CVIČENIE PRE MAMIČKY (deti sebou)

 Vinjása jóga

Cvičenie má za cieľ navrátiť telu pôvodnú silu. Zameriavame sa na posilnenie svalov panvového dna, keďže tieto svaly sú kľúčové pre správne fungovanie svalov brucha a bedier a celkové správne držanie celého tela. Nie len samotný pôrod ale aj časté zdvíhanie miminka dávajú zabrať práve týmto svalom. Starostlivosť o seba v tomto náročnom období sa nám vráti aj v neskoršom veku, kedy sa vynárajú rôzne oneskorené popôrodné oslabenia tela, ako napr. inkontinencia.

Hodiny majú príjemnú neformálnu atmosféru. Ich cieľom je celková pohoda pre mamičky aj detičky a možnosť zdieľať svoje starostí a radostí s ostatnými mamičkami. Súčasťou centra je aj kuchynka, kde si môžeme po cvičení v kľude posedieť a nikam sa nemusíme ponáhľať.
 

Teší sa na Vás  Ľubka Štefková a jej malinká Karinka 

Čtvrtky  10:00 - 11:00

Veklý sál

Cena: 1300 Kč / 10 lekcí, drop-in 150 Kč

Lze uplatnit: Multisport za podmínek daných studiem.

tamara.jpg

Vinjása jóga - zpěv manter, krátká meditace, tok Vinyasa jógy, relaxace. 

"Vzpomínám si na svou první lekci jógy pro začátečniky, kdy jsem se ve Šavásaně rozbrečela. Bylo to, jak kdyby mi někdo otevřel srdce, metličkou v něm několikrát zakroužil, ukázal mi kdo jsem a poté si ten prach začal postupně zase sedat. 

Má praxe mě ukázala, kde si naučenými vzorci chování bráním ke svobodě. Otevřela více srdce a dala klid. Naučila mě žít v přítomnosti a být otevřená všemu, co mi do života přichází. 

Středy 17:00 - 18:00 hod.

Cena: 180 Kč (Možnost použít Multisport za podmínek daných studiem)

Lektorka: Tamara Gajdušková

Lze uplatnit: Multisport za podmínek daných studiem.

 

Maternity jóga (pro těhotné)

Jedinečné spojení - matka a dítě, od prvních okamžiků, od početí až po porod.. a dále po celý život.

Spojení bezpodmínečné lásky a bezvýhradného přijetí. Těhotenství jako jedinečné a neopakovatelné období v životě ženy. Je třeba se konečně zastavit.. vnímat... zvědomit..naslouchat svému tělu a pocitům..

Ucelený systém Patanjali jógy pro těhotné představuje spojení tradičních ásán k protažení a uvolnění nejen namáhaných partií v tomto specifickém období, pranayamy - dechových cvičení, protože dech je Život a život je Dech..., akupresury, ayurvedy a povědomí o zdravém a vyváženém životním stylu. Nedílnou součástí každé lekce je relaxace, příjemná meditativní hudba, aromaterapie a případné společné sdílení.

Cvičení jógy významně přispívá ke zdárnému a harmonickému průběhu těhotenství a k šťastnému a fyziologickému porodu.

Těším se na vás, milé ženy!

Úterky 17-18 hod. (od 22.5.2018)

Lektor: Jana Nabais Ganito (matka a lektorka Patanjali jógy)

Cena: drop-in 180 Kč / 750 Kč permanentka 5 lekcí

Lze uplatnit: Multisport za podmínek daných studiem.

Patanjali yoga

Patanjali Yoga was originated by Maharishi Patanjali about 2000 years ago. He is known as the founder of Aastang Yoga. Maharishi Patanjali mostly focus on 8 steps of Aastang Yoga.

According to Yoga Upanishad Yoga is divided into four forms:

Mantra Yoga / Laya Yoga / Hatha Yoga / Raj Yoga

Among them Patanjali focus Hatha Yoga which is the part of Aastang Yoga. Patanjali Yoga is the ancient Yoga which focuses Yoga and Ayurveda which is very helpful to control the disease, concentrate mind and get high level of spiritualization. It increases harmony, gives us a peaceful and pleasant life. This Yoga is disease based Yoga specially combination of pranayama, aasanas and meditation which heals the body mind and spirit. So to get a better human life practice traditional Patanjali Yoga. This type of Yoga never discriminates any religion, caste and the people so practicing Patanjali Yoga makes better health and disease free society.

Mondays 18:15 - 19:45

Wednesdays 8:30 - 10:00

Course 10 classes 1800 Kč / drop-in class 220 Kč

Instructor: Jana Nabais Ganito

Lze uplatnit: Multisport za podmínek daných studiem.

 

Power jóga

Pozdrav slnku v různých variantách, protažení a relaxace.

Velice příjemné a oblíbené cvičení s Ľubicí Štefkovou znovu v Pohledu.

Vřele doporučujeme!

Pondělky 17:00 - 18:00

Cena: drop - in 180 Kč / 1500 Kč permanentka 10 lekcí

Lze uplatnit: Multisport za podmínek daných studiem.

kundalini jóga

kundalini.jpg

Jóga podle Yogi Bhajana.

Proti únavě, strachu, úzkosti, depresi.

Více vitality, lásky, krásy, probuzení vědomí, aktivace životní síly.

Kundalini jóga posiluje  nervový, žlázový a reprodukční systém, posiluje fyzické i psychické zdraví a mentální pohodu,vyvažuje jemný systém čaker a meridiánů v těle, podporuje pozitivní přístup k životu, radost a aktivitu. 

Svou účelností a účinností je Kundalini jóga velmi rychlá. Je to bezpečná cesta, která stimuluje přirozené síly a možnosti  těla a mysli k tomu, aby se člověk stal zdravým, radostným a žil v harmonii sám se sebou a se svým okolím. Zprostředkuje vám poznání skrze vaši osobní zkušenost, váš spirituální proces, kundalini energii nebo to nazývejme jogínský proces, skrze cviky, pozice, meditaci, dech, pocítíte  a aktivujete to, čím skutečně jste." 

V současnosti neprobíhá

Cena: 190 Kč/dropin, permanentka 10+1/1700 Kč

Vedou: Eva Rádha a Jitka

Lze uplatnit: Multisport

 

 

Integrální jóga

fc05155e97e63743a7f8ba1a003ac97e.jpg

Integrální jóga vychází z pradávného učení rádžajógy, kterou integrálně včleňuje do jednotlivých článků lidské bytosti moderního světa. Systematicky a důsledně vede krok po kroku k navození pružnosti těla i mysli, hloubky a opravdovosti duše a ducha, a tak ke schopnosti naučit se prožívat svůj život jako šťastnou a tvořivou přítomnost. Obsahuje v sobě různé cesty, tj. metody a záleží na jedinci, kterou z těchto cest se vydá, neboť sebepoznáním zjistí, která vyhovuje celkovému naladění jeho osobnosti. Základním předpokladem a zároveň cílem integrální jógy je zpřítomnění vědomí Sjednocení, jednoty. Vychází se z předpokladu, že člověk je duchovní bytost s dočasnou fyzickou zkušeností, kterou má vědomě zacílit na ono Sjednocení.

Úterky 18:15 - 19:45

 drop-in 200 Kč / lekce

Lektor: Jitka Stehlíková