CVIČENIE PRE MAMIČKY (deti sebou)

 Vinjása jóga

Cvičenie má za cieľ navrátiť telu pôvodnú silu. Zameriavame sa na posilnenie svalov panvového dna, keďže tieto svaly sú kľúčové pre správne fungovanie svalov brucha a bedier a celkové správne držanie celého tela. Nie len samotný pôrod ale aj časté zdvíhanie miminka dávajú zabrať práve týmto svalom. Starostlivosť o seba v tomto náročnom období sa nám vráti aj v neskoršom veku, kedy sa vynárajú rôzne oneskorené popôrodné oslabenia tela, ako napr. inkontinencia.

Hodiny majú príjemnú neformálnu atmosféru. Ich cieľom je celková pohoda pre mamičky aj detičky a možnosť zdieľať svoje starostí a radostí s ostatnými mamičkami. Súčasťou centra je aj kuchynka, kde si môžeme po cvičení v kľude posedieť a nikam sa nemusíme ponáhľať.
 

Teší sa na Vás  Ľubka Štefková a jej malinká Karinka 

Úterky  10:00 - 11:00 (od 19.9.)

Veklý sál

Cena: 1300 Kč / 10 lekcí, drop-in 150 Kč

tamara.jpg

Vinjása jóga - zpěv manter, krátká meditace, tok Vinyasa jógy, relaxace. 

"Vzpomínám si na svou první lekci jógy pro začátečniky, kdy jsem se ve Šavásaně rozbrečela. Bylo to, jak kdyby mi někdo otevřel srdce, metličkou v něm několikrát zakroužil, ukázal mi kdo jsem a poté si ten prach začal postupně zase sedat. 

Má praxe mě ukázala, kde si naučenými vzorci chování bráním ke svobodě. Otevřela více srdce a dala klid. Naučila mě žít v přítomnosti a být otevřená všemu, co mi do života přichází. 

Středy 17:00 - 18:00 hod.

Cena: 180 Kč (Možnost použít Multisport za podmínek daných studiem)

Lektorka: Tamara Gajdušková

 

Maternity jóga (pro těhotné)

Lekce Gravidjógy vedu od svého těhotenství již třetím rokem. Aktuálně jsem absolvovala kurz pro instruktory Gravidjógy dle systému Mgr. Andrei Smékalové. Jedná se o ucelený systém cvičení pro období těhotenství a to od momentu zjištění těhotenství až do samého okamžiku porodu.  

Úvodní část lekce je protahovací, cvičí se spinální cviky, uvolňuje se krční a bederní páteř, poté následují jednotlivé asány vhodné pro těhotné ženy. Důležitou součástí je plný jógový dech a relaxace.

Lekce se může účastnit i úplná začátečnice, v průběhu hodiny můžete přestat cvičit a v klidu odpočívat. Díky tomuto cvičení si zachováte svalové skupiny a v průběhu těhotenství a naučíte relaxovat.

v připádě zájmu o lekce nás kontaktujte

Lektor: Ľubica Štefková

Velký sál

Cena: drop-in 150 Kč / 1300 Kč permanentka 10 lekcí

Patanjali yoga

Patanjali Yoga was originated by Maharishi Patanjali about 2000 years ago. He is known as the founder of Aastang Yoga. Maharishi Patanjali mostly focus on 8 steps of Aastang Yoga.

According to Yoga Upanishad Yoga is divided into four forms:

Mantra Yoga / Laya Yoga / Hatha Yoga / Raj Yoga

Among them Patanjali focus Hatha Yoga which is the part of Aastang Yoga. Patanjali Yoga is the ancient Yoga which focuses Yoga and Ayurveda which is very helpful to control the disease, concentrate mind and get high level of spiritualization. It increases harmony, gives us a peaceful and pleasant life. This Yoga is disease based Yoga specially combination of pranayama, aasanas and meditation which heals the body mind and spirit. So to get a better human life practice traditional Patanjali Yoga. This type of Yoga never discriminates any religion, caste and the people so practicing Patanjali Yoga makes better health and disease free society.

Mondays 18:15 - 19:45

Wednesdays 8:30 - 10:00

Course 10 classes 1800 Kč / drop-in class 220 Kč

Instructor: Jana Nabais Ganito

 

Jóga a jógová terapie

Lekce přizpůsobuji podle složení návštěvníků, můžete tak navštívit lekce více dynamické a hravé, ale taktéž jemné a procítěné, vycházející z jógové terapie.  Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Snažím se inspirovat studenty k vědomému prožívání pohybu spojeného se zážitkem, který si mohou odnést i mimo jógovou podložku.  Taktéž věřím, že cesta k mentální a fyzické spokojenosti a k našemu nitru vede právě skrze prožitky z naší vnitřní neobjevené tělesnosti.

Při závěrečných relaxacích využívám terapeutického zvuku tibetských mís.

v současnosti neprobíhá

Permanentka 10 lekcí 1200 Kč / drop-in 150 Kč / lekce

Lektor: Zuzana Bílá

Terapeutická jóga

kayay.png

Terapeutická jóga vychází z kombinace tradiční hathajógy a terapeutické praxe. Chápe lidskou bytost jako organickou jednotku, jež je složena z mnoha vrstev, které spolu vzájemně souvisejí a ovlivňují naše celkové zdraví. Lekce terapeutické jógy jdou více do hloubky a prostřednictvím ásán, dechu, meditací, čistících technik, reflexologie, aromaterapie a dalších citlivě zvolených metod navracejí naše tělo do své původní rovnováhy. Každá hodina má svůj vlastní záměr, jež nám umožňuje cílit pozornost a tedy i energii do konkrétní oblasti. Terapeutická jóga léčí, harmonizuje a omlazuje. Téma vybraných lekcí lze na požádání zvolit dle potřeb účastníků. Vhodná pro začátečníky i pokročilé.

momentálně neprobíhá

Lektorka: Karolína Haškovcová 

Cena: 1500 Kč / 10 Lekcí, drop-in 170 Kč

(Lekce se koná pro min.2 přihlášené)

Lze uplatnit: Multisport, Benefit Plus, Sodexo

 

 

Integrální jóga

fc05155e97e63743a7f8ba1a003ac97e.jpg

Integrální jóga vychází z pradávného učení rádžajógy, kterou integrálně včleňuje do jednotlivých článků lidské bytosti moderního světa. Systematicky a důsledně vede krok po kroku k navození pružnosti těla i mysli, hloubky a opravdovosti duše a ducha, a tak ke schopnosti naučit se prožívat svůj život jako šťastnou a tvořivou přítomnost. Obsahuje v sobě různé cesty, tj. metody a záleží na jedinci, kterou z těchto cest se vydá, neboť sebepoznáním zjistí, která vyhovuje celkovému naladění jeho osobnosti. Základním předpokladem a zároveň cílem integrální jógy je zpřítomnění vědomí Sjednocení, jednoty. Vychází se z předpokladu, že člověk je duchovní bytost s dočasnou fyzickou zkušeností, kterou má vědomě zacílit na ono Sjednocení.

Úterky 18:15 - 19:45

 drop-in 200 Kč / lekce

Lektor: Jitka Stehlíková

 

vědomé tělo

Vědomé tělo´ je propojením jin- jógové praxe, alexandrovy techniky, orgánové sestavy, pěti tibeťanů, práce s pánevním dnem a bioenergetické cvičení.  Jin gaga pracuje s klidem, přijetím a nenásilně podporuje přítok energie do pojivové tkáně, tj. Jinové části těla. To joss zejména části nejblíževnitřnímu jádru, od kolen vzhůru a od pupku dolů. Praxe přináší do života vyváženost a harmony, rezonuje s naším nitrem a harmonizuje energetic centra našeho těla -čakry. Naše tělo se pak nestává jen nástrojem pohybu, ale studnicí vědění, uvědomnění si moudrosti vlastního těla, které je nám ukazatelem toho, co má být přijímáno, co rezonuje harmonicky s naší „moudrostí“ a nitrem. Sami jsme pak sobě zdrojem poznatků a pohyb se pak stává opravdovou „praxí“, zážitkem a prožitkem, který je vždy pravdivý, protože je náš.

Praxe je velmi vhodná pro zklidnění chaotického rytmu života, uvolnění a uzemnění. Věkově neomezeno, těhotné ženy jen po předchozí domluvě s lektorkou.

O konání lekcí vás budeme informovat

Velký sál

Cena: 200 Kč / drop-in

Lektorka: Linda Mezrová