Back to All Events

Vinjása jóga

Vedená lekce dynamické jógy, která rozvíjí pružnost těla a sílu a harmonizuje tělesné i mentální procesy. Je zaměřena na naučení či zlepšení technik cvičení jógy. Účelem je rozhýbat páteř a klouby, správně dýchat a provádět správně běžné i méně časté ásány. Vychází se z Indické tradice spojené s poznatky západní fyzioterapie. Výsledkem by mělo být zlepšení fyzického i psychického zdraví a spokojenosti a také pochopení podstaty cvičení jógy tak, jak byla původně indickými askety zamýšlena. Začíná zahřátím těla pozdravy slunci, následuje cvičení jednotlivých ásán s výdrží 5-ti dechů a končí hlubokou relaxací. Důraz je kladen na práci svalů trupu, tj. středu těla (core) a vzpřimovačů páteře.

Je vhodné cvičit s prázdným žaludkem, před cvičením zhruba dvě až tři hodiny nejíst a 15-30 minut nepít. Bezprostředně po cvičení je vhodné s jídlem a pitím 15-30 minut počkat. Tekutiny dostatečně doplňujte ve zbylé části dne.

Lekce je vhodná pro začátečníky i středně pokročilé; osoby veskrze zdravé a pohybově založené. Cvičení není vhodné pro jedince: s vysokým krevním tlakem, problémech se srdcem; s výraznou nadváhou; se zvýšeným nitroočním tlakem; s nemocemi vnitřních orgánů; těhotné; krátce po operacích, úrazech.

Neděle 17:30 - 19:00 (od 1.11.2015)

Cena: 200 Kč / drop-in

Lektor: Richard Vrdlovec

Earlier Event: November 14
Patanjali yoga
Later Event: November 15
Iyengar jóga level 2 - otevřené lekce