Tummo - meditační seminář dle starobylé tibetské bönistické tradice
Dec
10
9:00 AM09:00

Tummo - meditační seminář dle starobylé tibetské bönistické tradice

Ve starobylé bönistické tradici se pracuje s technikou TUMMO za účelem prohloubení schopnosti spočívat ve stavu Dzogčhenu. Výuka a cvičení proběhne přesně podle spisu Gyalwa Chagthrid ze 13. století.

Tummo se užívá k odstranění překážek, prohloubení a rozvoji Thegcho a Thogalu. Skvělý mistr Dru Gyalwa Yungdrung (Tibet, 13. století) uspořádal a vložil Gyalwa Chagthrid tresť z nejvzácnejšího cyklu Dzogchenu jménem Zhang zhung Niyengyud. Jedná se o ústní pokyny osvícených mistrů. Tato tradice přežila ve své úplnosti až dodnes. Ochránkyně Dzogchenu Yeshe Walmo se zjevila a nařídila ve 20.století mistrovi Lopon Sangye Tenzinovi, aby byla pokladnice tajných nauk otevřena veřejnosti.

Pro bližší informace o Yungdrung Bönu v českém jazyce je doporučeno studovat Zázraky přirozené mysli a jiná díla od Tenzin Wangyal Rinpočeho. V anglickém jazyce pak překlady od Johna Reynoldse, přepisy nauk Lopon Tenzin Namdak Rinpočeho, nebo Nine Ways of Bön.

Rozrvh meditací

9-12 hod. Úvod, nauky a vlastní cvičení: Zhang Zhung Niyengyud Gurujóga (sjednocení s mistry tradice), Trulkhor (tajná tělesná cvičení), Tummo (meditace vnitřního ohně) a Semnyid (spočívání v přirozenosti mysli)

15-18 hod. Nauky, Gurujóga, Trulkhor, Tummo a Semnyid.

Kdy: 10.12. 9-18 hod.

Cena: 6x koeficient (Koeficientem je míněno, kolik si jednotlivec vydělá za hodinu své vlastní práce).

Vede: Martin Matsyendranáth (Melounovský)

http://magazin.maitrea.cz/ryzi-vedomi-v-tradici-tibetskeho-bonu/

 

 

 

View Event →
Kurz Sanskrtu pro učitele jógy
Oct
2
to Oct 30

Kurz Sanskrtu pro učitele jógy

Záměrem “jóginského” kurzu sanskrtu je naučit se správnou výslovnost a český přepis termínů používaných v józe, naučit se číst indické písmo dévanágarí a to vše na pozadí veršů z jóga súter, bhagavadgíty, manter a dalších indických skvostů.

Naučíme se čist, psát a krásně vyslovovat, nahlédneme pod roušku sanskrtské gramatiky a obohatíme svého ducha o nejednu nehynoucí duchovní pravdu, kterou nám odkázali ršijové dávnověku.

Kurz je vhodný i pro ne-jóginy, kteří se chtějí s jazykem seznámit. Po skončení kurzu je možné ve studiu pokračovat.

V tomto kurzu není třeba učebnice, všechny materiály Vám budou dány.

Začátek kurzu říjen 2017 

Cena: 1800 Kč / 6 lekcí

Kdy: čas upřesníme dle možností  zájemců

Počet míst omezen!

Závazné přihlášky posílejte emailem na: pohledpracoviste@gmail.com

View Event →
Bederní svaly a bránice - uvolňování
Apr
3
to Apr 10

Bederní svaly a bránice - uvolňování

Dvou-dílný večerní  terapeutický seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - bránici. Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu, než jsme dosud zvyklí. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla?  A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky cvičení.

Kdy: 3. a 10.4. 19:45 - 21:15

Cena semináře: 500 Kč / 2 lekce

Lektorka: Michaela Cusanova

Seminář je rozdělen do dvou večerů, ale tvoří jednu ucelenou formu. Účastníci dostanou sestavu cvičení mailem.

View Event →
Meditace s Martou Kanno
Mar
23
7:00 PM19:00

Meditace s Martou Kanno

Znovunabytí vlastní síly a spojení se svým Vyšším Já je klíčem k vědomému vytváření reality, po jaké toužíte.

Vždy před začátkem práce vytvořím v místě meditace silné energetické pole, které oslabí vliv okolního „matrixu”. Následují jednotlivé meditace o délce cca 45 minut. Mezi nimi je cca 20 minutová přestávka.

Meditace efektivně odstraňují programy, systémy přesvědčení i kódy negativně působící na tělo, energetická centra i na podvědomí. Dochází k intenzivnímu čištění, následné revitalizaci a obnově fyzických a psychických sil i tvůrčích schopností. Meditace s Martou jsou vhodné nejen pro ty, kteří se chtějí věnovat vlastnímu rozvoji, ale i pro všechny lidi oslabené a vyčerpané.

Jsme tvůrci svého života, je důležité si toto uvědomit a následně s tím pracovat. Je jen na nás, zda budeme zdraví, šťastní, úspěšní a se sebou spokojeni.

Kdy: 23.3. 19 - 21:30

Cena: 400 Kč 

Lektorka: Marta Kanno

 

Marta Kanno je mentorka, lektorka (etikety, soft skills, aplikované etiky). Vedle své lektorské činnosti působím též jako krizový intervent při Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ v Pardubicích. Pravidelně vedu meditace nejčastěji v Pardubicích a též v různých městech ČR.

Motto: „To, co drží společnost pohromadě, je zájem o druhé“

Více na www.martakanno.cz

Tajemství klidného a spokojeného žití bylo a stále je známé mnoha kulturám. Avšak pod tíhou ekonomického a kariérního růstu mnoho z nás pozapomnělo, jak radostně žít. Pravdou je, že se velmi usilovně snažíme být šťastní. Tak moc se snažíme, že zároveň opomíjíme věnovat pozornost nejdůležitějším složkám našeho života. Tím pak ničíme právě tu harmonii, kterou hledáme.

Velkým pomocníkem na cestě k harmonii jsou právě meditace. Pomáhají znovu nalézt skutečný klid, spokojenost a štěstí. Osvobozují od otravných myšlenek, úzkosti, stresu, smutku, nespavosti, vyčerpání a jiných potíží.  Meditace je snadná. Spočívá v tom, že veškerou pozornost zaměříme nejprve na svůj dech a poté přejdeme na vizualizaci. ¨

View Event →
THOVTOVA MYSTERIJNÍ ŠKOLA
Mar
1
to Mar 6

THOVTOVA MYSTERIJNÍ ŠKOLA

Thovtova mysterijní škola je prvním projektem a jedním z hlavních kurzů, které mysterijní škola pořádá. Thovt je egyptským Bohem magie, písma, moudrosti a poznání. Podle jedné z legend Thovt přinesl již více než před 12 500 lety znalosti z bájné Atlantidy na území dnešního Egypta. Znalosti, které tento atlantský zasvěcenec a kněz zachoval, pomohly jemu a skupině dalších knězů z Atlantidy založit zcela novou a prosperující civilizaci. Egyptská kultura, kterou dneska poznáváme, nemá žádné známky vývoje od jednodušší formy k formě složitější, jak tomu bývá u většiny jiných kultur. Egyptská kultura se jednoduše objevila a nacházela se rovnou na velmi vysoké úrovni rozvoje, což přidává atlantské verzi příběhu velmi reálný rozměr. Podle jednoho z prastarých učení se na naší planetě cyklicky střídají čtyři hlavní období – Satja-Yuga (Zlatý věk), Treta-Yuga (Stříbrný věk), Dvapara-Yuga (Bronzový věk) a Kali-Yuga (Železný věk). Naše planeta se v dnešní době nachází zhruba ve vrcholném bodě období Kali-Yugy, kdy jsou poměry energií Jin a Jang značně nevyvážené a to způsobuje pokles duchovního sebeuvědomění současného člověka na minimální hodnoty. Starověký Egypťani často směřovali svoji pozornost k tzv. období Zep Tepi (Počátek času), toto období se dá přirovnat k období Zlatého věku, kdy na Zemi ještě vládli Bohové. Některé texty tvrdí, že právě těmito Bohy jsme kdysi byli my – lidé, ale tehdy bylo naše vědomí mnohem více ukotveno v naší duchovní podstatě. Lidstvo tehdy vedlo život v souladu s vesmírnými zákony a žilo v harmonii s naší planetou. Časy se přirozeně a cyklicky střídají a proto i tomuto období přišel konec a kolektivní energie začaly směřovat k Železnému věku, ve kterém se právě nacházíme. Zákonitě i toto období momentálně přechází do závěrečné fáze a energie se začínají vracet zpátky do mnohem větší rovnováhy.

Procházíme momentálně určitým očistným procesem, který po nás lidech vyžaduje, abychom obrátili pozornost do našeho nitra a rozpomněli se na to, kým skutečně jsme. Každá opravdová duchovní nauka učí o tvůrčí podstatě člověka a právě k tomuto poznání a uvědomění vedeme studenty Thovtovy mysterijní školy. Dnes je pro mnohé lidi výzvou uvědomit si tuto svoji podstatu a začít ji opravdu žít v našem „reálném“ světě. Bůh Thovt se v dnešní době stává patronem mnoha lidí, kteří hledají Pravdu. Jeho učení nás inspiruje na naší cestě za poznáním sebe a podporuje nás ve všech krizových momentech našeho duchovního vývoje. Thovt patří mezi lunární božstva a proto na symbolické úrovni nám pomáhá projít nočními krajinami naší duše. Také nás učení tohoto zasvěcence vede k poznání mnohoúrovňovosti našeho vesmíru a ke schopnosti nazírat na opravdovou podstatu věcí.

Thovtova mysterijní škola se skládá ze dvou semestrů. Každý semestr obsahuje 4 celé víkendy výuky (sobota ráno až neděle večer). Nejbližší termín zahájení ročníku je v Březnu 2017 (viz. níže).

Základní témata studia:

 • Mystéria starověkého Egypta a jiných významných kultur
 • Egyptské mýty, jejich esoterický výklad a kontexty s jinými duchovními směry
 • Hermetismus
 • Přehled různých duchovních tradic a jejich esoterní podstata
 • Vysoká Magie a tvůrčí podstata lidské bytosti
 • Praktická vysoká Magie v každodenním životě – Rituály, magická imaginace, práce se záměrem a s pozorností, realizace vlastního potenciálu v naší realitě, ochrany a mnoho dalšího
 • Vypojení z parazitických systému, které mohou každý den ovlivňovat náš život
 • Nalezení individuálního vnitřního průvodce a učitele
 • Lucidní snění a astrální cestování
 • Řízené meditace, očistné a transformační techniky, cvičení
 • Uvedení do bezprostředního kontaktu s vnitřním zdrojem poznání
 • Duševní alchymie a transformace temných energií
 • Průchod transformační krizí osobnosti
 • Zasvěcení do 22 Mystérií boha Thovta
 • Tajemství Tarotu, okultní symbolika a práce se symboly
 • Energetický systém člověka a systémy jeho harmonizace
 • Holistická práce s člověkem (uzdravení na všech úrovních)
 • Zasvěcení do některých systémů Reiki-Do a jejich praktikování (Usui Reiki, Seichem, Ra-Sheeba, Shambhala a další)
 • Kvantové programování
 • Uzemnění a práce se zemskými energiemi
 • A mnoho jiného

Cena:

12 000,- Kč / semestr (možnost platit po částech)

Semestr = 4 víkendy

Dohromady za celý ročník 24 000,- Kč

Místo:

Pohled_pracoviště, Letohradská 16, 170 00 Praha 7 – Letná  (V blízkosti Strossmayerova náměstí, zastávka tram Kamenická)

Termíny:

První semestr:  11.03 – 12.03.2017, 15.04 – 16.04.2017, 13.05 – 14.05.2017, 10.06 – 11.06.2017

Druhý semestr: 09.09 – 10.09.2017, 14.10 – 15.10.2017, 11.11 – 12.11.2017, 09.12 – 10.12.2017

Během prvního fixního termínu je možné se společně domluvit na případných změnách některých termínů.

Rozvrh výuky:

Sobota:   09:00 – 17:00

Neděle:   09:00 – 17:00

 • Je možné si na každý den předem objednat  Raw veganský oběd (polévka, hlavní jídlo, desert). Cena: 200,- Kč/oběd.
 • Je možné si domluvit přespání na matraci přímo ve studiu, kde probíhá výuka. Cena: 100,- Kč/noc

Další informace a doporučení obdržíte v případě přihlášení se na email: info@mysterijni-skola.cz

www.mysterijni-skola.cz

Těšíme se na Vás!

View Event →
Vánoční večírek Pohled & Jóga z obýváku
Dec
17
5:00 PM17:00

Vánoční večírek Pohled & Jóga z obýváku

Srdečně zveme na předvánoční přátelské setkání v krásných prostorách Pracoviště Pohled na Letné!

Čeká Vás: 
Koncert meditavní hudby EJALI
Indický chrámový tanec Bharatanatyam
Spousta jógových i nejógových dárků (z eshopu jogazobyvaku.cz) k zakoupení 
Občerstvení, víno, živá hudba a tanec, milá společnost a přátelská atmosféra…
Vánoční cukroví vítáme
 

Vstupné - do klobouku pro účinkující a dobrovolný příspěvek na lahodné studene i teplé nápoje (s rumem i bez ;) )

17. prosince 2016 od 17 hod.

Těšíme se na Vás!

View Event →
Víkend Diamantové jógy s Nabi
Nov
23
9:00 AM09:00

Víkend Diamantové jógy s Nabi

Od osmdesátých let, kdy jsem se seznámila s Michaelem Barnettem a jeho prací, jsem byla přitahována k práci s energiemi. Přestože mi často připadalo, že se neděje nic, nebo - dokonce hůře - jsem se po seminářích necítila dobře, pokračovala jsem v jejich navštěvování. Něco ve mně vědělo, že toto je to ono, ne můj mozek, ne mé ego, možná má duše. Naštěstí jsem té části sebe, která říkala pokračuj, naslouchala!

Michael Barnett je mistrem energií, učitelem z druhého břehu. Používá různé druhy energií, tu bez formy však především. Michael přišel s nesčetnými meditacemi a cvičeními, mezi jinými i s
Diamantovou jógou. Diamantová jóga je založena na jednoduchých pohybech vedoucích k extázi, klidu a transformaci.

Když lidé cvičí Diamantovou jógu, i kdyby to bylo poprvé v životě, stane se cosi úžasného:
Mysl se zklidní, tělo se stane současně probuzeným a zklidněným, zrak a sluch se mohou zostřit. Celá bytost se usadí sama ve své podstatě. Je to jako přijít domů a současně být propojen se samotnou silou vesmíru.

Po téměř třiceti letech cítím, že nastal čas se postavit na vlastní nohy a začít sdílet sebe a Michaelovu práci s ostatními lidmi, a doufejme, že i vy budete chtít sdílet sebe se mnou.
V tomto procesu hraje velkou roli moje blízká přítelkyně a také učitelka Tiago (zkušená terapeutka pracující po celé Evropě). Trochu jako porodní bába mne vedla, ukazovala mi cestu a dala mi volnost prozkoumávat.

 

Místo konáníPOHLED_pracoviště, Letohradská 16, Praha 7
Začátek: sobota v 10 hodin
Konec: neděle kolem šesté
V pátek před seminářem se koná prožitkový večer, na který je možné přijít samostatně
Cena: dobrovolný příspěvek, doporučená výše 1900Kč
Přihlášky: Michaela Surena Procházková Koreňová

Kontakt: alupsim@centrum.cz

View Event →
Léčení bederních svalů
Sep
6
to Nov 1

Léčení bederních svalů

...kurz, ve kterém se ponoříte do hloubky...

 

9 lekcí od úterý 4. října do 29. listopadu 2016 (19:30-21:00). 

Předcházejí 3 ukázkové zářijové lekce v termínech: 6.9., 13.9., 27.9. ve stejném čase. 

Kurz nabídne poměrně unikátní možnost se věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (psoas) z hlediska nejen terapeutického pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak funguje. Nabídne škálu jednoduchých, ale účinných cvičení, která Vám pomohou řešit akutní či chronické problémy v oblasti beder. Budeme se také věnovat částem těla, které jsou s bederními svaly spojené, aniž bychom to tak často vnímali. Cvičení jsou v klidu, cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Dotkneme se také toho, jak funguje naše páteř, vnitřní orgány (které často mohou být příčinou některých problémů s páteří), svaly krku, povrchové svaly zad, kyčle a SI, chodidla… 

Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty. 

Je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Součástí kurzu bude také cvičení pro zdravé pánevní dno. Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, je to také práce s pocity našeho těla a s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí. Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás. 

Cvičení je inspirováno přístupem mezinárodně uznávané odbornice na bederní svaly Liz Koch, která se tématice věnuje skoro 40 let, a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. 

Cena: 2000 Kč za 9 lekcí. Kurz je nutné zaplatit celý, jsou možné 2 náhrady v ukázkových lekcích po skončení kurzu. Účastníci dostanou základní cvičení na papíře, případně pošlu mailem.

Úterky 19:30 - 21:00

Malý sál

Lektorka: Michaela Cusanová

Rezervace na: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 126 023

Více na www.SensingBody.cz

View Event →
Tanec 5 elementů
Jun
1
to Jun 29

Tanec 5 elementů

Láká Tě tanec a chceš objevit přínosy dynamické meditace? Potřebuješ se uvolnit, načerpat a harmonizovat svou energii, rozhýbat své tělo, zbystřit svou mysl a potěšit svou duši?

Vítej v našem mystickém kruhu!

MYSTICKÝ TANEC S ADEL propojuje tanec a spiritualitu skrze vědomý pohyb, práci s energií a alchymii mystiky, meditace a propojení s vlastní podstatou.

Hlavním účelem je harmonizace energií na úrovni jednotlivých elementů a energetických center prostřednictvím uvolnění bloků, emocí, obnovení volného toku energie a otevření nových úrovní vědomí těla, mysli i duše.

Přestože je tanec stěžejním prvkem hodin, budeme v průběhu zapojovat všechny své smysly a díky práci s potenciálem celé skupiny znásobíme přínos pro všechny zúčastněné.

Během 5-týdenního cyklu TANCE 5 ELEMENTŮ budeme každou jednotlivou lekci věnovat více do hloubky jednomu z elementů, čímž si otevřeme cestu k hlubšímu pochopení samy sebe, vlastní proměně a aktivaci svých darů.

1.6. TANEC ZEMĚ – naše propojení se Zemí a přírodou, fyzickou realitou, vlastním tělem i našimi kořeny a tradicemi. Právo na to být tady, ve stabilitě a rovnováze

8.6. TANEC VODY – aktivace paměti vody a jejích forem, čištění na úrovni emocí, přivítání kreativity, hojnosti, smyslnosti. Právo na to vyjadřovat své pocity.

15.6. TANEC OHNĚ – probuzení našeho vědomého Já, vnitřní síla a sebevědomí, vůle, odvaha, náš ochranný štít. Právo konat a převádět své myšlenky na skutky.

22.6. TANEC VZDUCHU – elementu, který nás propojuje. Dech a otevření srdce, léčivá meditace, opuštění smutku, odpuštění a přijetí. Právo na to milovat a být milována.

29.6. TANEC ÉTERU – éter jako kolébka elementů, zvuk a jeho vibrace v prostoru, splynutí a celistvost. Právo komunikovat a vyjádřit svou pravdu.

Hudebně nás čekají rozmanité žánry zahrnující moderní hudbu, trance, world-class, spirituální a meditační hudbu, léčivé Solfeggio frekvence a jiné…vše za účelem vytvoření unikátního setu rytmů, které podpoří náš záměr a potěší naše bytí. Na cestě nás podpoří i blahodárné účinky esenciálních olejů terapeutické kvality.

Hodiny budou vedeny v češtině ADEL – Adel je Life Coach, učitelka Mystického tance a instruktorka freedivingu. Jejím posláním je provázet životní metamorfózou zejména ženy, napomáhat objevovat jejich jedinečný potenciál a harmonizovat úrovně těla, mysli a duše.

Dress code: pohodlné oblečení v oblíbených barvách a materiálech, ve kterém se cítíš ve svém živlu. Tančíme na boso.

Středy: 18:00 – 20:00

Cena: 1.500,- Kč za celý cyklus, 350,- Kč individuálně za jednotlivou lekci – lze přijít i pouze na vybrané téma.

Lektor: Adéla Čermáková

View Event →