Back to All Events

Čajové setkání s Martinem Pösslem

V dnešní uspěchané době je čím dál těší si najít chvilku, kdy bychom se zastavili a popřemýšleli o věcech kolem sebe, o lidech na kterých nám záleží, o cestě po které jdeme životem. Zároveň je někdy potřeba nepřemýšlet nad ničím konkrétním a nechat mysl jen tak volně plout.

Ideálním prostředkem, jak toho dosáhnout je připravit si konvičku dobrého čaje. Na mém semináři se naučíte, jaké druhy čaje máme, jak čaj uchovávat a jak poznat jeho kvalitu a jak čaj připravit tak, aby lahodil všem smyslům a dal vám chvíli zapomenout na každodenní starosti. Získáte praktické znalosti tradiční přípravy čaje, takže budete moci sobě i svým blízkým připravit čajové pohoštění jako profesionálové. A to vše okořeněno zajímavostmi z čajového světa a příjemnou hudbou.

Cena je 350,- Kč a mimo mé maličkosti a spousty povídání, je v ní započítána ochutnávka třech druhů čaje. Příjemná hudba, libě vonící tyčinky a mihotavé plameny svíček jsou samozřejmostí.

2.11. od 19:15 hod na malém sále

 

Jmenuji se Martin Pössl. Světlo světa jsem spatřil v roce 1975. Ve stejném roce zakládal Bill Gates společnost Microsoft, k Marsu odstartovala sonda Viking 2 a Steve Harris založil metalovou kapelu Iron Maiden. Podle čínského horoskopu to byl rok Zajíce. Nicméně ve znameníTygra a Vodnáře. Od chvíle, kdy jsem se naučil číst, se čtení stalo mou obrovskou vášní. A miloval jsem vždy cestopisy a dobrodružné romány z orientu. Při čtení, nebo spíše hltání, těchto příhod jsem ve společnosti Karla Maye a jeho Kary ben Nemsího jedl arabská jídla, kouřil vodnídýmky a pil čaj. Ale doba byla taková, že jsem o těchto věcech mohl jen číst. Když se potom okolnosti změnily a já jsem poprvé navštívil čajovnu, uvědomil jsem si s úžasem, že se to (aspoň v mých představách) hodně podobá místům o kterých jsem jako kluk četl. A rozhodl jsem se, že přesně to chci dělat – pracovat v čajovně. S otevřenou náručí mne přijali v Dobré čajovně na Boršově, kde jsem složil tovaryšské zkoušky a několik let přinášel čaj lidem. Působil jsem pak dalších několik let také v arabské Kuskuserii Dahab. Připravoval jsem čaj na nejrůznějších akcích od Golfových turnajů, přes lékařskásympozia až po hudební festivaly. Mám rád čaj připravený v prvotřídníkeramice, ale stejně tak v plechové konvici na ohni. Nejde tady totižani tak o čaj samotný, ale o příběhy, které se pojí  ke každému lístku, každé konvičce a každému pijákovi čaje. Mám ty příběhy rád, rád vám předám ty, které znám a poslechnu si ty, které neznám.

Earlier Event: November 15
Patanjali yoga with Siddha
Later Event: November 20
Bharatanatyam pro začátečníky - kurz