Back to All Events

Core Energetics Group - Skupina osobního rozvoje


Core Energetics bylo vyvinuto Dr. Johnem Pierrakosem. John byl studentem Wilhelma Reicha a spoluzakladatelem body- psychoterapeutického směru Bioenergetics s Alexandrem Lowenem. Později vyvinul Core Energetics, kde integroval transpersonální koncepty spirituálního modelu známého jako Pathwork, sérii lekcí Evy Broch, s body-psychoterapeutickými technikami z Bioenergetiky. Pierrakos cítil, že spirituální dimenze byla významným a chybějícím komponentem body- psychoterapeutických přístupů a často nazýval Core Energetics „evolučním“ modelem a ne „pouze“ body-psychoterapeutickým přístupem.

Core Energetics má tři základní teze: Lidská bytost je psycho-somatická jednotka. Zdroj skutečného léčení je uvnitř. Celá existence vytváří jednotu, která směřuje ke kreativní evoluci, jak celku, tak jeho nekonečných součástí. (Pierrakos, 1987)

V Core Energetics nahlížíme na lidskou bytost z celistvé perspektivy. Tělesné, emocionální, mentální a spirituální uvědomění je integrováno do jednoho celku a jednotlivé úrovně se navzájem ovlivňují. Z perspektivy fyzické úrovně ukládáme všechny naše mentální vzorce, představy a přesvědčení o nás a o světě, naše emocionální zkušenosti a traumata, pohybové a dechové návyky, stejně jako různé strategie přežití,

které jsme se naučili a rozvinuli během dětství a dospívání, v našem fyzickém těle.
Můžeme říci, že každá idea nebo zkušenost v našem životě, se svým vlastním emocionálním zabarvením a účelem, nachází konkrétní vyjádření v našem těle.

A opačně, způsob jakým držíme tělo, jak dýcháme, jak se hýbeme a vztahujeme se k světu, ovlivňuje naši psychiku. Cílem není pouze najít uzdravení z našich historických emocionálních zranění, ale take podpořit náš nejvyšší potenciál a vyjádřit naše esenciální kvality ve světě.

(USABP, http://usabp.org/core-energetics)

Program

Kurz Vás seznámí se základními principy body-terapeutické metody Core Energetics. Povede Vás k hlubšímu uvědomění těla-emocí-mysli a jejich vzájemné provázanosti. Interakce ve skupině ústí v procesuální práci s tělem a přímému prožitku na energetické úrovni. Záměrem je vytvoření bezpečného prostředí ve kterém má každý člen možnost sdílet, vyjádřit, prožít co potřebuje...

Podmínky

Kurz je otevřený všem kdo mají zájem, současně je však vhodné do skupiny vstupovat již s nějakými znalostmi k dané problematice. Výhodou je absolvování jiných tělesně orientovaných workshopů či individuálních body-terapeutických sezení.

Lektor

Martin Nykodym je Core Energetics terapeut se soukromou praxí v Brně. Absolventem 4 letého výcviku v Core Energetics v Holandsku (NICE). Dále je absolventem výcviku muzikoterapie na Západočeské univerzitě v Plzni. http://www.coreenergetica.nl/index_uk.html

Místo konání: Pohled - Pracoviště, Letohradská 16, 170 00 Praha 7 -Letná (V blízkosti Strossmayerova náměstí, zastávka tram Kamenická) 

První setkání: 29.9.2016 od 19:00 – 21:00 Další setkání: vždy ve čtvrtek ve stejný čas. Počet setkání: 12
Velikost skupiny: 12 osob (minimálně 8) Cena: 6500kč 

Sleva: Sleva 1000kč pro studenty a kdo potřebují. Přihlášky: core.energetics.prague@gmail.com 

Kontakt

Martin Nykodym – 777935933

core.energetics.prague@gmail.com 

Earlier Event: September 19
ŽIVÝ ČCHI – KUNG / OSM KUSŮ BROKÁTŮ
Later Event: October 3
Tanec 5 elementů s Adel