CVIČENIE PRE MAMIČKY (deti sebou)

 

Cvičenie má za cieľ navrátiť telu pôvodnú silu. Zameriavame sa na posilnenie svalov panvového dna, keďže tieto svaly sú kľúčové pre správne fungovanie svalov brucha a bedier a celkové správne držanie celého tela. Nie len samotný pôrod ale aj časté zdvíhanie miminka dávajú zabrať práve týmto svalom. Starostlivosť o seba v tomto náročnom období sa nám vráti aj v neskoršom veku, kedy sa vynárajú rôzne oneskorené popôrodné oslabenia tela, ako napr. inkontinencia.

Hodiny majú príjemnú neformálnu atmosféru. Ich cieľom je celková pohoda pre mamičky aj detičky a možnosť zdieľať svoje starostí a radostí s ostatnými mamičkami. Súčasťou centra je aj kuchynka, kde si môžeme po cvičení v kľude posedieť a nikam sa nemusíme ponáhľať.
 

Teší sa na Vás mamička Ľubka Štefková a jej 3 ročný Oliverko

Úterky  10:00 - 11:00

Veklý sál

Cena: 1300 Kč / 10 lekcí, drop-in 150 Kč

 

 

Maternity jóga (pro těhotné)

Lekce Gravidjógy vedu od svého těhotenství již třetím rokem. Aktuálně jsem absolvovala kurz pro instruktory Gravidjógy dle systému Mgr. Andrei Smékalové. Jedná se o ucelený systém cvičení pro období těhotenství a to od momentu zjištění těhotenství až do samého okamžiku porodu.  

Úvodní část lekce je protahovací, cvičí se spinální cviky, uvolňuje se krční a bederní páteř, poté následují jednotlivé asány vhodné pro těhotné ženy. Důležitou součástí je plný jógový dech a relaxace.

Lekce se může účastnit i úplná začátečnice, v průběhu hodiny můžete přestat cvičit a v klidu odpočívat. Díky tomuto cvičení si zachováte svalové skupiny a v průběhu těhotenství a naučíte relaxovat.

Úterky 11:15 - 12:15

Lektor: Ľubica Štefková

Velký sál

Cena: drop-in 150 Kč / 1300 Kč permanentka 10 lekcí

Patanjali yoga

Patanjali Yoga was originated by Maharishi Patanjali about 2000 years ago. He is known as the founder of Aastang Yoga. Maharishi Patanjali mostly focus on 8 steps of Aastang Yoga.

According to Yoga Upanishad Yoga is divided into four forms:

Mantra Yoga / Laya Yoga / Hatha Yoga / Raj Yoga

Among them Patanjali focus Hatha Yoga which is the part of Aastang Yoga. Patanjali Yoga is the ancient Yoga which focuses Yoga and Ayurveda which is very helpful to control the disease, concentrate mind and get high level of spiritualization. It increases harmony, gives us a peaceful and pleasant life. This Yoga is disease based Yoga specially combination of pranayama, aasanas and meditation which heals the body mind and spirit. So to get a better human life practice traditional Patanjali Yoga. This type of Yoga never discriminates any religion, caste and the people so practicing Patanjali Yoga makes better health and disease free society.

Mondays morning 8:00 - 9:30

Mondays 18:30 - 20:00

Wednesdays 8:30 - 10:00

Course 10 classes 1800 Kč / drop-in class 220 Kč

Instructor: Siddha Raj Joshi

 

Jóga a jógová terapie

Lekce přizpůsobuji podle složení návštěvníků, můžete tak navštívit lekce více dynamické a hravé, ale taktéž jemné a procítěné, vycházející z jógové terapie.  Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Snažím se inspirovat studenty k vědomému prožívání pohybu spojeného se zážitkem, který si mohou odnést i mimo jógovou podložku.  Taktéž věřím, že cesta k mentální a fyzické spokojenosti a k našemu nitru vede právě skrze prožitky z naší vnitřní neobjevené tělesnosti.

Při závěrečných relaxacích využívám terapeutického zvuku tibetských mís.

v současnosti neprobíhá

Permanentka 10 lekcí 1200 Kč / drop-in 150 Kč / lekce

Lektor: Zuzana Bílá

Power jóga

powewr yoga.jpg

Očekávejte akci a zaměření na rozvoj síly ve výdrži i v pohybu. V lekci se přiměřeně protáhnete a na závěr příjemně uvolníte. Power jóga pro lidi co mají rádi výzvy anebo mají pocit, že chtějí posílit a protáhnout svaly a nechtějí u toho poslouchat nic o energiích, všeobecné lásce a sebepřijetí (nežebychom na jinéch lekcích takto mluvili 🙂 Zkrátka se chcete hýbat, bavit, objevovat čeho je vaše tělo schopné a naučit se u toho dobře dýchat.

Středy 17:20 - 18:20

Cena 170 Kč dropin-in / 1500 Kč permanentka 10 Lekcí / Kartička Multisport

Lektorka: Kristina Jakubíková

 

Integrální jóga

fc05155e97e63743a7f8ba1a003ac97e.jpg

Integrální jóga vychází z pradávného učení rádžajógy, kterou integrálně včleňuje do jednotlivých článků lidské bytosti moderního světa. Systematicky a důsledně vede krok po kroku k navození pružnosti těla i mysli, hloubky a opravdovosti duše a ducha, a tak ke schopnosti naučit se prožívat svůj život jako šťastnou a tvořivou přítomnost. Obsahuje v sobě různé cesty, tj. metody a záleží na jedinci, kterou z těchto cest se vydá, neboť sebepoznáním zjistí, která vyhovuje celkovému naladění jeho osobnosti. Základním předpokladem a zároveň cílem integrální jógy je zpřítomnění vědomí Sjednocení, jednoty. Vychází se z předpokladu, že člověk je duchovní bytost s dočasnou fyzickou zkušeností, kterou má vědomě zacílit na ono Sjednocení.

Úterky 18:30 - 20:00

(začátek kurzu říjen 2017)

 drop-in 200 Kč / lekce

Lektor: Jitka Stehlíková

 

vědomé tělo

Vědomé tělo´ je propojením jin- jógové praxe, alexandrovy techniky, orgánové sestavy, pěti tibeťanů, práce s pánevním dnem a bioenergetické cvičení.  Jin gaga pracuje s klidem, přijetím a nenásilně podporuje přítok energie do pojivové tkáně, tj. Jinové části těla. To joss zejména části nejblíževnitřnímu jádru, od kolen vzhůru a od pupku dolů. Praxe přináší do života vyváženost a harmony, rezonuje s naším nitrem a harmonizuje energetic centra našeho těla -čakry. Naše tělo se pak nestává jen nástrojem pohybu, ale studnicí vědění, uvědomnění si moudrosti vlastního těla, které je nám ukazatelem toho, co má být přijímáno, co rezonuje harmonicky s naší „moudrostí“ a nitrem. Sami jsme pak sobě zdrojem poznatků a pohyb se pak stává opravdovou „praxí“, zážitkem a prožitkem, který je vždy pravdivý, protože je náš.

Praxe je velmi vhodná pro zklidnění chaotického rytmu života, uvolnění a uzemnění. Věkově neomezeno, těhotné ženy jen po předchozí domluvě s lektorkou.

O konání lekcí vás budeme informovat

Velký sál

Cena: 200 Kč / drop-in

Lektorka: Linda Mezrová