Michaela cusanová 

Jmenuji se Michaela Cusanová a již téměř 20 let se zabývám východními nauky, mou první inspirací a učitelkou mi byla Ernestina Velechovská a mou životní cestou ženské Tao Maitreyi Piontek. Prošla jsem si mnoha výcviky a semináři tantry a ženské spirituality v dobách jejich začátků v ČR. Jsem cvičitelkou jógy, jógové terapie a Školy pánevního dna. Dnes zkoumám možnosti terapeutického a fluidního pohybu, který rozvíjí intuici a regenerační sílu v těle. Pracuji s hlubokými strukturami a jejich promítnutím do přirozeného pohybu, kde je mi mou velkou inspirací Linda Rabin (Continuum Movement a zakladatelka Emilie Conrad), Liz Koch ("Psoas Lady"), Bonnie Bainbridge Cohen (zakladatelka školy Body Mind Centering) a mnoho dalších učitelů napříč mnoha směry... tak jak jde Život... více na mém webu www.SensingBody.cz

Kurzy: Léčení bederních svalů

 

Lukáš panec

Learn to live, live for Knowledge.

Učit se žít a žít vědomě, to jsou fundamentální zásady mého každodenního života.

S touto tezí jsem začal koketovat v prvním roce vysokoškolského života, v době kdy jsem konečne získal vytouženou "svobodu". Pocit volnosti a lehké drogy dopomohli k tomu, že jsem v sobě objevil život za hranicemi běžného společenského konsensu.

A tento barvitější pohled na svět jsem dále začal rozvíjet mentálním cvičením, jógou, sanskrtem, bylinkářstvím, permakulturou, biodynamickým zemědělstvím a zdravovědou. Přesto všechno mi však stále chyběl filosofický background, na kterém bych mohl zkombinovat nepřetržité úsilí jóginovo a světské potěšení bhóginovo. Toto hledání mě přivedlo k rozhodnutí odjet studovat na rok do Ájurvédské nemocnice v Coimbaturu v Indii.

Měl jsem to štěstí studovat na klinice pod vedením Śri. V. Vasudévana - jednoho z nejlepších vaidjú v Jižní Indii. Zpátky do Čech jsem si odnesl spoustu znalostí, které bych rád předával dál. Neboť véda / znalost je tu pro všechny.

Lekce: Jarní detox dle (opravdové) Ájurvédy, Blog

 
Sarka.jpg

Eva priečková

Tanec je pre mňa schopnosť splynutiaa vyváženia vnútorného sveta vo vzťahu k tomu vonkajšiemu. Niekedy sa strácam vo vlastných predstavách, užívam si pomalý kontinuálny pohyb a vnímam detail tela, inokedy ma fascinuje hravosť, rýchlosť, dynamika ktorú prinášajú ľudia s ktorými tancujem. Toto neustále balansovanie ma upokojuje.

Inšpiruje ma inteligencia, pamäť a intuícia tela. Inšpiruje ma presnosť a muzikalita pohybu, dych a hlas. Inšpirujú ma vzťahy, ktoré vznikajú a zanikajú v okamihu času. Inšpiruje ma fyzické vyčerpanie a únava, kedy telo získava fluidnú kvalitu a uzemnenie. Inšpiruje ma ticho a čakanie v tanci. Úprimnosť a radosť. Experimenty a risky. Hľadania a strácania sa. Inšpirujú ma interdisciplinárne presahy, ktoré sú zásadné pre môj výskum. Najnovšie ma inšpirujú denné sny a hudba francúzskeho skladateľa Ghédaliu Tazartésa.

Verím, že je dôležité zdieľať veci, ktoré sa učíme. Hľadať uvoľnenie tvorivej sily a užívať si prítomný moment.

http://evprieckova.tumblr.com 

Lekce: Súčasný tanec - tréning tela a mysle

 

Ľubica Štefková

Veselá, pozitivní, otevřené mysli je Ľubica. Těší ji cvičení, příjemná setkávání a vyprávění s lidmi. Dnes již zkušená maminka a cvičitelka jógy.

Od roku 2010 učí Power Jógu, i když sama se pojmu „učí“ výhýbá a nahrazuje ho termínem „procvičuje". 

Má radost, když vidí, jak se pod jejím vedením lidé zlepšují a jak jim cvičení prospívá nejenom po stránce fyzické.

Od roku 2013 učí také Gravid jógu, se kterou začala když čekala první miminko. 

Lekce: Power jóga, Maternity jóga

 

Zuzana Bílá

Jóga mě zaujala již ve velmi raném věku, kdy jsem s nadšením listovala knížkami o Indii a nesměle zkoušela první pozdravy slunci.  Po pár letech věnovaných studiu zcela odlišných oborů jsem se ocitla souhrou „náhod“ na jógové podložce a jóga mě definitivně okouzlila. Své zkušenosti z lekcí jsem později chtěla více prohloubit, přihlásila jsem se tedy v roce 2009 do lektorského kurzu u Českého svazu jógy a nyní již třetím rokem studuji FTVS UK obor Jóga a jógová terapie.

V rámci jógové praxe jsem dva roky spolupracovala s osobami s mentálním postižením v DOZP Sulická a Murgašova. Prostřednictvím jógových cvičení a technik v kombinaci s tibetskými mísami jsem měla možnost s mentálně postiženými lidmi pravidelně komunikovat a porozumět jejich vnímání našeho společného světa.

Jóga je pro mě nekončící cestou, která mi umožňuje rozvíjet se, vzdělávat se a předávat nové zkušenosti i ostatním.

Na svých lekcích čerpám ze zkušeností inspirativních učitelů, kterým velmi vděčím za jejich přístup. Zejména Lence Kýrové a PhDr. Jiřímu Čumpelíkovi.

www.facebook.com/dynamicka.joga.sue

Lekce: Dynamická jóga a jógová terapie

 

Siddha Raj Joshi

Yoga gives me such an experience which is reincarnation of past life.

As I always feel I am close to the supreme power who shows me the way in spiritual life. in spiritual life. I have 7 years field experience of teaching Yoga with a mass of people who suffer from common disease. I show them the way of practicing Yoga and the use of Ayurveda in daily life. Millions of people Practice Yoga every morning in Nepal and India. Regular practicing of Yoga gives you full transformation in human body with in 9 months. My experience is that I go deeply to the inner side and feel myself that Yoga is to know about yourself.

My My mission in the field of Yoga and Ayurveda is to give better health to the people who are suffering from physical and mental disease and to promote traditional Patanjali Yoga in the western society. This package of Yoga is disease based Yoga and to make positive thinking.

Lectures: Patanjali yoga

 

jolana Šohájková

Tanec mě provází celým mým životem a beru ho jako krásný a přirozený prostředek k uvolnění, sebevyjádření a načerpání energie. Vzděláním jsem psycholog a psychoterapeut, ovšem srdcem tanečník, milovník práce se skupinou, prostorem, vlastní energií, náladou a hlavně inspirací. Po letech radosti ale i dřiny na tanečním sále, kdy snaha mě i mých trenérů byla zameřená na pilování techniky, preciznost pohybů a jednotu s ostatními tanečníky, jsem postupně se svým osobním zráním začala nacházet vlastní cestu tancem a zjistila, že v tanci je mnohem víc než jenom estetika a ladnost. Život sám! Přes tanec a pohyb se lze věnovat tématům jako je prostor, rozsah, rychlost, rytmus, pozornost, které jsou tak zásadní pro náš spokojený život. Vydala jsem se do objevování autentického pohybu, současného tance, technik improvizace a tanečně pohybové terapie, kterou momentálně studuji v rámci čtyřletého výcviku pod TANTER. Založila jsem vlastní projekt Flowing Space - prostor pro svobodný a autentický pohyb, v rámci kterého pořádám různé kurzy a semináře. Na mých lekcích rozhodně zažijete uvolnění, kontakt se sebou samým v různých podobách, hravost a spontaneitu v rámci skupiny i sdílení a hledání metafor mezi poznáváním pohybu a poznáváním života. 

Lekce: Taneční improvizace pro začátečníky, Taneční improvizace a experiment

 

Jitka Stehlíková

Jitka praktikuje integrální jógu přes dvacet let, je přímou žákyní legendy české jógy PhDr. Milady Bartoňové. Pobývala v Indii (2002, 2006-7), zabývá se také těhotenskou jógou, bylinnou terapií, zdravým životním stylem, astrologií, eurytmií, enneagramem, snovou terapií a dalšími celostními systémy. Věnuje se psaní článků, básní a vydávání knih.

Lekce: Integrální jóga

 
 
Gabriela.jpg

Gabriela Juhásová

Gábi již v ranném mládí procestovala svět skrz naskrz. V roce 2001 strávila rok v Indonézii, kde se učila u mistra indonézského bojového umění Merpati Putih, zakladatele systému dýchacích cvičení Tuntunan Mulia. Zkušenosti a hloubavý duch ji přivedli k přesunu pozornosti od těla k jemnějším systémům bytí. Vystudovala Sanskrt na FF UK a v současnosti se věnuje překladům a bádání na poli staroindické literatury. Mimo Aikida, kterému se věnuje již 15 let, tančí staroindický chrámový tanec Bharatanatyam. Zajímá ji také umění a estetika a je hlavní iniciátorkou prostoru pracovišťě Pohled.

Lekce:  Indonézské dechové cvičení, tanec Bharatanatyam, Sanskrt 

 

Zuzana Herzingerová

je všestranná lektorka, která své zkušenosti
čerpá z tance, jógy i akrobacie. Vše dokáže sladit v hravých a pestrých lekcích
pro děti a klidných a energií nabitých lekcích pro dospělé. Má zkušenosti se
všemi věkovými kategoriemi, od miminek (masáže miminek od paní Jarmily
Hašplové), pres cvičení s batolátky a predškolními dětmi (jóga pro děti), až po
dospělé a seniory (jóga, relaxační cvičení). V práci s dětmi se inspiruje waldorfskou pedagogikou. Jde cestou zdravého životního stylu.

Lekce: Jóga pro děti do 10 let

 

DUBRAVKA RADONJIĆ - HUMAN DESIGN ANALYTIK / TANEČNĚ-POHYBOVÝ TERAPEUT

Od roku 2006 vede taneční a pohybové terapie. Neustálé se v této oblasti vzdělává a rozšiřuje vlastní taneční a terapeutické zkušenosti. Již 12 let má vlastní taneční label Katharsis Dance, ketrý je známy široké veřejnosti v Praze

Souběžně je profesionální Human Design terapeut a analytik.  Human Design je vysoce precizní sebepoznávácí systém, který čte Váš genetický otisk. Jednoduše zobrazí Vaše vědomé a nevědomé vzorce chování, vnitřní vedení a uspořádání. Získáte tak jedinečnou znalost sebe samého.Jaké je váše vnitřní nastavení a podle čeho se máte rozhodovat? Co je pro vaše tělo a osobnost skutečně přirozené potažmo zdravé? vice: www.humandesign.one

Tato dvě povolání Human Design analytik a Taneční terapie se vzájemně velice doplňují a obohacují jako logika a abstrakce. Tam, kde logika naráží na svá omezení, potřebuje abstraktní pole pocitu, aby se obohatila a vyjádřila. Tam, kde procítění a abstrakce přestává udávat směr je logika, která ho může pojmenovat a směr znovu nastolit.

Moji učitelé z oblasti Human Designu byli a jsou: Ra Uru Hu (zakladatel systému Human Design), Alokanand Diaz (Your Own Authority), Genoa Bliven (Human Design America).

Vystudovala jsem filmovou režii a natočila několik krátkých filmů. Některé z těchto filmů byly oceněny na prestižních filmových festivalech. Od roku 2008 učím v Praze seberozvoji skrze tanec (Katharsis dance), vyvíjení abstraktní komunikace a prohlubování vědomí těla.

Konzultace: Human Design

 

Natalia Vásquez

Natalia je Latinsko-Americká umělkyně, která objevuje vnitřní krajiny a psychicko-duchovní procesy transformace skrz foto-instalace a smíšená media. Prostřednictvím svojí práce je jejím cílem “destigmatizovat” to jak je ve společnosti vnímáná mentální a emoční nerovnováha. Pokouší se vytvořit domněnku, že utrpení je trvalý stav a přivést pozornost na téma léčení do kreativního prostoru. 

Natalia je také instruktorkou jógy se zaměřením na povzbuzující, meditační a energetické aspekty léčení této praxe. Svůj RYT 200 hodinový certifikát obdržela od organizace Bala Vinyasa/Green Monkey v Miami kde také vyučuje. Vede fotografické workshopy, kde je jejím cílem aby studenti tvořili srdcem.

Workshop: Intenzivní čakra víkend