Back to All Events

BEDERNÍ SVALY A BRÁNICE - REHABILITACE A UVOLŇOVÁNÍ

Oblíbený dvou-dílný večerní terapeutický seminář s Míšou Cusanovou v pondělí 25.9. a 2.10.2017 věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - bránici. 

Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu, než jsme dosud zvyklí. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla? A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky cvičení.

 Přirozenou vlastností bederních svalů je tekutění, workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, a měkčení - neučíme se dýchat, ale bránici osvobozujeme k volnému dechu. 

Workshop je inspirován úžasnou prací Liz Koch, autorky knihy The Psoas Book, která se svalu věnuje více než 30 let. Seminář je vhodný pro všechny, které toto téma zaujme - ty, kteří mají problém i ty, kteří problémy jiných léčí.

Sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc, ponožky, láhev vody.

CENA: 500 Kč

ORGANIZACE A REZERVACE: Seminář je rozdělen do dvou večerů, ale tvoří jednu ucelenou formu. Začínáme ve 20:00, končíme ve 21:30. Účastníci dostanou jednoduchou sestavu cvičení mailem. Rezervace je nutná: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms).  Více o lektorce a jejím cvičení na www.sensingbody.cz.

Earlier Event: September 25
Patanjali yoga with Siddha
Later Event: September 26
CVIČENIE PRE MAMIČKY (DETI SEBOU)