Satsang (pro děti i rodiče)
Dec
20
10:30 AM10:30

Satsang (pro děti i rodiče)

Satsang je setkání. Příležitost být - sami se sebou i spolu. Společné tkaní plátna života z nitek našich snů, přání, velkých vizí nebo malých obyčejných lidských potřeb. Není to nahlížení do budoucnosti, ale vidění Teď. Všechno už je teď. Svět už je stvořen.

Co byste řekli dětem, když byste je chtěli přivést na tohle se-tkání?

Že je máte rádi? A nebo, že si chcete hrát? A u toho se radovat? Že chcete být s nimi i se sebou? Že chcete prostě být spolu? Že setkání je vždy nové poznání? A nebo cokoliv jiného?

Satsnag se dětmi, to je trochu hraní, trochu tvoření, trochu meditace, trochu povídání v předvánoční náladě, aby těšení na vánoce dětem uběhlo rychleji a rodičům přineslo utišení v předvánočním shonu.

Děti se mohou ptát, na cokoliv. Jaká bude moje odpověď, vám teď nesdělím, ale vím, že již teď odpověď je.

Satsang s dětmi nemůže být dlouhý, ale je vždy opravdový.

Kdy: 20.12. 10:30 - 11:30

Cena: 200 Kč

Vede: Mgr. Yvetta Ellerová

 

Pozn: cena je doporučená. Neměla by být důvodem k odmítnutí, tzn. že můžete přispět méně (pokud vám to finanční situace nedovoluje), nebo můžete přispět více (pokud vám to finanční situace dovoluje).

Na akci je nutno se předem přihlásit, a to nejpozději do Mikuláše, tedy do 6. 12. 2017

V důsledku individuálního přístupu je počet míst omezen. 

Místo bude rezervováno uhrazením částky převodem na účet č. 2800941684/2010, VS 2012171030, do poznámky uveďte své jméno a Satsang.

Účastníci tohoto setkání budou mít možnost zakoupit si 13 svatovánočních meditací, textů i nahrávek, které každoročně o vánocích probíhají, za poloviční cenu. 

View Event →
BEDERNÍ SVALY - INTEGRITA, INTUICE, INTELIGENCE
Oct
16
8:00 PM20:00

BEDERNÍ SVALY - INTEGRITA, INTUICE, INTELIGENCE

...kurz, který Vás dovede do hloubky... s Míšou Cusanovou.

Kurz nabídne poměrně unikátní možnost se věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (psoas) z hlediska nejen léčivého pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak fungujeme. Budeme se také věnovat částem těla, které jsou s bederními svaly spojené, aniž bychom to tak často vnímali, ale jsou to spojení, která jsou důležitá pro naše emoční cítění, uvolnění, ale i pocit celistvosti a integrity, což je téma bederních svalů. Cvičení jsou v klidu, cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Uvolněné bederní svaly jsou základem našeho uvolněného postoje... během dne i noci... jak se cítíme a jakou máme schopnost prožitku? 

Budeme prociťovat a pohybovat s jednotlivými vrstvami našeho těla... Cesta k bederním svalům je cestou k MOUDROSTI A INTELIGENCI TĚLA. 

Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Budeme se učit vnímat tělo v jeho hloubce, základním pohybům i vzkazům, která jsou ukrytá vevnitř. 

Kurz může být přínosem pro ty, nejen kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí, ale zejména ženy, které se zajímají, jak bederní svaly ovlivňují náš emoční život, vitalitu a sílu, která není však silou svalů, ale něčím, co naše tělo přesahuje... však velice převelice ovlivňuje... Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, protože je také práce s pocity našeho těla - s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí. Cílem kurzu je porozumění sebe sama ve své CELISTVOSTI skrze prožitek těla a vnímání vlastní autentické energie, která námi pohybuje. 

Cvičení je inspirováno mimo jiné konceptem fluidního pohybu Continuum Movement a přístupem mezinárodně uznávané odbornice na bederní svaly Liz Koch, která se tématice věnuje skoro 40 let, a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. 

Cena: 1500 Kč za 7 lekcí při platbě předem do 13.10.2017. V případě platby na místě z organizačních důvodů je cena 1700 Kč. Kurz je nutné zaplatit celý, jsou možné 2 náhrady v jiném kurzu dle domluvy. 

7 setkání od pondělí 16.10.2017  do 27.11.2017 vždy 20 - 21:30 hod

Více informací na www.sensingbody.cz

Lektorka: Michaela Cusanová  (tel. 732 12 60 23) 

 

 

View Event →
Contemporary - taneční lekce
May
4
7:40 PM19:40

Contemporary - taneční lekce

Na hodinách nakoukneme jak do techniky současného tance, tak i jazzu. Čeká nás také lehké posilování a následné protahování, ale nebojte, ráda bych, abyste si lekci užili, ale zároveň si z ní i něco odnesli.

Tanec pro mě znamená únik od reality. Díky tanci se cítím svobodná a nespoutaná. Tanec mám ráda i díky hudbě, která mě inspiruje. Můžu ji vnímat všemi smysly a splynout s ní. Je pro mne návratem do dětství. Hraji si s pohyby a energií. Ještě intenzivnějším zážitkem je pro mě splynutí hudby a více lidí. Tímto propojením vzniká jakási nezaměnitelná synergie, to mě naplňuje štěstím.

Čtvrtky 19:40 - 21 hod

Lektorka: Kristýna Jarošová 

Cena: 200 Kč

View Event →
Jóga smíchu s Davidem
Apr
6
6:00 PM18:00

Jóga smíchu s Davidem

Jeden ze způsobů, jak uvolnit tělo a na chvíli vypnout „přetíženou mysl“ a který funguje vždy,

je smát se, čemukoliv, co nás rozesměje. Film, komedie, srandovní videa, vtipy nebo právě

O čem to celé je?

  • Jde o unikátní koncept, ve kterém se každý dokáže smát bez důvodu, tedy bez použití vtipu, komedie nebo humoru.
  • Je založený na vědecky ověřeném faktu, že naše tělo nedokáže rozlišit mezi předstíraným a skutečným smíchem, pokud k tomu přistupujeme dobrovolně. Pozitivní účinky a přínosy smíchu jsou shodné.
  • Smích vyvoláváme pomocí speciálních technik neboli „smíchocviků“, které jsou založené na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti, což po chvilce vede ke skutečnému spontánnímu a nakažlivému smíchu.
  • Celý koncept pod názvem Laughter Yoga (Jóga Smíchu) založil před 21 lety indický doktor medicíny Madan Kataria. Dnes již existuje mnoho tisíc klubů smíchu ve více jak 72 zemích.
  • Po celém světě se tato technika využívá především ve firmách, fitness a jóga centrech, ve školách a na univerzitách, domovech důchodců, nemocnicích a také v oblastech pro mentálně a tělesně hendikepované

Proč právě Jóga smíchu?

  • přináší mnoho zdravotních benefitů
  • jde o nejlepší prostředek ke snížení stresu
  • během několika minut výrazně zlepšuje náladu, která zůstává po několik následujících dnů
  • pomáhá v navozování nových a dobrých vztahů
  • silný pomocník při zvládání těžkých úkolů, pomáhá si zachovat pozitivní duševní přístup

Je třeba se nějak připravovat?

Není. Jde o velmi jednoduché cvičení, které nemá žádné speciální požadavky. Doporučuje se pouze hodinu až dvě před cvičením moc nejíst. Oblečení je možné zvolit libovolně nebo spíše volně. V rámci mírně zvýšeného oběhu krve a společného smíchu se můžeme trochu i zapotit.

Na co se můžete těšit?

Dozvíte se, jak je možné zapojit více smíchu a radosti do vašeho života a vše si také prakticky vyzkoušíte. Zjistíte na vlastní bránici, jak smích nabíjí energií a zároveň si ještě posílíte imunitu. Na konci semináře bude připravené drobné občerstvení a malé překvapení.

Pro koho je hodina určena?                                                                       

Pro všechny lidi bez rozdílu věku, pohlaví nebo vyznání.

Celým seminářem Vás provede zkušený lektor David Zahradník.

Příhlášky

Vstupné dobrovolné AVŠAK, pro rezervaci je třeba zaplatit zálohu 250 Kč na účet 1520777133/0800 (do zprávy pro příjemce uveďte své jméno).

Preferuji ekonomii DAR za DAR, takže pokud vám částka přijde vysoká nebo naopak příliš nízká za to co vám celý večer přinese, máte možnost si své penízky vzít v hotovosti zpět a nebo darovat navíc kolik uznáte za vhodné.

 

 

View Event →
Čajové setkání s Martinem Pösslem
Nov
16
7:15 PM19:15

Čajové setkání s Martinem Pösslem

V dnešní uspěchané době je čím dál těší si najít chvilku, kdy bychom se zastavili a popřemýšleli o věcech kolem sebe, o lidech na kterých nám záleží, o cestě po které jdeme životem. Zároveň je někdy potřeba nepřemýšlet nad ničím konkrétním a nechat mysl jen tak volně plout.

Ideálním prostředkem, jak toho dosáhnout je připravit si konvičku dobrého čaje. Na mém semináři se naučíte, jaké druhy čaje máme, jak čaj uchovávat a jak poznat jeho kvalitu a jak čaj připravit tak, aby lahodil všem smyslům a dal vám chvíli zapomenout na každodenní starosti. Získáte praktické znalosti tradiční přípravy čaje, takže budete moci sobě i svým blízkým připravit čajové pohoštění jako profesionálové. A to vše okořeněno zajímavostmi z čajového světa a příjemnou hudbou.

Cena je 350,- Kč a mimo mé maličkosti a spousty povídání, je v ní započítána ochutnávka třech druhů čaje. Příjemná hudba, libě vonící tyčinky a mihotavé plameny svíček jsou samozřejmostí.

16.11. od 19:15 hod na malém sále

Jmenuji se Martin Pössl. Světlo světa jsem spatřil v roce 1975. Ve stejném roce zakládal Bill Gates společnost Microsoft, k Marsu odstartovala sonda Viking 2 a Steve Harris založil metalovou kapelu Iron Maiden. Podle čínského horoskopu to byl rok Zajíce. Nicméně ve znamení Tygra a Vodnáře. Od chvíle, kdy jsem se naučil číst, se čtení stalo mou obrovskou vášní. A miloval jsem vždy cestopisy a dobrodružné romány z orientu. Při čtení, nebo spíše hltání, těchto příhod jsem ve společnosti Karla Maye a jeho Kary ben Nemsího jedl arabská jídla, kouřil vodní dýmky a pil čaj. Ale doba byla taková, že jsem o těchto věcech mohl jen číst. Když se potom okolnosti změnily a já jsem poprvé navštívil čajovnu, uvědomil jsem si s úžasem, že se to (aspoň v mých představách) hodně podobá místům o kterých jsem jako kluk četl. A rozhodl jsem se, že přesně to chci dělat – pracovat v čajovně. S otevřenou náručí mne přijali v Dobré čajovně na Boršově, kde jsem složil tovaryšské zkoušky a několik let přinášel čaj lidem. Působil jsem pak dalších několik let také v arabské Kuskuserii Dahab. Připravoval jsem čaj na nejrůznějších akcích od Golfových turnajů, přes lékařská sympozia až po hudební festivaly. Mám rád čaj připravený v prvotřídní keramice, ale stejně tak v plechové konvici na ohni. Nejde tady totiž ani tak o čaj samotný, ale o příběhy, které se pojí  ke každému lístku, každé konvičce a každému pijákovi čaje. Mám ty příběhy rád, rád vám předám ty, které znám a poslechnu si ty, které neznám.

View Event →
PRANA YOGA AND MEDITATION WORKSHOP
Sep
24
9:00 AM09:00

PRANA YOGA AND MEDITATION WORKSHOP

Come and try the complete system of Yoga based on control of breathe and Breathing technique (Pranayama). 

Concentration,meditation and healing the 8 chakras (energetic centers) of our body. We will more focus this workshop to feel cosmic energy of our body and mind, We will work on the specific mudras (The energetic channels) to get rid from the toxins. The base of Yoga is to learn the 8 limbs of patanjali Yoga sutras, So we will practice the bandha (Kumbhak), Mudras and meditation.

The practicing of Pranayama is an art and science dedicated to creating the union between body ,mind and spirit.

when: Saturday 24.September, 9-12 h.

instructor: Siddha Raj Joshi 

price: 600 Kc

(Reservation is valid only after payment of the whole price on our account. Number of account will be send to you after online reservation)

View Event →