Domov síly - žij svůj potenciál - prožitkové setkání
Mar
3
to May 19

Domov síly - žij svůj potenciál - prožitkové setkání

Co je našim domovem? Je to dům? Co je naše tělo? Co ovlivňuje co? Jaké důsledky mají naše ne_činy? Současné dění přináší velké změny. Tlačí nás k jednoduchosti, k vyřídnutí k podstatnému, k vnímání pravdy. Je dobré tuto změnu integrovat i do našich životů. Něco musí zemřít, aby Nové mohlo žít. To něco je mnohdy skryto v obyčejných věcech, kterými jsme obklopeni.   

DOMOV SÍLY, ŽIJ SVŮJ POTENCIÁL

3 praktická prožitková setkání

Proces proměny v domov síly trvá cca 9 měsíců až rok. Je to životní restart s dlouhodobou účinností. Můžeš poznat, kdo jsi, jaké jsou tvé talenty, a konečně žít svůj ohromný potenciál. 

Obytný prostor je zrcadlo naší vnitřní krajiny. Jen se umět do ní podívat :). Jde vlastně o proces, kdy přes věci a jejich uspořádání kultivujeme naší mysl i naše tělo a životní prostor. Mysl je na počátku každého tvůrčího procesu. V těle je uložena pravda. A za tím půjdeme. Bohužel jsme přehlceni informacemi, věcmi, myšlenkami, odpojeni od sebe...  Vrátíme se zpátky na zem, ke kořenům, k prostoru, který máme plně v kompetenci. Projdeme prakticky principy Marie Kondo, kniha Zázračný úklid. Seznámím vás s principy geomantie, což je metoda komunikace s krajinou a vychází z principu rezonance organizmu krajiny s tělem člověka. Do budoucna bude nabývat na významu. Příroda je jedinný čistý zdroj poznání a má pro nás připravena řešení.

Jednotlivá setkání na sebe navazují. A pokud se rozhodnete, do vánoc 2018 budete plni energie s chutí do života v novém prostoru, aniž byste se stěhovali. Méně věcí přinese více klidu na úrovni mentální, emoční i fyzické. Získáte více prostoru kolem i uvnitř sebe. Váš domov i vy budete zářit silou vlastního ducha. Budete snadněji dokončovat, méně hledat. Budete mít čas na pořádného šlofíka i realizaci inspirací. A určitě se stane mnohem více a na to se těším.

Vezměte s sebou:

- plánky vašeho bytu v papírové podobě, ideálně A3 formát.

- fotky nejmilejšího místa (na flešce)

- fotky místa, které “nemáte rádi” (na flešce)

- pastelky, tužku, sešit na poznámky,

- volné oblečení k pohybu

 

1. setkání

KDY:                  3. března 2018 (sobota 10-19h)

KDE:                  Praha

PŘÍSPĚVEK:     2.000 Kč

 

2. setkání

KDY:                  7. dubna 2018 (sobota 10-19h)

KDE:                  Praha

PŘÍSPĚVEK:     2.000 Kč

 

3. setkání

KDY:                  19. května 2018 (sobota 10-19h)

KDE:                  Praha 

PŘÍSPĚVEK:     2.000 Kč

 

V ceně není zahrnuto ubytování a jídlo. Ve studiu je ale možnost přespat za 100 Kč na noc. Počet míst omezen. 

Registraci je platná po uhrazení příspěvku 6.000 Kč na účet 3820585001/5500. Do poznámky uveďte Vaše jméno a Domov síly. Všechna 3 setkání jsou celek. Registrace je závazná, v případě, že se nebudete moci dostavit, najdete si za sebe sami náhradníka.Odeslanou platbou dáváte souhlas s podmínkami registrace. 

Těšíme se na Vás, Iveta a Pohled

View Event →

BEDERNÍ SVALY - INTIMNÍ UVOLŇOVÁNÍ V HLUBINÁCH
Jan
8
8:00 PM20:00

BEDERNÍ SVALY - INTIMNÍ UVOLŇOVÁNÍ V HLUBINÁCH

7. dílný kurz věnovaný nejhlubším svalů v těle bude tentokrát zaměřen na témata uvolnění, energie, ženské intimity a sexuality.

Bederní svaly jsou jediné svaly v těle, které spojují končetiny s trupem v oblasti pánve a mají velký vliv na vše, co se v oblasti pánve děje či neděje... Ve východní tradici jsou spojeny s prvními třemi čakrami a co víc, s energií ledvin a srdce - jejich uvolnění přispívá k rovnováze mezi aspekty ohně a vody, Jin a Jang v těle... staří Taoisté nebo Tantrici věděli, že to, jak se tento nejhlubší sval cítí, pak ovlivňuje i to, zda můžeme otevřít svá srdce. Přestože vypracovávali celý systém cvičení speciálně pro psoas (bederní svaly), dnešnímu tělu toto cvičení již není přístupné v plném rozsahu. Ztratili jsme onu pružnost těla i mysli, opravdový dotek se životem v nás a kolem, dokonce i plný dotek se zemí, jemnost, schopnost cítit a někde na cestě od pánve k hlavě jsme se často odřízly... 

Na našem kurzu budeme probouzet svou vnímavost, schopnost se hluboce uvolnit, obnovovat energetická propojení, nacítit si energii, která námi protéká, tak jak to bude momentálně možné, přes velice jemnou práci s tělem si budeme hrát s těmi částmi těla, která jsou důležitá pro prožitek sama sebe jako vnímavé, vibrující, smyslné ženy, kdy právě tato vnímavost a síla v jemnosti je naším přirozeným stavem v naší hloubce. I proto "techniky", které budeme používat, se budou naší přirozenosti velice přibližovat:). 

Prožitkem se budeme naciťovat na to, čím pro nás mohou bederní svaly býti: vyživa, dynamika, pružnost, orgasmický sval, informátor, integrita, celistvost, vnitřní hranice.

Tento kurz je vhodný pro všechny ženy, kterým je blízká jemnost, pomalost a vhled do sebe sama a jsou nebo chtějí být... otevřené mnoha možnostem, které nám pohled dovnitř nás samých nabízí. 

Kdy: pondělky 8.1.2018 - 26.2.2018 od 20:00 - 21:30 (Kurz se nekoná 5.2.2018 (jarní prázdniny). 

Cena: 1500 Kč za 7 lekcí. Kurz je nutné zaplatit celý, jsou možné 2 náhrady v jiném kurzu dle domluvy. Na kurz vybírám rezervační zálohu 500 Kč, v případě, že si svou účast rozmyslíte a dáte vědět před zahájením kurzu, zálohu vrátím.

Organizačně: sebou pohodlné oblečení ve vrstvení, jde o jemnost, rozmrzování - aby Vám nebyla zima. Kurz se koná v pondělní večery od 8.1.2018 - 26.2.2018 od 20-21:30. Kurz se nekoná 5.2.2018 (jarní prázdniny). 

 Lektorka: Michaela Cusanová

View Event →
BEDERNÍ SVALY A BRÁNICE - REHABILITACE A UVOLŇOVÁNÍ
Dec
4
to Dec 11

BEDERNÍ SVALY A BRÁNICE - REHABILITACE A UVOLŇOVÁNÍ

Seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - bránici. 

Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu, než jsme dosud zvyklí. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla? A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky cvičení. Přirozenou vlastností bederních svalů je tekutění, workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, a měkčení - neučíme se dýchat, ale bránici osvobozujeme k volnému dechu. 

Workshop je inspirován úžasnou prací Liz Koch, autorky knihy The Psoas Book, která se svalu věnuje více než 30 let. 

Sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc, ponožky, láhev vody.

Kdy: 4.12.2017 a 11.12.2017 od 20:00 -21:30

CENA: 500 Kč

Lektorka: Michaela Cusanová 

View Event →
Oct
16
8:00 PM20:00

BEDERNÍ SVALY - INTEGRITA, INTUICE, INTELIGENCE

...kurz, který Vás dovede do hloubky... s Míšou Cusanovou.

Kurz nabídne poměrně unikátní možnost se věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (psoas) z hlediska nejen léčivého pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak fungujeme. Budeme se také věnovat částem těla, které jsou s bederními svaly spojené, aniž bychom to tak často vnímali, ale jsou to spojení, která jsou důležitá pro naše emoční cítění, uvolnění, ale i pocit celistvosti a integrity, což je téma bederních svalů. Cvičení jsou v klidu, cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Uvolněné bederní svaly jsou základem našeho uvolněného postoje... během dne i noci... jak se cítíme a jakou máme schopnost prožitku? 

Budeme prociťovat a pohybovat s jednotlivými vrstvami našeho těla... Cesta k bederním svalům je cestou k MOUDROSTI A INTELIGENCI TĚLA. 

Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Budeme se učit vnímat tělo v jeho hloubce, základním pohybům i vzkazům, která jsou ukrytá vevnitř. 

Kurz může být přínosem pro ty, nejen kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí, ale zejména ženy, které se zajímají, jak bederní svaly ovlivňují náš emoční život, vitalitu a sílu, která není však silou svalů, ale něčím, co naše tělo přesahuje... však velice převelice ovlivňuje... Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, protože je také práce s pocity našeho těla - s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí. Cílem kurzu je porozumění sebe sama ve své CELISTVOSTI skrze prožitek těla a vnímání vlastní autentické energie, která námi pohybuje. 

Cvičení je inspirováno mimo jiné konceptem fluidního pohybu Continuum Movement a přístupem mezinárodně uznávané odbornice na bederní svaly Liz Koch, která se tématice věnuje skoro 40 let, a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. 

Cena: 1500 Kč za 7 lekcí při platbě předem do 13.10.2017. V případě platby na místě z organizačních důvodů je cena 1700 Kč. Kurz je nutné zaplatit celý, jsou možné 2 náhrady v jiném kurzu dle domluvy. 

7 setkání od pondělí 16.10.2017  do 27.11.2017 vždy 20 - 21:30 hod

Více informací na www.sensingbody.cz

Lektorka: Michaela Cusanová  (tel. 732 12 60 23) 

View Event →
Indézské dechové cvičení - TM
Sep
26
8:00 PM20:00

Indézské dechové cvičení - TM

Unikátní technika pocházející od stále žijícího mistra ze střední Jávy. Jedná se o dýchací cvičení, generující silnou energii, pomocí které se rozvíjejí jemné síly v člověku.

Tvoří ji soubor pozic, převážně z jógy, a je z poloviny dynamická. Pročišťuje a zjemňuje tělo i mysl, rozvíjí vrozenou léčivou sílu. Velice uklidňující cvičení.

Úterky 20:00 - 21:00 

Cena 200 Kč / lekce

Lektor: Gabriela Juhásová

View Event →
Úvod do Core Energetics - workshop
Sep
23
10:00 AM10:00

Úvod do Core Energetics - workshop

Srdečně vás zveme na celodenní workshop Core Energetics, na kterém Vás seznámíme se základními principy této body-terapeutické metody. Součástí workshopu bude vysvětlení teoretických principů metody, větší část bude věnována praktickým cvičením a vašim prožitkům.

Workshop je otevřen široké veřejnosti a především zájemcům o pravidelnou skupinu osobního rozvoje Core Energetics, která bude probíhat v Praze každý týden od 12.10.2017.

PROGRAM:
----------------
Pomocí technik Core Energetics Vás povedem k hlubšímu uvědomění těla-emocí-mysli a jejich vzájemné provázanosti. Interakce ve skupině dále vyústí v procesuální práci s tělem a přímý prožitek na energetické úrovni. Záměrem je vytvoření bezpečného prostředí kde bude možno zažít si tuto metodu v praxi a současně prostředí kde každý účastník má možnost sdílet, vyjádřit, prožít co aktuálně potřebuje.

PŘIHLÁŠKY:
-------------------
core.energetics.prague@gmail.com
(Přihlášujte se prosím mailem či telefonicky, přihlášení na událost kliknutím zde na facebooku, že jdete, nám nestačí. Děkujeme za pochopení.)
Dotazy ke kurzu: Martin Nykodym | 777 935 933

CENA: 500kč
-------------------

LEKTOR:
-------------
Martin Nykodym - je Core Energetics terapeut se soukromou praxí v Brně a Praze. Absolventem 4 letého výcviku Core Energetics v Holandsku (NICE). Jako asistent 2 roky spolupracoval s Jiřím Králem při vedení Brněnské pravidelné seberozvojové skupiny "Esence". Momentálně spoluprcuje se zahraničním institutem Core Energetics v Polsku, kde asistuje již druhým rokem v profesionálním výcviku. Pořadatel mezinárodních Core Energetics workshopů v České Republice.

ASISTENTI:
----------------
Radomír Piňos - je studentem čtvrtého ročníku profesionálního výcviku Core Energetics. Dále již dlouhodobě pracuje jako kouč a lektor výcviku NLP COACHING, který sám vytvořil a opakovaně vedl. http://www.lf-vision.cz/

Petr Ekl - je studentem třetího ročníku profesionálního výcviku Core Energetics. Dále terapeut Aquahealingu a masér s praxí v Praze. http://aquahealing.org/

INFORMACE:
-------------------
Místo: POHLED_pracoviště, Letohradská 16, Praha 7 - Letná
http://www.pohledpracoviste.com/
> V blízkosti Strossmayerova náměstí, tram. Kamenická
Datum a čas: 23.9.2017 od 10:00
Časový rozvrh: 10:00 - 13:00 a 15:00 - 18:00
Max. počet účastníků: 18

PODMÍNKY ÚČASTI:
----------------------------
Workshop je otevřen všem kdo má zájem a navyžaduje žádné předchozí zkušenosti. Zkušenost z tělesně orientovaných workshopů, skupin či individuálních sezení je výhodou.
Je na vaší zodpovědnosti upozornit lektora před začátkem kurzu, trpíte-li nějakou závažnější nemocí, fyzickými indispozicemi, či berete-li medikamenty.

O METODĚ CORE ENERGETCS:
----------------------------------------------
Core Energetics bylo vyvinuto Dr. Johnem Pierrakosem. John byl studentem Wilhelma Reicha a spoluzakladatelem body-psychoterapeutického směru Bioenergetics s Alexandrem Lowenem. Později vyvinul Core Energetics, kde integroval transpersonální koncepty spirituálního modelu známého jako Pathwork, sérii lekcí Evy Broch, s body-psychoterapeutickými technikami z Bioenergetiky. Pierrakos cítil, že spirituální dimenze byla významným a chybějícím komponentem body-psychoterapeutických přístupů a často nazýval Core Energetics „evolučním“ modelem a ne „pouze“ body-psychoterapeutickým přístupem. 

Core Energetics má tři základní teze: Lidská bytost je psycho-somatická jednotka. Zdroj skutečného léčení je uvnitř. Celá existence vytváří jednotu, která směřuje ke kreativní evoluci, jak celku, tak jeho nekonečných součástí. (Pierrakos, 1987)

V Core Energetics nahlížíme na lidskou bytost z celistvé perspektivy. Tělesné, emocionální, mentální a spirituální uvědomění je integrováno do jednoho celku a jednotlivé úrovně se navzájem ovlivňují. Z perspektivy fyzické úrovně ukládáme všechny naše mentální vzorce, představy a přesvědčení o nás a o světě, naše emocionální zkušenosti a traumata, pohybové a dechové návyky, stejně jako různé strategie přežití, které jsme se naučili a rozvinuli během dětství a dospívání, v našem fyzickém těle.

Můžeme říci, že každá idea nebo zkušenost v našem životě, se svým vlastním emocionálním zabarvením a účelem, nachází konkrétní vyjádření v našem těle. A opačně, způsob jakým držíme tělo, jak dýcháme, jak se hýbeme a vztahujeme se k světu, ovlivňuje naši psychiku. Cílem není pouze najít uzdravení z našich historických emocionálních zranění, ale take podpořit náš nejvyšší potenciál a vyjádřit naše esenciální kvality ve světě. 
(USABP, http://usabp.org/core-energetics)

KONTAKTY: 
----------------
Martin Nykodym: 777 935 933
Radomír Piňos: 731 722 945
Petr Ekl: 732 234 512
core.energetics.prague@gmail.com
http://www.pohledpracoviste.com/

LINKS:
----------
Core Energetics Holland: http://www.coreenergetics.nl/en/nice-en/
Core Energetics Poland: http://www.coreenergeticspolska.com/en/
Jiří Král: http://www.jiri-kral.cz/

View Event →
Bharatanatyam - staroindický chrámový tanec
Sep
17
to Sep 24

Bharatanatyam - staroindický chrámový tanec

Tanec Bharatanatyam je nejstarší formou indického klasického tance. Snoubí se v něm tři základní ingrdience tance, kterými jsou výraz, melódie a rytmus. 

Je základem všech tanečních forem Indie, jak klasických, tak také moderních.

Pro ty z nás, kteří holdují netradičním formám je velice zajímavý a návykový. Vyžaduje vytrvalost a pevnou vůli, leč přináší grandiózní výsledky na mnoha úrovních. Vystoupení tanečníka Bharatanatyam je téměř duchovní zážitek.

Neděle: 17:00 - 18:00

Cena: 1000 Kč / kurz 5 lekcí / 230 Kč drop-in 

Lektoři: Gabriela Juhásová a Monika Janíková

View Event →
Taneční improvizace pro žačátečníky
Sep
14
to Sep 28

Taneční improvizace pro žačátečníky

Jak mohu sebe/své tělo uvolnit? Jak se mohu odpojit od řešení a kontrolování a s důvěrou nechat tělo/pohyb/sebe jít tam, kam cítí, že potřebuje? Jaký je to pocit jednoduše se otevřít různým možnostem pohybu a se zvědavostí s nimi experimentovat? Jak pracovat v pohybu ve dvojici, jak pracovat v pohybu ve skupině? Jak odhodit sebekritiku a sebehodnocení? Jak si naučit reflektovat zážitky z pohybu tak, aby mi něco přinesly do každodenního života? Jak si dovolit tvořit vlastní choreografie, vlastní jedinečný projev? Chcete-li hledat odpovědi s námi, tak přijďte. 

Čtvrtky 16:15 - 17:15

 • 1. běh 14. 9. - 26. 10. (lekce se nekoná ve státní svátek 28. 9.)
 • 2. běh 2. 11. - 14. 12. (lekce se nekoná 16. 11.)

Kurz od 14.9. do 7.12.

Cena: 1200 Kc / 6 lekci (1 běh)

Lektorka: Jolana Šohájková

View Event →
Taneční imporvizace a experiment
Sep
7
to Sep 28

Taneční imporvizace a experiment

Pojďme společně poznávat život a nás v něm. Zkusme to ale jinak než hovorem nad kávou či každodenními starostmi. Experimentujme v pohybu! Po úvodní relaxaci a naladění si budeme hrát s vlastním pohybem skrze různá zádání, která nám pomohou objevit nové směry, formy, obsahy toho, jak sám sebe v pohybu/v životě projevit. Inspirací nám může být i hudba, barvy, vůně, texty, smyslové vnímání či vzájemná interakce ve skupině. Nedílnou součástí lekce je také sdílení zážitků z pohybu a zamýšlení se, co se z procesu pohybu můžeme naučit pro náš život.

Čtvrtky 17:30 - 19 hod.

Kurz (13 lekcí) od 7.9. do 14.12. (lekce se nekoná 28.9. a 16.11.)

Cena: 3250 / kurz

Lektorka : Jolana Šohájková

View Event →
Terapeutická jóga
Sep
5
to Oct 10

Terapeutická jóga

Terapeutická jóga vychází z kombinace tradiční hathajógy a terapeutické praxe. Chápe lidskou bytost jako organickou jednotku, jež je složena z mnoha vrstev, které spolu vzájemně souvisejí a ovlivňují naše celkové zdraví. Lekce terapeutické jógy jdou více do hloubky a prostřednictvím ásán, dechu, meditací, čistících technik, reflexologie, aromaterapie a dalších citlivě zvolených metod navracejí naše tělo do své původní rovnováhy. Každá hodina má svůj vlastní záměr, jež nám umožňuje cílit pozornost a tedy i energii do konkrétní oblasti. Terapeutická jóga léčí, harmonizuje a omlazuje. Téma vybraných lekcí lze na požádání zvolit dle potřeb účastníků. Vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Úterky 17:20 - 18:20 

Lektorka: Karolína Haškovcová 

Cena: 1500 Kč / 10 Lekcí, drop-in 170 Kč

Lze uplatnit: Multisport, Benefit Plus, Sodexo

View Event →
 Jemná vinjása (mindful vinyasa flow)
Sep
4
to Oct 9

Jemná vinjása (mindful vinyasa flow)

Jóga ve svém původním sanskrtském významu znamená spojení (jednotu). Přestože jóga je jen jedna, potkáváme se dnes s velmi mnoho „styly“ jógy, nicméně všechny shodně napojují pohyb na dech. V praxi vinjása jógy je na ono „plynutí pohybu s dechem“ kladen zvláštní důraz. Lekce vinjása jógy je něco jako „vědomý tanec“ na podložce, kdy jedna ásána střídá plynule druhou, stejně jako náš klidný nádech střídá klidný výdech… Jednotlivé pozice „plují“ na vlně našeho dechu a naše mysl se tímto vědomým a plynulým pohybem intuitivně zklidňuje a ukotvuje v kouzlu přítomného okamžiku. Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Pondělky 17:00 - 18:00 

Lektorka: Karolína Haškovcová 

Cena: 1500 Kč / 10 Lekcí, drop-in 170 Kč

Lze uplatnit: Multisport, Benefit Plus, Sodexo

View Event →
ETHER-N-I-TY _ WORKSHOP S BARBOROU HU A DUBRAVKOU RADONJIČ
Aug
30
6:00 PM18:00

ETHER-N-I-TY _ WORKSHOP S BARBOROU HU A DUBRAVKOU RADONJIČ

Informace – komunikace – vibrace – energie. 

Éter jako jemný prostor tvořící, nesoucí a pohlcující informace.

Je jedno z jaké strany začneš. 

Prázdný prostor jako děloha tvořivosti, kvantum. 

Můžeme být naplnění, aniž bychom se dotkli prázdnoty?

Nitro.

Workshop s různými nástroji práce s prožitkem sebe sama, v rytmu, klidu, zvuku a tichu.

HU: Kdo je uvnitř? 

DU: That can dance!

Workshop je složen ze dvou na sebe navazujících bloků, vedených dvěma lektorkami. Je propojením jógových technik koncentrace a meditace a spontánního tance jako formy sebevyjádření a sebepoznání.

Náda jóga: meditace Nádabrahma

Optikou jógové filosofie je energie (vibrace) prazákladem veškerého bytí a jeho kvalit, ve stavu latence i projevu.

Vše disponuje svojí vibrací (náda), určitým potenciálem, ať už je řeč o těle z masa a kostí, myšlenkách nebo citových pohybech v poli mezi naší hlavou a srdcem.

Někdy je pro nás těžké informace z nitra pochopit, jindy jim dát volný průchod, necenzurovat, nepotlačovat, uznat, uchopit a rozvinout správným směrem.

Éter (lat. Aether / řec. Aithér – jasné světlo, božský prostor) je v józe pátou složkou hmoty (ákáš), kvalitou vše prostupnosti a věčnosti. V jógové mystice také nadosobním úložištěm veškerých informací, pomyslnou univerzální databankou. Má vazbu k páté čakře višuddhi, jako portálu k sebe-vyjádření, vyjádření vlastní esence.

Praxe kombinuje meditační techniku tibetské tantry s dechovou praxí pránájamy a experimentem se zvukem.

Vede: Barbora Hu

Barbora Hu se snaží jógou žít jak nejlépe dovede už přes třináct let. 
Zajímá jí člověk a kultura, lidský potenciál a jeho omezení.
Vystudovala indologii a kulturologii na FF UK. 
Dříve se věnovala indickému výtvarnému umění a proměnám jeho jazyka v dějinách moderny a postmoderny.
Je autorkou tří knih o józe (Teorie čakra jógy - Fontána, 2016, Jógátky - Fragment, 2016 a Jógátky II, Fragment 2017/2018 ), hojně se věnuje také jógové publicistice na různých platformách v ČR i zahraničí. 
Založila a pět let vedla jóga studio v Praze, nyní působí jako nezávislý lektor.
Učí jógové lekce, workshopy a kurzy, přestože nosníkem její praxe a nejoblíbenější formou je individuální výuka, ve které vidí největší smysluplnost.
Je průkopnicí čakra jógy, v jejím pojetí eklektické formy sebezkušenosti a sebepoznání, která člověku může pomoci k integritě.
Má ráda les a jazz, hory a zen, poesii psanou a žitou, černou kávu a černobílou fotku, zelený čaj a červené víno, malbu a ilustraci, podzim a jaro a také většinu věcí mezi tím. 

Více na:

www.barborahu-yoga.cz
https://www.facebook.com/barborahuyoga/
https://www.instagram.com/barborahu_yoga/That Can Dance

Kosmická školka pro dospělé, kde karneval naší ztěžklé mysli najde své uplatnění a uspokojení, skrze tanec, skrze abstraktní komunikaci. Všechno muže byt tak živé, pokud tančíš. V TANCI jde o prožitek a sebevyjádření, o rozproudění energie, která stagnuje a rozpuštění snahy, která hledá smysl života skrze určitou strukturu nebo koncept. TANEC pěstuje umění vlastního sebevyjádření, kde hudba stimuluje náš autentický pohyb a vede nás k prožitku vnitřního světa, světa plného emocí, co si žádají o uvolnění. V bezpečném prostoru budeme skrze společné experimentování provokovat a osvobozovat spontánní projev, narušovat zajeté vzorce projevu, prohlubovat intimitu k sobě, objímat prázdnotu, její plnost a dokonalost.

Vede: Dubravka Radonjić

Cítím věčný boj mezi tradicí a inovací, mezi starým a novým systémem. Ve své práci používám toto napětí pro tvoření a prožívání krásy. Tanec a obraz jsou kanály, skrze které žiji spontánní a upřímnou komunikaci se světem kolem a uvnitř mě. Mám zážitek z ticha: Já jsem rytmus a rytmus je moje pravda, kterou žiji den co den…film co film. Přirozeně mě přitahuje zkoumat vědomí těla, jeho mechaniku a inteligenci. Na Druně už osmým rokem vedu hodiny “Katharsis Dance”, mám za sebou několik meditačních retreatů “Vipassany” a “Who is in”. Již sedm let vášnivě studuji “Human Design” a jsem v praxi akreditovaný profesionál “Human Design analyst”. Kromě Human designu, filmové režie, komunikace tancem a argentinského tanga, mám život bohatý na lidi blízké, kteří mne inspirují.

www.humandesign.one

www.druna.cz/katharsis-fantaziehttps://www.facebook.com/HumanDesignMaiaMechanics/ ,

>< kontraindikace: hypertenze a kardiovaskulární potíže s ní související, glaukom, těhotenství a šestinedělí, epilepsie, diabetes – účast v těchto případech konzultujte prosím předem s lektory

Cena : 600 Kč při platbě předem na účet (č.účtu: 3820585001/5500, do poznámky Vaše jméno a ether) / 700 Kč na místě

Kdy: Středa 30.8. 18 - 21 hod

View Event →
JARNÍ DETOX DLE (OPRAVDOVÉ) ÁJURVÉDY
Apr
2
10:00 AM10:00

JARNÍ DETOX DLE (OPRAVDOVÉ) ÁJURVÉDY

 V jarním období začíná v organismu přirozený detoxifikační proces. Lidské tělo má schopnost samoočisty stejně tak, jako vše ostatní v přírodě. Bohužel v naší době nevěnujeme přirozeným pochodům těla patřičnou pozornost, proto je nezbytné navracet se k tradicím a přírodnímu léčitelství, abychom našli ve svém těle pomyslné kořeny. Smyslem jarní detoxifikace je tento samoočistný proces v těle podpořit a zbavit ho tak nánosů, které se v něm nahromadili v období podzimu a zimy. 

Během života dochází v organismu k postupnému hromaděni škodlivých a odpadních látek, které se v ájurvédě nazývají ámaÁma může být původcem předčasného stárnutí, únavy, různých bolestí a je zdrojem mnoha nemocí. Proto je pravidelné odstraňovaní ámy a předcházení její tvorbě základním kamenem zdraví člověka.

Na semináři si vysvětlíme co je to zdravi z pohledu Ájurvédy a její základní principy, na kterých budeme dále stavět. Vysvětlíme si co je to áma, jak vzniká, jak se v organismu projevuje a jak zabránit její nadměrné tvorbě.

Naučíme se jak pracovat s individuální konstituci při očistě, jak v těle očistný proces nastartovat a hlavně to, jak si stav uvedomení si vlastního těla a rovnováhy v něm uchovat a dále sním pracovat.

Dopoledne bude zaměřeno na teoretickou část v rámci, které se naučíme jak se samy diagnostikovat a jak z jistit, která ze tří dóš je u nás nejvíc v nerovnováze.

Na oběd si uvaříme a naučíme se pár pokrmů, které je vhodné během očisty jíst.

Odpoledne probereme a vysvětlíme si základní očistné techniky.

Kdy: Neděle 2.4. 10-18 hod

Cena: 1600 Kc (včetně oběda), rezervace je platná po uhrazení zálohy 50% z ceny na náš účet: 3820585001/5500 (do poznámky Detox a Vaše jméno), záloha je nevratná.

LektorLukáš Panec

View Event →
Hormonální jóga - KURZ
Mar
2
5:30 PM17:30

Hormonální jóga - KURZ

Co je hormonální jóga – aneb pojďte omládnout

Hormonální jóga je ucelená sestava dynamických a statických cviků vycházejících z jógy s použitím dechu bhastrika a tibetskou technikou práce s energií. Součástí jsou dechové techniky k ovládání toku prány. Jak já říkám cvičení na mě působí, jako když se energeticky učešu.

Při cvičení působíme přímo na hypofýzu, vaječníky, štítnou žlázu a nadledvinky a tím harmonizujeme, aktivujeme či obnovujeme tvorbu našich hormonů.

Bohužel se v dnešní době vlivem stresu, sedavého způsobu života a jinými civilizačními faktory může stát, že naše hormonální hladina je narušena a to má pak nepříznivý vliv na naše tělo a jeho celkové fungování a hlavně na psychiku.

Dinah Rodrigues, která sestavu ucelila popisuje, že prý máme často líné žlázy a je potřeba je trochu zaktivovat a probudit. Zvýšením hladiny hormonů pravidelným cvičením a následnou tvorbou kolagenu doslova omládnete. Dinah sama vypadá díky cvičení mnohem mladší a plně aktivní i přes to, že je jí 89 let. Stále cestuje po celém světě, učí hormonální jógu a certifikuje každou novou lektorku osobně. I když byla sestava původně zacílena hlavně pro ženy v období přechodu s příznaky klesající hladiny hormonů dalo by se zjednodušeně říci, že je vhodná pro každou ženu po 1. menstruaci (dále pak upřesním). Výhodou je, že cvičení přináší rychlé výsledky a celou sestavu se lze naučit během několika intenzivních hodin a pak ji můžete cvičit kdykoli budete chtít v pohodlí domova, tak jak Vám vyhovuje.

Hormonální jóga je vhodná a má příznivý vliv:

-pro ženy s příznaky snížené hladiny hormonů – hlavně estrogenu

-s příznaky spojené s menopauzou (podrážděnost, nespavost, deprese, návaly horka, emocionální nestabilita, zhoršení paměti, ztráta vitality, nízké libido, urogenitální suchost, bolest hlavy...)

-pro ženy s nedostatečnou funkcí štítné žlázy

-pro ženy s neplodností způsobenou hormonální nerovnováhou

-pro ženy mající PMS (premenstruační syndrom)

-pro ženy mající cysty na vaječnících

-cvičení má vliv na předčasnou menopauzu (dojde k reaktivaci vaječníků-možnost obnovení menstruace a ovulace)

-pomáhá při ztrátě menstruace a ovulace po dlouhodobém užívání antikoncepce

-pomáhá při osteoporóze, inkontinenci, nespavosti, dokonce pomáhá při léčbě karpálního tunelu

-cvičením a následnou zvýšenou tvorbou kolagenu dochází k zlepšení pleti, nehtů, vlasů, ….

Kontraindikace:

-těhotenství

-rakovina prsu hormonální (po operaci prsu nehormonální rakoviny pouze s DL)

-po kosmetických úpravách prsu jen s DL

-po totální hysterektomii jen s DL

- jiné operace

-větší myomy s DL

-pokročilá endometrióza (při zvýšení hormonální hladiny více roste)

-velmi lehká endometrióza jen s DL

-operace srdce

-problémy slepého střeva

-ženy se srdečními problémy (přizpůsobit cvičení či necvičit)

-těžká osteoporóza-riziko zlomenin, lehká osteoporóza a osteopatie lze cvičit

-potíže meziobratlových plotének-vyžaduje upravené cvičení, při bolesti- zastavit

-vnitřní ucho (pomalu přidávat cviky po vyléčení)

- nediagnostikované bolesti břicha (dojít k lékaři)

-zvýšená činnost štítné žlázy (opatrně, pozorovat)

-vysoký krevní tlak (cvičit, ale bez zástav dechu s plnými plícemi)

Lektorka: Blanka Brávková

Kdy: 2.3.-20.4.17, 17:30-18:45 /75 min x 8 setkání

Cena: 2 200,-Kč

Přihláška je platná po zaplacení zálohy ve výši 50% z ceny kurzu (1100 Kč) na náš účet: 3820585001/5500 (do poznámky Vaše jméno a kurz horm.joga)

V ceně: podrobné materiály k celé sestavě

Sebou: pohodlné oblečení

 

Podrobný rozvrh:

(rozvrh je orientační-přizpůsobuje se individuálně každé skupině)

2.3. co je hormonální jóga, základní techniky a zahřívací cviky

9.3. opakování technik a zahřívací cviky + cviky z denní sestavy

16.3. opakování + přidáme nové cviky z denní sestavy

23.3. opakování + nové cviky z denní sestavy + protistresová cvičení

30.3.  dechová cvičení, cvičíme kompletní sestavu + protistresová cvičení

6.4. dechová cvičení, cvičíme kompletní sestavu + protistresová cvičení+ladíme detaily

13.4. dechová cvičení, cvičíme kompletní sestavu + protistresová cvičení+dotazy

20.4. dechová cvičení, cvičíme kompletní sestavu + protistresová cvičení, meditace, mantry

Po absolvování kurzu budete schopni cvičit celou sestavu samy doma a dostanete i podrobné materiály celé sestavy pro zopakování, popřípadě mě pak můžete kontaktovat osobně.

Čím častěji cvičíte, tím rychleji se dostaví výsledky. Ze začátku je vhodné cvičit každý den, poté je možno zmírnit. Celá sestava trvá +/- 30minut.

Absolvování semináře neopravňuje sestavu vyučovat dále.

 

View Event →
Sanskrt pro začátečníky
Feb
13
to Feb 27

Sanskrt pro začátečníky

Sanskrt, nejstarší zachovaný indoevropský jazyk. Jazyk starodávných vzdělanců, základů vědních disciplin i duchovních nauk. Libozvučný, srdci milý, jazyk bohů se nazývá.

V začátečním kurzu se naučíme indické písmo Dévanagarí a probereme základní sanskrtské gramatické tvary. Zaměříme se přitom na základní pomůcky, které nám mohou být nápomocné, abychom si s textem poradili a dokázali mu porozumět.

Lektor: Gabriela Juhásová

Kurz 10 lekcí 2400 Kč

možnost individuálních lekcí 

Pondelky 16:00 - 17:15 (den a čas lze přizpůsobit možnostem zájemců)

Začátek nového kurzu: únor 2016

příhlášky mailem: pohledpracoviste@gmail.com

View Event →
Workshop hormonální jógy dle Dinah Rodrigues
Jan
21
to Jan 22

Workshop hormonální jógy dle Dinah Rodrigues

Hormonální jóga je vhodná pro každou ženu, která potřebuje vyrovnat hormonální hladinu v těle.

Je to metoda k posílení nebo znovuaktivování hormonálního systému a odstranění symptomů menopauzy, premenstruačního syndromu, polycystických vaječníků a neplodnosti.

HJ celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.

Hormonální jóga pracuje s celým tělem, nejvíce se však soustředí na aktivaci VAJEČNÍKŮ, HYPOFÝZY, ŠTÍTNÉ ŽLÁZY, PŘÍŠTÍTNÝCH TĚLÍSEK, dále také NADLEDVIN.

Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

Hormonální jóga pracuje s celým tělem, nejvíce se však soustředí na aktivaci VAJEČNÍKŮ, HYPOFÝZY, ŠTÍTNÉ ŽLÁZY, PŘÍŠTÍTNÝCH TĚLÍSEK, dále také NADLEDVIN.

Použité techniky:

Dynamické jógové cviky (ásany)- vybrané z hathajógy a kundalini jógy

Intenzivní dechová cvičení (pránájáma) - pro lepší masáž žláz, které produkují hormony

Tibetské techniky

Mudry, bandhy

Během jednoho semináře se naučíte celou sestavu HJ, kterou pak můžete cvičit doma. Cviky jsou velmi jednoduché a můžou je cvičit i ženy, které nemají žádné zkušenosti s jógou. Sestava trvá 30 minut a cvičí se 3-4x týdně.

Absolvování tohoto semináře neopravňuje k další výuce sestavy Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues! Jedinou školitelkou lektorů HJ je Dinah Rodrigues.

Hormonální jóga se doporučuje cvičit při následujících problémech:

(výsledky jsou podloženy vědeckou studií)

·    Menopauza

·    Předčasná menopauza

·    Cysty na vaječnících

·    PMS (Premenstruační syndrom)

·    Polycystické vaječníky (symptomy- nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze, neplodnost)

·    Ztráta menstruace a ovulace

·    Neplodnost (způsobená hormonální nerovnováhou nebo špatným prokrvením pánevní oblasti. Srůsty na vejcovodech, které jsou způsobeny svalovou křečí, můžou být pomocí HJT také odstraněny)

·    Deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti (způsobené nízkou hladinou hormonů)

·    Nízké libido

·    Inkontinence (únik moči)

·    Osteoporóza

·    Syndrom karpálního tunelu

·    Nedostatečná činnost štítné žlázy

·    Nespavost

·    Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné

·    A další potíže způsobené hormonální nerovnováhou

·    Preventivně by se Hormonální jóga měla cvičit po 35. roce života.

Kontraindikace:

·    Těhotenství

·    Rakovina prsu

·    Krátce po hysterektomii (důležitý je důvod provedení tohoto zákroku)

·    Krátce po operacích

·    Velký myom

·    Pokročilá endometrióza

·    Po operaci srdce

·    Zánět slepého střeva (před operací a těsně po operaci)

·    Srdeční zdravotní problémy

·    Pokročilá fáze osteoporózy (při riziku zlomenin)

·    Zánět vnitřního ucha (způsobující poruchy rovnováhy)

·    Nediagnostikovaná bolest v břišní dutině

·    Zvýšená funkce štítné žlázy

Víkendový seminář

Sobota + neděle – celkem cca 13 hodin

Během jednoho víkendového semináře se naučíte celou sestavu Hormonální jógy, kterou si poté můžete cvičit doma. Dostanete i podklady pro domácí cvičení.

Dále se vyučují protistresové cviky, které se doporučují praktikovat se sestavou HJ

 

Kdy: 21.-22.1.2017

Cena: 2700 Kč  (v ceně podklady pro domácí cvičení)

Lektorka: Radka Kropíková

O lektorce

Jmenuji se Radka Kropíková. Józe se věnuji téměř 10 let. Časem se moje praxe stávala stále hlubší a intenzivnější, a tak jsem se rozhodla absolvovat kurz učitele jógy a jógu jsem začala i vyučovat. Nyní vedu veřejné i soukromé lekce. Před dvěma roky jsem,  jak ze zvědavosti , tak i kvůli drobným problémům, navštívila seminář Hormonální jógy a ke své pravidelné jógové praxi jsem přidala i tuto sestavu. Během půl roku se mi vyrovnala hormonální hladina, zlepšila kvalita nehtů i vlasů, vymizela moje náladovost. V červnu 2016 jsem u Dinah Rodriguez v Praze úspěšně absolvovala lektorský kurz Hormonální jógové terapie pro ženy. Od července 2016 vyučuji i tuto sestavu, která je vhodná téměř pro každou ženu. 

View Event →
Jóga smíchu s Davidem
Oct
21
6:00 PM18:00

Jóga smíchu s Davidem

Jeden ze způsobů, jak uvolnit tělo a na chvíli vypnout „přetíženou mysl“ a který funguje vždy,

je smát se, čemukoliv, co nás rozesměje. Film, komedie, srandovní videa, vtipy nebo právě

O čem to celé je?

 • Jde o unikátní koncept, ve kterém se každý dokáže smát bez důvodu, tedy bez použití vtipu, komedie nebo humoru.
 • Je založený na vědecky ověřeném faktu, že naše tělo nedokáže rozlišit mezi předstíraným a skutečným smíchem, pokud k tomu přistupujeme dobrovolně. Pozitivní účinky a přínosy smíchu jsou shodné.
 • Smích vyvoláváme pomocí speciálních technik neboli „smíchocviků“, které jsou založené na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti, což po chvilce vede ke skutečnému spontánnímu a nakažlivému smíchu.
 • Celý koncept pod názvem Laughter Yoga (Jóga Smíchu) založil před 21 lety indický doktor medicíny Madan Kataria. Dnes již existuje mnoho tisíc klubů smíchu ve více jak 72 zemích.
 • Po celém světě se tato technika využívá především ve firmách, fitness a jóga centrech, ve školách a na univerzitách, domovech důchodců, nemocnicích a také v oblastech pro mentálně a tělesně hendikepované

Proč právě Jóga smíchu?

 • přináší mnoho zdravotních benefitů
 • jde o nejlepší prostředek ke snížení stresu
 • během několika minut výrazně zlepšuje náladu, která zůstává po několik následujících dnů
 • pomáhá v navozování nových a dobrých vztahů
 • silný pomocník při zvládání těžkých úkolů, pomáhá si zachovat pozitivní duševní přístup

Je třeba se nějak připravovat?

Není. Jde o velmi jednoduché cvičení, které nemá žádné speciální požadavky. Doporučuje se pouze hodinu až dvě před cvičením moc nejíst. Oblečení je možné zvolit libovolně nebo spíše volně. V rámci mírně zvýšeného oběhu krve a společného smíchu se můžeme trochu i zapotit.

Na co se můžete těšit?

Dozvíte se, jak je možné zapojit více smíchu a radosti do vašeho života a vše si také prakticky vyzkoušíte. Zjistíte na vlastní bránici, jak smích nabíjí energií a zároveň si ještě posílíte imunitu. Na konci semináře bude připravené drobné občerstvení a malé překvapení.

Pro koho je hodina určena?                                                                       

Pro všechny lidi bez rozdílu věku, pohlaví nebo vyznání.

Celým seminářem Vás provede zkušený lektor David Zahradník.

Příhlášky

Vstupné dobrovolné AVŠAK, pro rezervaci je třeba zaplatit zálohu 250 Kč na účet 1520777133/0800 (do zprávy pro příjemce uveďte své jméno).

Preferuji ekonomii DAR za DAR, takže pokud vám částka přijde vysoká nebo naopak příliš nízká za to co vám celý večer přinese, máte možnost si své penízky vzít v hotovosti zpět a nebo darovat navíc kolik uznáte za vhodné.

View Event →
Tanec 5 elementů s Adel
Oct
3
to Nov 28

Tanec 5 elementů s Adel

Láká Tě tanec a chceš objevit přínosy dynamické meditace? Potřebuješ se uvolnit, načerpat a harmonizovat svou energii, rozhýbat své tělo, zbystřit svou mysl a potěšit svou duši?

Vítej v našem mystickém kruhu!

MYSTICKÝ TANEC S ADEL propojuje tanec a spiritualitu skrze vědomý pohyb, práci s energií a alchymii mystiky, meditace a propojení s vlastní podstatou.

Hlavním účelem je harmonizace energií na úrovni jednotlivých elementů a energetických center prostřednictvím uvolnění bloků, emocí, obnovení volného toku energie a otevření nových úrovní vědomí těla, mysli i duše.

Přestože je tanec stěžejním prvkem hodin, budeme v průběhu zapojovat všechny své smysly a díky práci s potenciálem celé skupiny znásobíme přínos pro všechny zúčastněné.

Během 5-týdenního cyklu TANCE 5 ELEMENTŮ budeme každou jednotlivou lekci věnovat více do hloubky jednomu z elementů, čímž si otevřeme cestu k hlubšímu pochopení samy sebe, vlastní proměně a aktivaci svých darů.

3.10. TANEC ZEMĚ – naše propojení se Zemí a přírodou, fyzickou realitou, vlastním tělem i našimi kořeny a tradicemi. Právo na to být tady, ve stabilitě a rovnováze

17.10. TANEC VODY – aktivace paměti vody a jejích forem, čištění na úrovni emocí, přivítání kreativity, hojnosti, smyslnosti. Právo na to vyjadřovat své pocity.

31.10. TANEC OHNĚ – probuzení našeho vědomého Já, vnitřní síla a sebevědomí, vůle, odvaha, náš ochranný štít. Právo konat a převádět své myšlenky na skutky.

14.11. TANEC VZDUCHU – elementu, který nás propojuje. Dech a otevření srdce, léčivá meditace, opuštění smutku, odpuštění a přijetí. Právo na to milovat a být milována.

28.11. TANEC ÉTERU – éter jako kolébka elementů, zvuk a jeho vibrace v prostoru, splynutí a celistvost. Právo komunikovat a vyjádřit svou pravdu.

Hudebně nás čekají rozmanité žánry zahrnující moderní hudbu, trance, world-class, spirituální a meditační hudbu, léčivé Solfeggio frekvence a jiné…vše za účelem vytvoření unikátního setu rytmů, které podpoří náš záměr a potěší naše bytí. Na cestě nás podpoří i blahodárné účinky esenciálních olejů terapeutické kvality.

Hodiny budou vedeny v češtině ADEL – Adel je Life Coach, učitelka Mystického tance a instruktorka freedivingu. Jejím posláním je provázet životní metamorfózou zejména ženy, napomáhat objevovat jejich jedinečný potenciál a harmonizovat úrovně těla, mysli a duše.

Dress code: pohodlné oblečení v oblíbených barvách a materiálech, ve kterém se cítíš ve svém živlu. Tančíme na boso.

Pondělky 18:00 – 20:00

Cena: Permanentka na 10 vstupů 2.500,- Kč, individuální vstupné 300,- Kč

Lektor: Adéla Čermáková 

Více info a rezervace

 

View Event →
Core Energetics Group - Skupina osobního rozvoje
Sep
29
to Dec 22

Core Energetics Group - Skupina osobního rozvoje

Core Energetics bylo vyvinuto Dr. Johnem Pierrakosem. John byl studentem Wilhelma Reicha a spoluzakladatelem body- psychoterapeutického směru Bioenergetics s Alexandrem Lowenem. Později vyvinul Core Energetics, kde integroval transpersonální koncepty spirituálního modelu známého jako Pathwork, sérii lekcí Evy Broch, s body-psychoterapeutickými technikami z Bioenergetiky. Pierrakos cítil, že spirituální dimenze byla významným a chybějícím komponentem body- psychoterapeutických přístupů a často nazýval Core Energetics „evolučním“ modelem a ne „pouze“ body-psychoterapeutickým přístupem.

Core Energetics má tři základní teze: Lidská bytost je psycho-somatická jednotka. Zdroj skutečného léčení je uvnitř. Celá existence vytváří jednotu, která směřuje ke kreativní evoluci, jak celku, tak jeho nekonečných součástí. (Pierrakos, 1987)

V Core Energetics nahlížíme na lidskou bytost z celistvé perspektivy. Tělesné, emocionální, mentální a spirituální uvědomění je integrováno do jednoho celku a jednotlivé úrovně se navzájem ovlivňují. Z perspektivy fyzické úrovně ukládáme všechny naše mentální vzorce, představy a přesvědčení o nás a o světě, naše emocionální zkušenosti a traumata, pohybové a dechové návyky, stejně jako různé strategie přežití,

které jsme se naučili a rozvinuli během dětství a dospívání, v našem fyzickém těle.
Můžeme říci, že každá idea nebo zkušenost v našem životě, se svým vlastním emocionálním zabarvením a účelem, nachází konkrétní vyjádření v našem těle.

A opačně, způsob jakým držíme tělo, jak dýcháme, jak se hýbeme a vztahujeme se k světu, ovlivňuje naši psychiku. Cílem není pouze najít uzdravení z našich historických emocionálních zranění, ale take podpořit náš nejvyšší potenciál a vyjádřit naše esenciální kvality ve světě.

(USABP, http://usabp.org/core-energetics)

Program

Kurz Vás seznámí se základními principy body-terapeutické metody Core Energetics. Povede Vás k hlubšímu uvědomění těla-emocí-mysli a jejich vzájemné provázanosti. Interakce ve skupině ústí v procesuální práci s tělem a přímému prožitku na energetické úrovni. Záměrem je vytvoření bezpečného prostředí ve kterém má každý člen možnost sdílet, vyjádřit, prožít co potřebuje...

Podmínky

Kurz je otevřený všem kdo mají zájem, současně je však vhodné do skupiny vstupovat již s nějakými znalostmi k dané problematice. Výhodou je absolvování jiných tělesně orientovaných workshopů či individuálních body-terapeutických sezení.

Lektor

Martin Nykodym je Core Energetics terapeut se soukromou praxí v Brně. Absolventem 4 letého výcviku v Core Energetics v Holandsku (NICE). Dále je absolventem výcviku muzikoterapie na Západočeské univerzitě v Plzni. http://www.coreenergetica.nl/index_uk.html

Místo konání: Pohled - Pracoviště, Letohradská 16, 170 00 Praha 7 -Letná (V blízkosti Strossmayerova náměstí, zastávka tram Kamenická) 

První setkání: 29.9.2016 od 19:00 – 21:00 Další setkání: vždy ve čtvrtek ve stejný čas. Počet setkání: 12
Velikost skupiny: 12 osob (minimálně 8) Cena: 6500kč 

Sleva: Sleva 1000kč pro studenty a kdo potřebují. Přihlášky: core.energetics.prague@gmail.com 

Kontakt

Martin Nykodym – 777935933

core.energetics.prague@gmail.com 

View Event →
ŽIVÝ ČCHI – KUNG / OSM KUSŮ BROKÁTŮ
Sep
19
to Oct 31

ŽIVÝ ČCHI – KUNG / OSM KUSŮ BROKÁTŮ

Kurz pro úplné začátečníky

Sestava cvičení Osm kusů brokátů je vynikající komplex osmi cviků. Upravuje všechny funkce organismu. Zvyšuje psychickou a fyzickou kondici. Je to nejstarší klenot čínského umění.
Cvičení je vhodné pro ženy i může v každém věku.

Je přirozené mít zdravé tělo a klidnou mysl. ČCHI-KUNG je prožitek, ČCHI-KUNG je vášeň ! 

Kurz je pro max 7 lidí !

Pondělky 17:30 - 19:00 (kurz Bude probíhat 19. 9. - . 31.10. 2016)

malý sál

Cena: 1400 Kc/kurz (7lekcí) 

Lektorka: Petra Hrubá

www.zdravispetrou.cz.

View Event →
Léčení bederních svalů - kurz
Sep
6
to Sep 27

Léčení bederních svalů - kurz

...kurz, ve kterém se ponoříte do hloubky...

 

9 lekcí od úterý 4. října do 29. listopadu 2016 (19:30-21:00). 

Předcházejí 3 ukázkové zářijové lekce v termínech: 6.9., 13.9., 27.9. ve stejném čase. 

Kurz nabídne poměrně unikátní možnost se věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (psoas) z hlediska nejen terapeutického pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak funguje. Nabídne škálu jednoduchých, ale účinných cvičení, která Vám pomohou řešit akutní či chronické problémy v oblasti beder. Budeme se také věnovat částem těla, které jsou s bederními svaly spojené, aniž bychom to tak často vnímali. Cvičení jsou v klidu, cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Dotkneme se také toho, jak funguje naše páteř, vnitřní orgány (které často mohou být příčinou některých problémů s páteří), svaly krku, povrchové svaly zad, kyčle a SI, chodidla… 

Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty. 

Je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Součástí kurzu bude také cvičení pro zdravé pánevní dno. Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, je to také práce s pocity našeho těla a s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí. Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás. 

Cvičení je inspirováno přístupem mezinárodně uznávané odbornice na bederní svaly Liz Koch, která se tématice věnuje skoro 40 let, a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. 

Cena: 2000 Kč za 9 lekcí. Kurz je nutné zaplatit celý, jsou možné 2 náhrady v ukázkových lekcích po skončení kurzu. Účastníci dostanou základní cvičení na papíře, případně pošlu mailem.

Úterky 19:30 - 21:00

Malý sál

Lektorka: Michaela Cusanová

Rezervace na: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 126 023

Více na www.SensingBody.cz

View Event →
DISSOLVE THERAPY S ANDY MACKEM - MISTREM TAIJI, QUIGONG A VIPASSANA MEDITACE
Jul
9
to Aug 6

DISSOLVE THERAPY S ANDY MACKEM - MISTREM TAIJI, QUIGONG A VIPASSANA MEDITACE

NAPĚTÍ je to co vás dělí od štěstí a zdraví, po kterém toužíte!

Co je Dissolve Therapy? Kdo je Andy Mack? Co mi seminář přinese?

Nezvěme to stres, nepokoj, zlé ráno, které se proměnilo na zlý den, měsíc nebo rok. Otravný soused a jeho kočka, zlá práce, počasí, politická situace anebo neposlušné dítě. Chvíle strávená opakující se myšlenkou následovanou napětím v mysli a srdci a různými reakcemi v těle. Emoce nabírá na síle a další zvyk mysli je na světě. Mistři bojových umění trénují techniky a zručnosti na to, aby porazili svého protivníka. Andy Mack věnoval posledních 23 let tréninku své mysli. Tréninku svého vnitřního světa jako jediného protivníka, kterého se opravdu vyplatí zdolat. Rozpouštění mysli a emočních reakcí přineslo trvalý pokoj nejenom jemu a jeho blízkým, ale take desítkam studentů, kterých Andy trpělivě trénuje v různých koutech světa. Tohle je cesta Mistra Taijiquan.

Andy je kromě Taijiquan rovněž Mistr Qigong, Neigong a Vipassana meditace. Je synem, otcem, žákem i učitelem, partnerem a dobrým a laskavým přítelem všech, kteří jej potkají. Věnuje svůj život praktikování Dharmy a učí své studenty, jak upokojit roztroušenou mysl a rozpustit tok neustálých emočních reakcí.

Dissolve Therapy je vzácná léčebná metoda, která upokojuje nejenom mysl, ale uvolňuje I fascii, vnitřní orgány, nervovou soustavu jako i svaly a šlachy. Techniky, ze kterých se tato terapie zrodila, jsou stare tisíce let a pocházejí z Číny, Mongolska, Tibetu a Thajska. Dissolve Therapy posilní studenta, naučí ho zručnosti sebeléčení a hluboké relaxace. Andy kromě vlastní školy Taijiquan v australském Melbourne pracoval take pro austrálskou a thajskou vládu jako poradce ve věcích řešení otázek sociálně znevýhodněných skupin. Momentálně se věnuje výuce Taijiquan pro školu svého učitele Heaven Man Earth Taiji, navštěvuje semináře všude tam, kde je pozván a poskytuje léčení v různých léčebných centrech po celém světe. Andy se rovněž věnuje osobnímu koučingu a dlouhodobé osobní terpii pro ty, u kterých si to situace vyžaduje. Andyho kurzy Vipassana meditace se opravdu vyplatí navštívit. Proto je vyhledávaný i trenéry jógy a dlouhodbými učiteli meditací.

Co se na semináři naučím?

V průběhu dne prozkoumáme vztah mezi myslí, emocemi a vašim tělem. Pocítíte, z první ruky, ve vašem těle jaký je to pocit hluboké relaxace a otevřeného srdce. A jaký velký vliv má tento stav na výkon cviků, aktivit a celkového zvládání běžnýho dne. Andyho trénink Vás naučí způsob jak sa stát osobou, kterou jste vždy věděli, že jste – šťastný, vysmátý, uvolněný cestovatel časem.

Dissolve Therapy vám ukáže:

 • Jak se stat mistrem emocí
 • Jak efektivně trénovat parasympatetický nervový system, “nerv pokoje”
 • Jak získat víc z procvičování jógy / jakéhokoliv sportu a tak urychlit pokrok
 • Jak se stat pokojnějším, šťastnějším a zdravším člověkem, na věky ☺
 • Jak meditovat
 • Jak prohloubit vaši meditaci
 • Co je “chi” a proč Mistři Taiji mají úplně jiná těla

Pro koho je Dissolve Therapy seminář určen?

Dissolve Therapy se zaměřuje na výuku technik, které posílí přirozenou schopnost studenta setrvat v co nejuvolněnějším stavu odproštěni od situace, ve které se nachází. Se zlepšenou schopností setrvat ve stavu uvolnění se přirozeně zlepší koncentrace, čistota mysli, zvládání povinností, samozřejmě zdraví a celková vitalita a v neposlední řadě pocit radosti ze života bez potřeby vnějších stimulů (I bez nového auta v garáži :) ) Dissolve Therapy je vhodná pro každého bez ohledu na věk a momentální vitalitu.

Jak se liší osobní výuka od čtené knih anebo článků v časopisech?

Energetické pole Mistrů je silným prostředkem, který může student využít v plné míře. Prostor ve kterém se takový trénovaný člověk nachází je přirozeně ovlivněn a tím se umožní správné pochopení cvičení, korekce anebo jejich prohloubení. Intelektuální porozumění cvičení je obvykle nedostačující. Procítění ve vlastním těle a úpravy pod vedením Mistra zaručí výsledek bez zdlouhavých pokusů o správnost. Rovnež si student může ověřit, jestli to co už nějaký čas praktikuje vykonává správně.

Seminář bude překládán do češtiny.

Kdy: Sobota 9.7. 9-13 hod anebo Sobota 6.8. 9-13 hod

Cena: 1400 Kč při platbě předem na účet / 1600 Kč při platbě na místě (platební údaje vám zašleme emailem po přihlášení)

View Event →
Jul
9
to Aug 6

DISSOLVE THERAPY S ANDY MACKEM - MISTREM TAIJI, QUIGONG A VIPASSANA MEDITACE

NAPĚTÍ je to co vás dělí od štěstí a zdraví, po kterém toužíte!

Co je Dissolve Therapy? Kdo je Andy Mack? Co mi seminář přinese?

Nezvěme to stres, nepokoj, zlé ráno, které se proměnilo na zlý den, měsíc nebo rok. Otravný soused a jeho kočka, zlá práce, počasí, politická situace anebo neposlušné dítě. Chvíle strávená opakující se myšlenkou následovanou napětím v mysli a srdci a různými reakcemi v těle. Emoce nabírá na síle a další zvyk mysli je na světě. Mistři bojových umění trénují techniky a zručnosti na to, aby porazili svého protivníka. Andy Mack věnoval posledních 23 let tréninku své mysli. Tréninku svého vnitřního světa jako jediného protivníka, kterého se opravdu vyplatí zdolat. Rozpouštění mysli a emočních reakcí přineslo trvalý pokoj nejenom jemu a jeho blízkým, ale take desítkam studentů, kterých Andy trpělivě trénuje v různých koutech světa. Tohle je cesta Mistra Taijiquan.

Andy je kromě Taijiquan rovněž Mistr Qigong, Neigong a Vipassana meditace. Je synem, otcem, žákem i učitelem, partnerem a dobrým a laskavým přítelem všech, kteří jej potkají. Věnuje svůj život praktikování Dharmy a učí své studenty, jak upokojit roztroušenou mysl a rozpustit tok neustálých emočních reakcí.

Dissolve Therapy je vzácná léčebná metoda, která upokojuje nejenom mysl, ale uvolňuje I fascii, vnitřní orgány, nervovou soustavu jako i svaly a šlachy. Techniky, ze kterých se tato terapie zrodila, jsou stare tisíce let a pocházejí z Číny, Mongolska, Tibetu a Thajska. Dissolve Therapy posilní studenta, naučí ho zručnosti sebeléčení a hluboké relaxace. Andy kromě vlastní školy Taijiquan v australském Melbourne pracoval take pro austrálskou a thajskou vládu jako poradce ve věcích řešení otázek sociálně znevýhodněných skupin. Momentálně se věnuje výuce Taijiquan pro školu svého učitele Heaven Man Earth Taiji, navštěvuje semináře všude tam, kde je pozván a poskytuje léčení v různých léčebných centrech po celém světe. Andy se rovněž věnuje osobnímu koučingu a dlouhodobé osobní terpii pro ty, u kterých si to situace vyžaduje. Andyho kurzy Vipassana meditace se opravdu vyplatí navštívit. Proto je vyhledávaný i trenéry jógy a dlouhodbými učiteli meditací.

Co se na semináři naučím?

V průběhu dne prozkoumáme vztah mezi myslí, emocemi a vašim tělem. Pocítíte, z první ruky, ve vašem těle jaký je to pocit hluboké relaxace a otevřeného srdce. A jaký velký vliv má tento stav na výkon cviků, aktivit a celkového zvládání běžnýho dne. Andyho trénink Vás naučí způsob jak sa stát osobou, kterou jste vždy věděli, že jste – šťastný, vysmátý, uvolněný cestovatel časem.

Dissolve Therapy vám ukáže:

 • Jak se stat mistrem emocí
 • Jak efektivně trénovat parasympatetický nervový system, “nerv pokoje”
 • Jak získat víc z procvičování jógy / jakéhokoliv sportu a tak urychlit pokrok
 • Jak se stat pokojnějším, šťastnějším a zdravším člověkem, na věky ☺
 • Jak meditovat
 • Jak prohloubit vaši meditaci
 • Co je “chi” a proč Mistři Taiji mají úplně jiná těla

Pro koho je Dissolve Therapy seminář určen?

Dissolve Therapy se zaměřuje na výuku technik, které posílí přirozenou schopnost studenta setrvat v co nejuvolněnějším stavu odproštěni od situace, ve které se nachází. Se zlepšenou schopností setrvat ve stavu uvolnění se přirozeně zlepší koncentrace, čistota mysli, zvládání povinností, samozřejmě zdraví a celková vitalita a v neposlední řadě pocit radosti ze života bez potřeby vnějších stimulů (I bez nového auta v garáži :) ) Dissolve Therapy je vhodná pro každého bez ohledu na věk a momentální vitalitu.

Jak se liší osobní výuka od čtené knih anebo článků v časopisech?

Energetické pole Mistrů je silným prostředkem, který může student využít v plné míře. Prostor ve kterém se takový trénovaný člověk nachází je přirozeně ovlivněn a tím se umožní správné pochopení cvičení, korekce anebo jejich prohloubení. Intelektuální porozumění cvičení je obvykle nedostačující. Procítění ve vlastním těle a úpravy pod vedením Mistra zaručí výsledek bez zdlouhavých pokusů o správnost. Rovnež si student může ověřit, jestli to co už nějaký čas praktikuje vykonává správně.

Seminář bude překládán do češtiny.

Kdy: Sobota 9.7. 9-13 hod a Sobota 6.8. 9-13 hod

Cena: 1400 Kč při platbě předem na účet / 1600 Kč při platbě na místě (platební údaje vám zašleme emailem po přihlášení)

View Event →
KOKO JÓGA
May
4
to May 25

KOKO JÓGA

Relaxační, uklidňující, jemná,radostná, láskyplná a odlehčená jóga,

vhodná na odstranění stresů z mysli i z těla, která Vás jemně připraví na pro Váš blahodárný, harmonický a regenerující spánek.

K výuce používám zvuky hudebních nástrojů a svého zpěvu- v poslední době hraji hlavně na múj milovaný nástroj-Sun Drum)))

 

Lekce probíhá následovně-

-       naladění se na sebe, na svůj dech a přítomnost ve vedené meditaci za zvuku Sun Drumu

-       protážení celého těla

-       závěrečná klidová meditace v leže za zvuku Sud Drumu a mého zpěvu

Středy 20:00 - 21:00

Lektorka: Jana Kochánková

Cena: 200 Kč / drop-in

View Event →
ČCHI – KUNG / OSM KUSŮ BROKÁTŮ
Apr
6
to Apr 20

ČCHI – KUNG / OSM KUSŮ BROKÁTŮ

Kurz pro úplné začátečníky

Sestava cvičení Osm kusů brokátů je vynikající komplex osmi cviků. Upravuje všechny funkce organismu. Zvyšuje psychickou a fyzickou kondici. Je to nejstarší klenot čínského umění.
Cvičení je vhodné pro ženy i může v každém věku.

Středy 17:30 - 19:00 (kurz Bude probíhat 6. 4. - . 22.6. 2016)

malý sál

Lektorka: Petra Hrubá, lektorka Živý čchi-kung, Škola přírodní léčby Michaely Sklářové www.zivycchikung.cz

Cena: 2400 Kc/kurz (12 Lekcí)

Kurz je pro max 7 lidí!

Je přirozené mít zdravé tělo a klidnou mysl. ČCHI-KUNG je prožitek, ČCHI-KUNG je vášeň! 

View Event →
Red Tent Prague
Apr
4
to May 2

Red Tent Prague

V dávných časech se ženy scházely.

Každý měsíc s novoluním nebo při úplňku, aby na chvíli unikly dennímu shonu.

A my stále můžeme sdílet jedinečné pokrmy, se zájmem poslouchat každý příběh, užívat si kreativitu, odpočinek a učit se jedna od druhé. 

S pomocí pravidelného setkávání se nám lépe vědomě buduje náš vlastní život.

S naším projektem Červeného stanu chceme obnovit toto speciální propojení VŠECH žen.

Abychom vás ponořily do vlastní ženské moudrosti.

Abychom vás zabalily do teplých červených vláken, které nesou naše příběhy.

Abychom vám dovolily užít si klidu a míru, položit se do pohodlných plyšových polštářků a propojit se s ostatními ženami, které si dovolují být samy sebou. 

Koncept je vlastně velmi jednoduchý: je to jako úl, v němž každá žena může svobodně létat.

Někdy se objeví nějaké téma nebo plán, ale nad tím vším je místo, kde můžete prostě relaxovat s ostatními ženami. 

Uvítáme, když stejně jako včelky nektar, přinesete nějaké dobré jídlo ke sdílení. 

Můžeme pak navzájem všechny sdílet jedinečné recepty!

Pořadatelky Červených stanů se většinou inspirovaly, když navštívily jiný Červený stan, když viděly film o Červeném stanu („Red Tent Movie“), nebo když si přečetly knihu Červený stan („The Red Tent“). Tato kniha od Anity Diamant, dokument od Isadory Leidensfrost, nebo práce žen jako jsou Alisa Starkweather a DeAnna L'am, pomohly tomu, aby dnes existovaly červené stany po celém světě pro ženy každého věku, kultury a vyznání.

Jste srdečně vítána

Kdy: 4.4., 2.5. 20 - 22 hod

Cena: dobrovolný příspěvek

Lektorka: Medlina a Renée Sanvega

Více info a registrace

 

 

 

View Event →
Free your mind - relaxačné tvořivé večery
Mar
31
to Apr 21

Free your mind - relaxačné tvořivé večery

Hledáš prostor, kde se přepnout po náročném dni? Potřebuješ dobýt energii? Hledáš relax a ukotvení v hektickém týdnu, ale jóga a meditace tě nebaví? Potřebuješ chvilku pro sebe, ale cigareta není to pravé řešení a esoterika není pro tebe? Chceš být zase sám/a sebou, mít skvělou náladu a umět se radovat z maličkostí? 

Přijď se zrestartovat. Společně si budeme užívat klidu, ale taky zábavy, hravosti a tvořivosti. Naučíme se přirozené techniky, jak přesměrovat naší pozornost, jak se uvolnit. Zbavíme se negativních emocí a nabijeme se pohodovým naladěním pro příští dny.

Co konkrétně tě čeká?

Budeme pracovat na naší náladě, emocích a energii pomocí hudby, vůní, barev a pohybu. Nečekej esoterická kouzla. Budeme jen zapojovat naše smysly. Hudba, prostor pro relaxaci a oddech, práce s tělem a emocemi, prostor sám pro sebe, vnímání vlastního těla i potřeb, tanec, kreslení...Hodinová setkání budou vedená tak, abys věděl, co máš dělat, ale měl dostatek prostoru pro sebe. Každá lekce bude jedinečná, je možné účastnit se i jednotlivých lekcí. Nemusíš se bát potřeby podávat výkony, přemýšlet, nebo se zapojovat do skupinových interakcí.

Co potřebuješ?

Nepotřebuješ nic, klidně doběhni rovnou z práce nebo přednášky. Pokud chceš, vezmi si s sebou něco pohodlného na převlečení.

Čtvrtky 19.00 – 20.00 hod

Malý sál

Omezená kapacita 10 účastníků. Zarezervuj si své místo včas!

Cena: Jednotlivé vstupné 200 Kč se hradí na místě, nutnost předchozí rezervace místa. Možnost zakoupení permanentky na 5 lekcí za 900 Kč, nebo na 9 lekcí za 1550 Kč. Objednej si permanentku přes e-mail kouc4joy@gmail.com.

Lekce se koná při minimální účasti 5 zájemců.

Dopřej svému tělu i mysli potřebné uvolnění pro další náročné dny.

View Event →
Súčasný tanec - tréning tela a mysle
Feb
3
to Apr 27

Súčasný tanec - tréning tela a mysle

Hlavným zámerom hodín súčasného tanca bude vedomá práca s telom, hľadanie možností jedntolivých časti tela a ich vzťahu k priestoru, času a dynamike pohybu.  

Každú hodinu budeme venovať jednej téme týkajúcej sa tela (centrum tela, chodidlá, chrbtica, horné končatiny...), ktorú budeme rozvíjať pomocou explorácie, tanečných väzieb a tvorivých improvizačných zadaní. Rovnako tak budeme hľadať uvoľnený výraz pohybu vďaka eliminácií nadmerného fyzického a psychického napätia, budeme skloňovať slová ako zmyslové vnímanie, pozornosť, hravosť, plynulosť a risk.

Verím, že naše telo je pre nás bezodnou inšpiráciou pre objavovanie niekedy tých najsubtilnješích, sotva viditeľných pohybov a inokedy naopak dokáže expandovať do obrovských rozmerov. Vieme ho ohýbať, tvarovať, dokonale počúvať a experimentovať s ním a to všetko s vedomím upriameným na prítomný okamžik. Teraz a tu. Moje telo, moja myseľ. Spolu.

Základom pre nás bude individuálna pohybová skúsenosť, ktorú sa budeme snažiť neustále obohacovať o nové príchute, farby, zvuky a tvary.

„Ľudské telo je dnes zaseknuté v nefyzickom užívaní. Niektorí ľudia sa presunú zo školskej lavice rovno do kancelárie a nikdy sa nedozvedia, čím su fyzicky a čo by také poznanie urobilo s ich mentálnym svetom“ (Steve Paxton) 

Stredy 20:00 - 21:30 (lekce začínají od února)

Cena: Permanentka 5 lekcí 900 Kč / drop-in 200 Kč

Lektorka : Eva Priečková

View Event →
Jóga pro děti do 12 let
Jan
20
to Feb 24

Jóga pro děti do 12 let

Lekce tradiční jógy určené zejména dětem, které už se dříve s jógou seznámily hravou formou a chtějí dále prohlubovat své dovednosti a znalosti. Prostřednictvím ásán, pránájamy, muder a relaxace přirozeně podpoříme jejich harmonický rozvoj po fyzické, duševní i duchovní stránce. Vědomým a kontrolovaným dýcháním posílíme paměť a schopnost koncentrace v přítomném okamžiku. Zaměříme se na rozvoj empatie, lásky, pozitivního myšlení a pocitu sounáležitostis veškerým Stvořením.

Možnost vyzvednout děti lektorkou v ZŠ Letohradská a vodit je zpátky do ŠD.

Středy 13:30 - 14:30

Kurz 10 lekcí 1500 Kč /   jednotlivá lekce 180 Kč

Lektorka: Jana Nabais Ganito

View Event →
Chakra dance - workshop pro ženy
Jan
17
3:00 PM15:00

Chakra dance - workshop pro ženy

Tento čtyřhodinový workshop nabízí nejen základní praktické informace, ale zejména přímý prožitek a pochopení sebe samotných díky propojení s našimi základními energetickými centry – čakrami. Jedná se o skvělé seznámení pro ty, které zajímá práce s vlastní energií a osobní rozvoj a úrovni těla, mysli i duše a zároveň svým konceptem poskytuje hodnotné vhledy,  osobní harmonizaci a inspiraci i těm, kteří již sami pracují v oblasti rozvoje s dalšími lidmi.

Během dopoledne budete mít příležitost spojit se s jednotlivými centry do hloubky pomocí pohybu a tance, meditací, visualizace i verbálních technik a propojení smyslů. 

Při tanci čaker projdeme všech 7 základních čaker. Ke každé čakře se vztahuje specifický element, se kterým souvisí další charakteristiky, včetně typu hudby, pohybu, energie, kterou pohybem vytváříme. Prací na všech úrovních aktivujeme energetickou spirálu, centra postupně navštívíme, zharmonizujeme se a necháme vstupovat novou energii. Pracovat budeme individuálně a současně vytvoříme i skupinovou energii a potenciál, který využijeme k podpoření záměru v souladu se všemi zúčastněnými. Součástí je i meditace a sdílení. Čeká Vás i příjemné překvapení v podobě ceremoniálu, který prožitek z workshopu ještě prohloubí. 

Ideální program, jak zahájit příjemný víkend! Vhodné pro všechny, kteří jsou na cestě k celistvosti, otevřenosti a expanzi vědomí. Předchozí zkušenosti s tímto typem tance nejsou potřebné – každý si odnáší to, na co je připraven.

Hudebně nás čekají rozmanité žánry zahrnující moderní hudbu, trance, world-class, spirituální a meditační hudbu, léčivé Solfeggio frekvence a jiné…vše za účelem vytvoření unikátního setu rytmů, které podpoří náš záměr a potěší naše bytí. Na cestě nás podpoří i blahodárné účinky esenciálních olejů terapeutické kvality.

Workshop bude veden v češtině ADEL – Adelse věnuje tématice celostního rozvoje a profesionálně působí jako Life Coach, učitelka Mystického tance a instruktorka freedivingu. Jejím posláním je provázet životní metamorfózou, napomáhat objevovat jejich jedinečný potenciál a harmonizovat úrovně těla, mysli a duše.

Dress code: pohodlné oblečení v oblíbených barvách a materiálech, ve kterém se cítíte ve svém živlu. Tančíme na boso.

Neděle 17. 1. 201615:00 - 19:00

Velký sál

Cena: 700,- Kč při platbě předem na účet / 800,- Kč na místě.  Účastnice, které již byly na předchozím workshopu a rády by si jej zopakovaly, činí cena 400,- Kč. Kapacita 10 účastnic.

Lektor: Adéla Čermáková

 

View Event →
KRÁČÍM V RYTMU SVÉHO SRDCE – Intenzivní workshop autentického projevu
Nov
7
10:00 AM10:00

KRÁČÍM V RYTMU SVÉHO SRDCE – Intenzivní workshop autentického projevu

Vyjadřovat se a komunikovat je přirozené pro lidi a všechny živé bytosti. Během života si ale vytváříme různé bariéry, které pak naší přirozenosti překáží. Pokud tyto bariéry rozpustíme, můžeme volně komunikovat, projevovat se, svobodně říci, co máme na srdci a poznávat svůj skutečný autentický projev.

Přijměte srdečné pozvání na Workshop autentického projevu, tentokrát ve znamení rytmu svého srdce!          

V nalézání vlastní autentičnosti a tvořivosti nám pomohou herecké a divadelní techniky, hlasová, dechová i mluvní cvičení v propojení s metodami osobního rozvoje. Budeme pracovat s emocemi, které stojí za každým lidským konáním. Podíváme se, jaké překážky nám stojí v cestě ke spontánnosti a svobodnému vyjádření a co s nimi. Důležitým tématem bude inspirace, otevření se jejímu toku a vnitřnímu vedení vlastního srdce.

Komu je workshop určen?

 • pro každého, kdo by se rád ve svém projevu cítil svobodněji, mluvil a vyjadřoval se s  radostí
 • pro ty, kteří sice nejsou hlasovými profesionály, ale často hovoří k publiku
 • pro ty, kteří by rádi lépe promlouvali a vyjadřovali se před větším počtem lidí, v soukromém, veřejném i pracovním prostředí

 Pro koho je workshop vhodný?

 • workshop je vhodný pro ty, kteří se již zúčastnily večerního Workshopu autentického projevu a mají chuť se posunout dál
 • workshop – KRÁČÍM V RYTMU SVÉHO SRDCE může být také intenzivním startem pro nově příchozí, kteří se chtějí dát do práce sami na sobě; účast na večerním workshopu není podmínkou, přidat se může každý

V sobotu 7.11., 10:00 – 14:00

Velký sál

Lektorka: Petra Jaškówová – profesionální kouč a konzultant osobního rozvoje, terapeut AFT a A4M s dlouholetou profesionální divadelní zkušeností. Skupina maximálně 10 účastníc/ků.

Cena 800,-Kč při platbě předem na účet / 900,-Kč na místě v hotovosti.

View Event →