Back to All Events

Školení pro všechny, kteří tráví čas s dětmi - cvičení pro děti s prvky taj-či

Workshop "Cvičit nás baví, hravé cvičení pro děti s prvky Tai-Či" je určen pro pedagogy v mateřských či základních školách, vychovatelky, cvičitele volnočasových pohybových kroužků nebo i samotné rodiče.

Záměrem projektu je začlenění jednoduchých cviků na základě principů taj-či jako mikropraxe do běžného běhu dne. Cviky jsou jednoduché a použitelné ve třídě, v klubovně, venkovním prostoru i doma a převážně k nim nejsou zapotřebí speciální pomůcky. Cvičení by mělo pomoci dětem k tomu, aby se prodýchaly, protáhly, uvolnily, přestaly být ospalé či malátné, zkrátka aby se cítily dobře. Prospěch ze cvičení budou samozřejmě mít i dospělí, kteří s dětmi cvičí.

Přestože se workshop týká cvičení, nepředpokládá se u zúčastněných dospělých žádná předchozí znalost taj-či ani jakékoli zvláštní pohybové dovednosti. Cvičení inspirované taichi vychází z přirozené dětské potřeby pohybu a schopnosti snadno napodobit cokoli z přírody. Pokud je podpoříme a usměrníme, spojíme tak hravé s užitečným dohromady.

 

K projektu se váže knížka Lenky Ryškové „Cvičíme taj-či s dětmi“.

Pokud Vás téma oslovilo a máte pocit, že by cvičení s dětmi mohlo být pro Vás obohacující a užitečné, nabízíme 3-hodinové školení, ve kterém se seznámíte:

- se zásadami správného držení těla

- s přístupem k pohybu, který vychází ze cvičení taj-či a vnímání těla

- s jednotlivými cviky

- s motivujícími hrami pro děti

Další informace a ukázky cvičení najdete na http://www.taichiprodeti.cz/

18.10. 16:00 – 19:00

Lektorka: Markéta Ovsíková

Cena: 500 Kč

(záloha 50% předem na náš účet - bude sdělen po přihlášení)

Later Event: October 20
Fitjazz