Back to All Events

Bederní svaly, emoce a sexualita

Kurz nabídne poměrně unikátní možnost se věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (psoas) z hlediska nejen léčivého pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak fungujeme. Budeme se také věnovat částem těla, které jsou s bederními svaly spojené, aniž bychom to tak často vnímali, ale jsou to spojení, která jsou důležitá pro naše emoční cítění i sexuální prožitek. Cvičení jsou v klidu, cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Uvolněné bederní svaly jsou základem našeho uvolněného postoje... během dne i noci... jak se cítíme a jakou máme schopnost prožitku?

Budeme prociťovat a pohybovat s jednotlivými vrstvami našeho těla…

Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.

Nástin programu kurzu, který ale zůstává otevřen, mimo jiné se však můžete těšit na praxi:

Bederní svaly - a jiné svaly orgasmické ... Bránice a emoce. Spojování zdánlivě odděleného - chodidla - sedací kosti - oči. Vlny páteře a poznávání vlastního tělesného prostoru. Pulsace. Prožitek, probouzení a propojování kruhových svalů v těle...

Je velkým přínosem pro ty, nejen kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí, ale zejména ženy, které se zajímají, jak bederní svaly ovlivňují naše emoce a sexualitu. Kurz nabídne postupnou jemnou práci s emocemi (naše emoce jsou ovlivněny vnitřní pulsací a naopak...) a ŽENSKOU, JINOVOU sexualitou - tedy naše prožitky těla klidové, příjímající, expanzivní, smyslné, vlnivé, kontinuální... Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, protože je také práce s pocity našeho těla - s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí. Cílem kurzu je porozumnění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní autentické energie.

Cvičení je inspirováno mimo jiné konceptem fluidního pohybu Continuum Movement, ženským Tao i přístupem mezinárodně uznávané odbornice na bederní svaly Liz Koch, která se tématice věnuje skoro 40 let, a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu.

Lektorka: Michaela Cusanová

Cena kurzu: 1500 Kč za 7 lekcí při platbě předem do 12.5.2017. V případě platby v den kurzu na místě z organizačních důvodů je cena 1700 Kč. Cena ochutnávky 200 Kč. Kurz je nutné zaplatit celý, jsou možné 2 náhrady v jiném kurzu dle domluvy.

Earlier Event: June 15
Vinyasa yoga advanced s Kristinou
Later Event: June 20
Integrální jóga