Back to All Events

TUMMO - MEDITAČNÍ SEMINÁŘ DLE STAROBYLÉ TIBETSKÉ BÖNISTICKÉ TRADICE

Ve starobylé bönistické tradici se pracuje s technikou TUMMO za účelem prohloubení schopnosti spočívat ve stavu Dzogčhenu. Výuka a cvičení proběhne přesně podle spisu Gyalwa Chagthrid ze 13. století.

Tummo se užívá k odstranění překážek, prohloubení a rozvoji Thegcho a Thogalu. Skvělý mistr Dru Gyalwa Yungdrung (Tibet, 13. století) uspořádal a vložil Gyalwa Chagthrid tresť z nejvzácnejšího cyklu Dzogchenu jménem Zhang zhung Niyengyud. Jedná se o ústní pokyny osvícených mistrů. Tato tradice přežila ve své úplnosti až dodnes. Ochránkyně Dzogchenu Yeshe Walmo se zjevila a nařídila ve 20.století mistrovi Lopon Sangye Tenzinovi, aby byla pokladnice tajných nauk otevřena veřejnosti.

Pro bližší informace o Yungdrung Bönu v českém jazyce je doporučeno studovat Zázraky přirozené mysli a jiná díla od Tenzin Wangyal Rinpočeho. V anglickém jazyce pak překlady od Johna Reynoldse, přepisy nauk Lopon Tenzin Namdak Rinpočeho, nebo Nine Ways of Bön.

Rozrvh meditací

9-12 hod. Úvod, nauky a vlastní cvičení: Zhang Zhung Niyengyud Gurujóga (sjednocení s mistry tradice), Trulkhor (tajná tělesná cvičení), Tummo (meditace vnitřního ohně) a Semnyid (spočívání v přirozenosti mysli)

15-18 hod. Nauky, Gurujóga, Trulkhor, Tummo a Semnyid.

Kdy: 10.12. 9-18 hod.

Cena: 6x koeficient (Koeficientem je míněno, kolik si jednotlivec vydělá za hodinu své vlastní práce).

Vede: Martin Matsyendranáth (Melounovský)

http://magazin.maitrea.cz/ryzi-vedomi-v-tradici-tibetskeho-bonu/

Earlier Event: December 7
Taneční improvizace pro začátečníky
Later Event: December 11
Patanjali yoga with Siddha