Back to All Events

Ashtanga Yoga

Vedené lekce poloviny První Série ashtangy jógy, učené tradičním způsobem podle Sri K. Patthabiho Joise. Lekce jsou vhodné pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty.

Ashtanga se vyznačuje dynamičností, kterou přináší integrace vinyas mezi jednotlivé pozice (ásany). Fyzické pozice mají přesnou strukturu a vždy na sebe navazují ve stejném pořadí. Každý student začíná od První Série, které se říká Yoga Chikitsa (jógová terapie). Důležitou součástí pozic je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho místa (drishti). Pokud cvičíme pravidelně, jóga vytváří autentickou změnu, transformaci, jak na fyzické, mentální, emocionální tak energetické úrovni.

První zkušenost, kterou většina studentů v ashtanze má je fyzická. Cvičení ásan vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému, skrze silné pocení – detoxifikaci, které nás zbaví přebytečného tuku, vyléčí stará zranění a nemoci. Společně se správným dýcháním a koncentrací nastane vnitřní čištění. Ashtanga testuje hranice naší mysli a těla. V kombinaci s meditací a pranayamou nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu.

Pondělky a čtvrtky 19:30 - 21:00

Lektorka: Denisa Sengerová

Cena: 2.400 Kč (12 lekcí)

Pondělky 2.2. - 27.4. 2015 / Čtvrtky 5.2. - 24.4. 2015

V případě přihlášení se do započatého kurzu vám budou odečteny již proběhlé lekce.

Přihlášky a rezervace přes www.denisasengerova.com část Rezervace.

Earlier Event: March 23
Patanjali yoga
Later Event: March 23
Indonézské dechové cvičení