Back to All Events

Instruktor jógy - certifikovaný kurz MŠMT


Tento kurz je určen těm, kteří by se rádi stali profesionálními cvičiteli jógy, nebo si chtěli rozšířit své vědomosti o precizní rozpracování ásan a přípravných cviků na základě anatomických předpokladů k pohybu.

Ve výuce využívám znalosti pohybového konceptu Spiraldynamik, který vychází z anatomických znalostí a zabývá se pohybem jak z prevetivní stránky tak i terapeutické.$
Naše tělo se pohybuje trojrozměrně a je tvarováno řadou pohybových stereotypů, které nám buď prospívají nebo škodí. Jóga ve spojení se Spiraldynamik umí navodit pohyb tak, aby byl co nejšetrnější vytvářel v páteři a kloubech dostatek prostoru a tím šetrně zvyšoval flexibilitu a pružnost tkání, která nám udrží tělo zdravé do vysokého věku. V neposlední řadě má vliv i estetický, protože vylepšuje držení těla od palce u nohy až po temeno hlavy, aktivně koriguje postavení páteře, klenbu nohy, vyrovná nohy do O nebo do X, postavení lopatek, ramen atd...

Jóga však není jen tělesné cvičení, je to životní styl, který má blahodárný vliv na naši psychiku, vnitřní orgány a centrální nervový systém. Naše tělo je jeden celek, kde se veškeré funkce vzájemně prolínají a ovlivňují se. Toto procítění a pochopení bude součástí našeho výcviku.

Vyučovat vás budou:

Bea Merksbauerová - fyzioterapeutka, učitelka jógy 1. třídy, certifikovaná terapeutka pohybového konceptu Spiraldynamik - level advanced, certifikovaná terapeutka kraniosakrální biodynamiky (tříletý výcvik). Jógou se zabývám téměř 40 let.

MUDr. David Frej - lékař, věnuje se přírodní medicíně, vycházející z ayurvédy. Má výborné výsledky zvláště v prevenci a léčbě civilizačních nemocí.


PhDr. Zuzana Peterová - psychoterapeutka a spisovatelka, věnuje se především terapii traumatu a onkopsychologii.

Martina Delišová - herečka, vyučuje práci s hlasem, hlasovým projevem a dechem, která je důležitá pro všechny, kteří se věnují jakékoliv výuce.

Cena ročního výcviku: 23 000,-

Místo konání: Pohled pracoviště, Letohradská 16, Praha 7 (v místě je možné přespat) 

Začínáme 22.10. 2016

Na základě absolvování tohoto kurzu získáte živnostenské oprávnění k provozování instruktorské činnosti.

Pokud vás náplň kurzu zaujala, podívejte se na mé stránky, kde najdete více informací a můžete se přihlásit nebo mi neváhejte zavolat.

Těším se na vaši účast

Bea Merksbauerová 

bea.joga@seznam.cz
774 083 844

www.fyzioterapie-dynamik.cz