Back to All Events

Hatha jóga s poznatky jógové terapie


Cvičení se opírá o indické kořeny klasické jógy podle Šivanandy, kdy zapojujeme do hodiny prvky z jógové terapie podle určitého tématu, podle určitého vlivu okolí, podle určitých potřeb nás samotných. 

Hodina je vedena jemněji s důrazem na dech. Dech, jako most mezi myslí a tělem. Cílem těchto hodin je procítění a uvědomění si každého našeho pohybu, tedy řízený pohyb, našeho dechu spojeným s ním a to, kam se ubírá naše soustředěnost. Hodina končí závěrečnou relaxací a zpevěm mantry Shanti, shanti, shanti.. Mír, mír, mír. Hodina končí a my se pokoušíme pozorovat v klidu a tichu to, co se odehrálo a co se odehrává. Jóga je zkrocení naší mysli, jak pravila Yoga Sútra.Pojďme se tedy pokusit najít rovnováhu v dnešní uspěchané době. 

Lektor: Šárka Konečná

Úterky 17:30 - 19:00   malý sál 

Cena: drop-in 190 Kč

(dveře se po začátku lekce neotevírají, prosíme o včasný příchod)

 

Hatha jóga s poznatky jógové terapie proti bolesti zad

Tématem právě těchto hodin je náš střed od základny (pánevního dna) přes bránici až po jednotlivé oddíly páteře. Postupně v lekcích projdeme 4 důležité oblasti, naučíme se je uvolnit i posílit pomocí cviků jógové terapie.

Cyklus lekcí začíná každé první úterý v měsíci.

1. týden: Pánevní dno a kyčle
2. týden: Dolní část zad (kříž a bedra)
3. týden: Horní část zad a rozevření hrudníku
4. týden: Ramena a šíje

Kurz je vhodný pro začátečníky, pro ty, kteří již mají bolesti zad, či v rámci prevence vzniku těchto obtíží. Cílem kurzu je osvojení si cviků pro vlastní praktikování doma. Kurz je otevřený a dle kapacity lze navštívit i jednotlivé hodiny s určitým tématem, který vás právě zajímá či pokračovat v kurzu dále. V hodinách postupně procítíte, jak spolu jednotlivé oddíly souvisí a tak doporučuji účast na celém měsíčním kurzu. Zjistíte tak, že tělo opravdu funguje jako jeden celek a vše je spojeno se vším. 

Úterky 19:10 - 20:20   malý sál

Cena: 4 lekce za 720 (180 ,-)   drop-in 190 ,-

(dveře se po začátku lekce neotevírají, prosíme o včasný příchod)


Earlier Event: June 14
Saint Patanjali Yoga Retreat