tvůrčích schopností. Meditace s Martou jsou vhodné nejen pro ty, kteří se chtějí věnovat vlastnímu rozvoji, ale i pro všechny lidi oslabené a vyčerpané.

Jsme tvůrci svého života, je důležité si toto uvědomit a následně s tím pracovat. Je jen na nás, zda budeme zdraví, šťastní, úspěšní a se sebou spokojeni.

Kdy: 23.3. 19 - 21:30

Cena: 400 Kč 

Lektorka: Marta Kanno

 

Marta Kanno je mentorka, lektorka (etikety, soft skills, aplikované etiky). Vedle své lektorské činnosti působím též jako krizový intervent při Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ v Pardubicích. Pravidelně vedu meditace nejčastěji v Pardubicích a též v různých městech ČR.

Motto: „To, co drží společnost pohromadě, je zájem o druhé“

Více na www.martakanno.cz

Tajemství klidného a spokojeného žití bylo a stále je známé mnoha kulturám. Avšak pod tíhou ekonomického a kariérního růstu mnoho z nás pozapomnělo, jak radostně žít. Pravdou je, že se velmi usilovně snažíme být šťastní. Tak moc se snažíme, že zároveň opomíjíme věnovat pozornost nejdůležitějším složkám našeho života. Tím pak ničíme právě tu harmonii, kterou hledáme.

Velkým pomocníkem na cestě k harmonii jsou právě meditace. Pomáhají znovu nalézt skutečný klid, spokojenost a štěstí. Osvobozují od otravných myšlenek, úzkosti, stresu, smutku, nespavosti, vyčerpání a jiných potíží.  Meditace je snadná. Spočívá v tom, že veškerou pozornost zaměříme nejprve na svůj dech a poté přejdeme na vizualizaci. ¨

View Event →
THOVTOVA MYSTERIJNÍ ŠKOLA
Mar
1
to Mar 6

THOVTOVA MYSTERIJNÍ ŠKOLA

Thovtova mysterijní škola je prvním projektem a jedním z hlavních kurzů, které mysterijní škola pořádá. Thovt je egyptským Bohem magie, písma, moudrosti a poznání. Podle jedné z legend Thovt přinesl již více než před 12 500 lety znalosti z bájné Atlantidy na území dnešního Egypta. Znalosti, které tento atlantský zasvěcenec a kněz zachoval, pomohly jemu a skupině dalších knězů z Atlantidy založit zcela novou a prosperující civilizaci. Egyptská kultura, kterou dneska poznáváme, nemá žádné známky vývoje od jednodušší formy k formě složitější, jak tomu bývá u většiny jiných kultur. Egyptská kultura se jednoduše objevila a nacházela se rovnou na velmi vysoké úrovni rozvoje, což přidává atlantské verzi příběhu velmi reálný rozměr. Podle jednoho z prastarých učení se na naší planetě cyklicky střídají čtyři hlavní období – Satja-Yuga (Zlatý věk), Treta-Yuga (Stříbrný věk), Dvapara-Yuga (Bronzový věk) a Kali-Yuga (Železný věk). Naše planeta se v dnešní době nachází zhruba ve vrcholném bodě období Kali-Yugy, kdy jsou poměry energií Jin a Jang značně nevyvážené a to způsobuje pokles duchovního sebeuvědomění současného člověka na minimální hodnoty. Starověký Egypťani často směřovali svoji pozornost k tzv. období Zep Tepi (Počátek času), toto období se dá přirovnat k období Zlatého věku, kdy na Zemi ještě vládli Bohové. Některé texty tvrdí, že právě těmito Bohy jsme kdysi byli my – lidé, ale tehdy bylo naše vědomí mnohem více ukotveno v naší duchovní podstatě. Lidstvo tehdy vedlo život v souladu s vesmírnými zákony a žilo v harmonii s naší planetou. Časy se přirozeně a cyklicky střídají a proto i tomuto období přišel konec a kolektivní energie začaly směřovat k Železnému věku, ve kterém se právě nacházíme. Zákonitě i toto období momentálně přechází do závěrečné fáze a energie se začínají vracet zpátky do mnohem větší rovnováhy.

Procházíme momentálně určitým očistným procesem, který po nás lidech vyžaduje, abychom obrátili pozornost do našeho nitra a rozpomněli se na to, kým skutečně jsme. Každá opravdová duchovní nauka učí o tvůrčí podstatě člověka a právě k tomuto poznání a uvědomění vedeme studenty Thovtovy mysterijní školy. Dnes je pro mnohé lidi výzvou uvědomit si tuto svoji podstatu a začít ji opravdu žít v našem „reálném“ světě. Bůh Thovt se v dnešní době stává patronem mnoha lidí, kteří hledají Pravdu. Jeho učení nás inspiruje na naší cestě za poznáním sebe a podporuje nás ve všech krizových momentech našeho duchovního vývoje. Thovt patří mezi lunární božstva a proto na symbolické úrovni nám pomáhá projít nočními krajinami naší duše. Také nás učení tohoto zasvěcence vede k poznání mnohoúrovňovosti našeho vesmíru a ke schopnosti nazírat na opravdovou podstatu věcí.

Thovtova mysterijní škola se skládá ze dvou semestrů. Každý semestr obsahuje 4 celé víkendy výuky (sobota ráno až neděle večer). Nejbližší termín zahájení ročníku je v Březnu 2017 (viz. níže).

Základní témata studia:

 • Mystéria starověkého Egypta a jiných významných kultur
 • Egyptské mýty, jejich esoterický výklad a kontexty s jinými duchovními směry
 • Hermetismus
 • Přehled různých duchovních tradic a jejich esoterní podstata
 • Vysoká Magie a tvůrčí podstata lidské bytosti
 • Praktická vysoká Magie v každodenním životě – Rituály, magická imaginace, práce se záměrem a s pozorností, realizace vlastního potenciálu v naší realitě, ochrany a mnoho dalšího
 • Vypojení z parazitických systému, které mohou každý den ovlivňovat náš život
 • Nalezení individuálního vnitřního průvodce a učitele
 • Lucidní snění a astrální cestování
 • Řízené meditace, očistné a transformační techniky, cvičení
 • Uvedení do bezprostředního kontaktu s vnitřním zdrojem poznání
 • Duševní alchymie a transformace temných energií
 • Průchod transformační krizí osobnosti
 • Zasvěcení do 22 Mystérií boha Thovta
 • Tajemství Tarotu, okultní symbolika a práce se symboly
 • Energetický systém člověka a systémy jeho harmonizace
 • Holistická práce s člověkem (uzdravení na všech úrovních)
 • Zasvěcení do některých systémů Reiki-Do a jejich praktikování (Usui Reiki, Seichem, Ra-Sheeba, Shambhala a další)
 • Kvantové programování
 • Uzemnění a práce se zemskými energiemi
 • A mnoho jiného

Cena:

12 000,- Kč / semestr (možnost platit po částech)

Semestr = 4 víkendy

Dohromady za celý ročník 24 000,- Kč

Místo:

Pohled_pracoviště, Letohradská 16, 170 00 Praha 7 – Letná  (V blízkosti Strossmayerova náměstí, zastávka tram Kamenická)

Termíny:

První semestr:  11.03 – 12.03.2017, 15.04 – 16.04.2017, 13.05 – 14.05.2017, 10.06 – 11.06.2017

Druhý semestr: 09.09 – 10.09.2017, 14.10 – 15.10.2017, 11.11 – 12.11.2017, 09.12 – 10.12.2017

Během prvního fixního termínu je možné se společně domluvit na případných změnách některých termínů.

Rozvrh výuky:

Sobota:   09:00 – 17:00

Neděle:   09:00 – 17:00

 • Je možné si na každý den předem objednat  Raw veganský oběd (polévka, hlavní jídlo, desert). Cena: 200,- Kč/oběd.
 • Je možné si domluvit přespání na matraci přímo ve studiu, kde probíhá výuka. Cena: 100,- Kč/noc

Další informace a doporučení obdržíte v případě přihlášení se na email: info@mysterijni-skola.cz

www.mysterijni-skola.cz

Těšíme se na Vás!

View Event →
Vánoční večírek Pohled & Jóga z obýváku
Dec
17
5:00 PM17:00

Vánoční večírek Pohled & Jóga z obýváku

Srdečně zveme na předvánoční přátelské setkání v krásných prostorách Pracoviště Pohled na Letné!

Čeká Vás: 
Koncert meditavní hudby EJALI
Indický chrámový tanec Bharatanatyam
Spousta jógových i nejógových dárků (z eshopu jogazobyvaku.cz) k zakoupení 
Občerstvení, víno, živá hudba a tanec, milá společnost a přátelská atmosféra…
Vánoční cukroví vítáme
 

Vstupné - do klobouku pro účinkující a dobrovolný příspěvek na lahodné studene i teplé nápoje (s rumem i bez ;) )

17. prosince 2016 od 17 hod.

Těšíme se na Vás!

View Event →
Víkend Diamantové jógy s Nabi
Nov
23
9:00 AM09:00

Víkend Diamantové jógy s Nabi

Od osmdesátých let, kdy jsem se seznámila s Michaelem Barnettem a jeho prací, jsem byla přitahována k práci s energiemi. Přestože mi často připadalo, že se neděje nic, nebo - dokonce hůře - jsem se po seminářích necítila dobře, pokračovala jsem v jejich navštěvování. Něco ve mně vědělo, že toto je to ono, ne můj mozek, ne mé ego, možná má duše. Naštěstí jsem té části sebe, která říkala pokračuj, naslouchala!

Michael Barnett je mistrem energií, učitelem z druhého břehu. Používá různé druhy energií, tu bez formy však především. Michael přišel s nesčetnými meditacemi a cvičeními, mezi jinými i s
Diamantovou jógou. Diamantová jóga je založena na jednoduchých pohybech vedoucích k extázi, klidu a transformaci.

Když lidé cvičí Diamantovou jógu, i kdyby to bylo poprvé v životě, stane se cosi úžasného:
Mysl se zklidní, tělo se stane současně probuzeným a zklidněným, zrak a sluch se mohou zostřit. Celá bytost se usadí sama ve své podstatě. Je to jako přijít domů a současně být propojen se samotnou silou vesmíru.

Po téměř třiceti letech cítím, že nastal čas se postavit na vlastní nohy a začít sdílet sebe a Michaelovu práci s ostatními lidmi, a doufejme, že i vy budete chtít sdílet sebe se mnou.
V tomto procesu hraje velkou roli moje blízká přítelkyně a také učitelka Tiago (zkušená terapeutka pracující po celé Evropě). Trochu jako porodní bába mne vedla, ukazovala mi cestu a dala mi volnost prozkoumávat.

 

Místo konáníPOHLED_pracoviště, Letohradská 16, Praha 7
Začátek: sobota v 10 hodin
Konec: neděle kolem šesté
V pátek před seminářem se koná prožitkový večer, na který je možné přijít samostatně
Cena: dobrovolný příspěvek, doporučená výše 1900Kč
Přihlášky: Michaela Surena Procházková Koreňová

Kontakt: alupsim@centrum.cz

View Event →
Léčení bederních svalů
Sep
6
to Nov 1

Léčení bederních svalů

...kurz, ve kterém se ponoříte do hloubky...

 

9 lekcí od úterý 4. října do 29. listopadu 2016 (19:30-21:00). 

Předcházejí 3 ukázkové zářijové lekce v termínech: 6.9., 13.9., 27.9. ve stejném čase. 

Kurz nabídne poměrně unikátní možnost se věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (psoas) z hlediska nejen terapeutického pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak funguje. Nabídne škálu jednoduchých, ale účinných cvičení, která Vám pomohou řešit akutní či chronické problémy v oblasti beder. Budeme se také věnovat částem těla, které jsou s bederními svaly spojené, aniž bychom to tak často vnímali. Cvičení jsou v klidu, cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Dotkneme se také toho, jak funguje naše páteř, vnitřní orgány (které často mohou být příčinou některých problémů s páteří), svaly krku, povrchové svaly zad, kyčle a SI, chodidla… 

Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty. 

Je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Součástí kurzu bude také cvičení pro zdravé pánevní dno. Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, je to také práce s pocity našeho těla a s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí. Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás. 

Cvičení je inspirováno přístupem mezinárodně uznávané odbornice na bederní svaly Liz Koch, která se tématice věnuje skoro 40 let, a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. 

Cena: 2000 Kč za 9 lekcí. Kurz je nutné zaplatit celý, jsou možné 2 náhrady v ukázkových lekcích po skončení kurzu. Účastníci dostanou základní cvičení na papíře, případně pošlu mailem.

Úterky 19:30 - 21:00

Malý sál

Lektorka: Michaela Cusanová

Rezervace na: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 126 023

Více na www.SensingBody.cz

View Event →
Tanec 5 elementů
Jun
1
to Jun 29

Tanec 5 elementů

Láká Tě tanec a chceš objevit přínosy dynamické meditace? Potřebuješ se uvolnit, načerpat a harmonizovat svou energii, rozhýbat své tělo, zbystřit svou mysl a potěšit svou duši?

Vítej v našem mystickém kruhu!

MYSTICKÝ TANEC S ADEL propojuje tanec a spiritualitu skrze vědomý pohyb, práci s energií a alchymii mystiky, meditace a propojení s vlastní podstatou.

Hlavním účelem je harmonizace energií na úrovni jednotlivých elementů a energetických center prostřednictvím uvolnění bloků, emocí, obnovení volného toku energie a otevření nových úrovní vědomí těla, mysli i duše.

Přestože je tanec stěžejním prvkem hodin, budeme v průběhu zapojovat všechny své smysly a díky práci s potenciálem celé skupiny znásobíme přínos pro všechny zúčastněné.

Během 5-týdenního cyklu TANCE 5 ELEMENTŮ budeme každou jednotlivou lekci věnovat více do hloubky jednomu z elementů, čímž si otevřeme cestu k hlubšímu pochopení samy sebe, vlastní proměně a aktivaci svých darů.

1.6. TANEC ZEMĚ – naše propojení se Zemí a přírodou, fyzickou realitou, vlastním tělem i našimi kořeny a tradicemi. Právo na to být tady, ve stabilitě a rovnováze

8.6. TANEC VODY – aktivace paměti vody a jejích forem, čištění na úrovni emocí, přivítání kreativity, hojnosti, smyslnosti. Právo na to vyjadřovat své pocity.

15.6. TANEC OHNĚ – probuzení našeho vědomého Já, vnitřní síla a sebevědomí, vůle, odvaha, náš ochranný štít. Právo konat a převádět své myšlenky na skutky.

22.6. TANEC VZDUCHU – elementu, který nás propojuje. Dech a otevření srdce, léčivá meditace, opuštění smutku, odpuštění a přijetí. Právo na to milovat a být milována.

29.6. TANEC ÉTERU – éter jako kolébka elementů, zvuk a jeho vibrace v prostoru, splynutí a celistvost. Právo komunikovat a vyjádřit svou pravdu.

Hudebně nás čekají rozmanité žánry zahrnující moderní hudbu, trance, world-class, spirituální a meditační hudbu, léčivé Solfeggio frekvence a jiné…vše za účelem vytvoření unikátního setu rytmů, které podpoří náš záměr a potěší naše bytí. Na cestě nás podpoří i blahodárné účinky esenciálních olejů terapeutické kvality.

Hodiny budou vedeny v češtině ADEL – Adel je Life Coach, učitelka Mystického tance a instruktorka freedivingu. Jejím posláním je provázet životní metamorfózou zejména ženy, napomáhat objevovat jejich jedinečný potenciál a harmonizovat úrovně těla, mysli a duše.

Dress code: pohodlné oblečení v oblíbených barvách a materiálech, ve kterém se cítíš ve svém živlu. Tančíme na boso.

Středy: 18:00 – 20:00

Cena: 1.500,- Kč za celý cyklus, 350,- Kč individuálně za jednotlivou lekci – lze přijít i pouze na vybrané téma.

Lektor: Adéla Čermáková

View Event →