Back to All Events

ZÁKLADY SANSKRTU + MEDITACE ČITT ŠAKTI PRAKRIJÁ

První ze dvou společných workshopů Pohledu pracoviště a Bindu Yoga Studio.

ZÁKLADY SANSKRTU 

Jak správně číst sanskrtské termíny v józe, jak je přepisovat do češtiny, jak zjistit správnou výslovnost a také jak vznikají názvy ásan a co znamenají ? Píše se jóga anebo yoga, je to Patandžali anebo Pataňdžali, byli jsme v ašrámu či v ášramu ? O tom si budeme povídat na chystaném workshopu, který je určen pro všechny jóginy, kterým správná výslovnost a gramatika není lhostejná, a kteří chtějí šířit odkaz starověkých mudrců v co nejvěrnějším podání. Naučíme se základní pravidla přepisu, skadby slov, vyhledávání v sanskrtském slovníku a popovídáme o správné výslovnosti.Tužku a papír s sebou.

lektor: Gabriela Juhásová (www.pohledpracoviste.com)

MEDITACE ČITT ŠAKTI PRAKRIJÁ – CONSCIOUSNESS AWAKENING TECHNIQUE 

Meditace jako cesta za mysl, jako proces i stav, který nemá cíl, je cílem sám sobě. Meditace Čitt šakti prakrijá – Consciousness Awakening Technique, je metodou rozšíření pozornosti, tak, aby meditaca přijala pozvání. Tato meditační technika spočívá v postupné aktivizaci  soustředěné pozornosti na třech úrovních:

hrubého těla / pránické úrovně (ovlivnění toku vitální energie a dechu) / úrovně mentální (mysl).

Meditační technika se dotýká několika prožitkových úrovní a může vyvolat poměrně intenzivní emocionální reakce. Čitt šakti prakrijá i proto disponuje silným terapeutickým potenciálem. Tato technika sestává z několika fází, počínajících rozcvičením těla, několika dechovými cvičeními, koncentrací mysli až k samotné meditaci. Končí se relaxací. Technika se traduje v dlouhé linii severoindických učitelů, a byla mi předána mým učitelem Dr.Ománandem. Meditační seminář je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilejší. Před seminářem se doporučuje alespoň 2 hodiny nejíst, vynechat černý čaj a kávu. Kontraindikace: těhotenství, akutní stav nemoci, hypertenze a silná hypotenze, glaukom, schizofrenie

lektor: Barbora Hu ( www.bindu-yoga.cz)

18/10 sobota 9:00 – 12:15 Pohled pracoviště

Cena: 750 Kč, / 1200.- oba workshopy